‘هیچ درس های آموخته شده است.’ چرا تریلیون دلار Coronavirus نجات بهره مند غنی

Wمرغ کنگره تصویب $2.2 تریلیون دلار Coronavirus کمک های اولیه امداد و امنیت اقتصادی عمل می کنند (مراقبت) در اواخر ماه مارس قانونگذاران سریع به مشتری جلب کردن آن برابری طلب guardrails.

بر خلاف سال 2008 نجات بسته است که قریب صدها میلیارد به وال استریت و خالی مدیران در حال حاضر-cushy پرداخت بسته های مراقبت عمل شد و به ضرب گلوله از طریق مقررات است که قانونگذاران گفت که اطمینان حاصل شود که بودجه فدرال در واقع رفت و به کسانی که نیاز دارند. هر گونه پول قرض داده از طریق جدید 500 میلیارد دلار فدرال رزرو برنامه برای مثال آمد با نظارت اقدامات محدودیت در سهام buybacks و کلاه در اجرایی جبران.

اما نزدیک به سه ماه پس از مراقبت در عمل گذشت هیچ یک از کسانی که guardrails نظر می رسد که بسیاری از تفاوت ساخته شده. پرداخت این پول تا کنون بوده است سرند با شکایت و تجزیه و تحلیل نشان از آن است نامتناسب رفته به ثروتمندترین شرکت ها و افراد.

“هیچ درس های آموخته شده است [از سال 2008 نجات]—آن را قطعا به نظر می رسد که راه می گوید:” نیل Barofsky که نظارت بر دارایی های مشکل برنامه امداد به عنوان بازرس کل در دولت اوباما. آن بسیار صحبت در مورد guardrails که قانونگذاران تحمیل شده بر 500 میلیارد دلار فدرال رزرو برنامه, برای مثال, بوده است, بیشتر بی ربط است. ژوئن 17, خزانه تا به حال متعهد به هزینه فقط $222 میلیارد دلار کمتر از نیمی از بودجه آن اختصاص داده شد. بقیه حدود 1.7 تریلیون دلار اختصاص داده شده از طریق مراقبت در عمل بود نه در بیشتر قسمت موضوع به همان محدودیت.

زمان تجزیه و تحلیل فقط سه گلدان از پول اختصاص داده شده در مراقبت عمل—برنامه buttressing کسب و کارهای کوچک, بهداشت و درمان سازمان و موسسات آموزش عالی—نشان می دهد که توزیع نابرابر بود از بی شمار قانونی و نظارتی طراحی و نقص است. در حالی که قانونگذاران زبان شامل در این قانون که به صراحت به کارگردانی وجوه به کسانی که بیشترین نیاز آنها اغلب طراحی برنامه های که نمی شد راه اندازی به انجام آن نیت. “پادمان در محل هستند و قطعا ادم می گوید:” فیلیپ Mattera, مدیر پژوهش در شغل خوب اول یک سازمان غیر انتفاعی پیگیری دریافت کنندگان مراقبت عمل می کنند.

در حالی که چند اختلاف است که بلند پروازانه فدرال بسته کمک مالی لازم برای کمک به این کشور در مقابله با دوئل اقتصادی و بهداشت عمومی در بحران, آن را در حال حاضر روشن است که کنگره عظیم مبلغ سرمایه گذاری نقدی شده است و اغلب ناکارآمد کمک به تشدید در حال حاضر-خمیازه کشیدن شکاف ثروت در ایالات متحده در حالی که ترک نیازمندترین افراد در تلو تلو خوردن در بدترین بحران بیکاری پس از رکود بزرگ. این بسته ابداع و ترویج به عنوان یک مکانیسم برای کاهش نابرابر رنج می برند در طول همه گیر ممکن است در نهایت بازی در نقش تشدید آن در آینده است.

“همه از این است که رفتن به شیب به سمت بزرگترین و تاسیس شرکت ها و کسب و کارهای کوچک و منظم مردم در حال رفتن به سمت چپ می گوید:” Barofsky. “از آنجا که این چیزی است که همیشه اتفاق می افتد.”

کوچک و اقلیت متعلق به کسب و کار تلاش برای دسترسی به چک حفاظت از برنامه

چک Protection Program (PPP) تبدیل به یکی از مهمترین و به شدت طلبه اجزای مراقبت عمل می کنند. این اولین برنامه برای راه اندازی و صرف پول بیشتر. آن را نیز تبدیل به یک مطالعه موردی در راه است که در آن قانون کاهش یافته است محزون می خوانی کوتاه در امداد توزیع عادلانه.

مفهوم PPP خود را به دست آورده گسترده ستایش: این برنامه طراحی شده است برای ارائه کسب و کارهای کوچک فدرال حمایت وام که تبدیل به کمک های مالی (که لازم نیست به پرداخت می شود) تا زمانی که اکثریت از کمک های مالی استفاده می شود به نگه داشتن کارگران در حقوق و دستمزد. اما اجرای این برنامه می گوید: جان Arensmeyer مدیر عامل شرکت کسب و کار کوچک اکثریت یک گروه حمایت است که نشان دهنده بیش از 65,000 شرکت های مستقل بود و از لحاظ ساختاری ناقص. چون PPP مورد نیاز بانک ها به عنوان واسطه عمل می کنند آن ایجاد پویا جایی بزرگتر و تاسیس شرکت—اغلب با روابط موجود و خطوط اعتباری با بانک ها—دریافت وجوه قبل از عملیات کوچکتر که ترس خود را از سقوط قریب الوقوع بود.

“ما هرگز احساس کردند که در حال اجرا را از طریق بانک ها به عنوان واسطه بود و راه رفتن می گوید:” Arensmeyer. “ما واقعا احساس بزرگتر گرانت برنامه موثر تر خواهد بود.”

قانون تعاریف نیز مشکل ساز است. در حالی که PPP تعریف “کسب و کارهای کوچک” به عنوان اشخاص تا 500 کارمند این قانون شامل مقررات مربوط به مواد غذایی و مهمان نوازی بخش های آن با شرکت های فردی در محل کمتر از 500 نفر بودند و هنوز هم واجد شرایط. که بدان معنی است که بزرگ چند میلیون دلار زنجیر مانند رستوران استیک روت کریس و زاینده رود قادر به اعمال, اغلب لبه به خارج کوچکتر mom-and-pop شرکت که قانون به تبلیغ به عنوان propping تا. (هر دو روت کریس و زاینده رود بازگشت وام های خود را پس از موجی از انتقاد.)

در نهایت نمایندگان مجلس موفق به تخصیص حتی به اندازه کافی پول برای دیدار با کسب و کارهای کوچک نیاز دارد. زمانی که PPP برای اولین بار راه اندازی شده در مارس 3, $350 میلیارد صندوق تخلیه شد در عرض دو هفته. عرضه محدود بدان معنی است که کسب و کار کوچک صاحبان مانند تارا ویلیامز-Harrington که صاحب یک نیوآرک حق رای دادن از آجر 4 Kidz که دارای کلاس های مختلف برای کودکان با استفاده از LEGO® آجر بسته شدند از دور اول. (ویلیامز-Harrington دریافت وام در ماه مه پس از کنگره اختصاص پول بیشتر به PPP.)

در یک حرکت جنجالی از وزارت خزانه داری حاضر به انتشار دریافت کنندگان این برنامه و آن را غیر ممکن است به طور کامل ارزیابی که شرکت سود بیشتر است. اما مستقل تجزیه و تحلیل نشان می دهد که کوچکترین شرکت ها و به خصوص اقلیت متعلق به مغازه ها بودند که حداقل به احتمال زیاد به دریافت PPP بودجه. یک نظرسنجی از آمریکایی های آفریقایی تبار و Latinx کارگران انجام شده توسط استراتژی جهانی گروه منتشر May 13—پس از دور دوم کمک های مالی—نشان داد که تنها 12 درصد از کارگران موفق به دریافت کمک آنها درخواست شده است. بعد از بررسی Arensmeyer گروه نشان داد که در حالی که 63 درصد از سیاه پوست و لاتین صاحبان کسب و کار کوچک به دنبال تامین مالی و دریافت سه در 10 دریافت نمی کنند مقدار آنها درخواست شده است.

برنامه “بازتابی از بی عدالتی که در حال حاضر وجود داشته و این بازی را در وضعیت بحران” Arensmeyer می گوید. در حالی که بسیاری از کسب و کار است که دریافت کمک های مورد نیاز آن او می افزاید: راه بودجه بودند توزیع ناعادلانه بود. “واقعیت این [است] که آن را به سمت چپ بیشتر محروم کسب و کار در پشت است که گسترده تر است که شکاف است.”

این نتیجه قانونگذاران می گویند قصد خود را نیست. مراقبت عمل می کنند مشخص است که وام دهندگان اولویت بندی بازار محروم از جمله زنان و اقلیت متعلق به کسب و کار. مشکل این است که وجود دارد نه یک اجرای ساز و نه یک سیستم از مشوق ها را به اطمینان حاصل شود که بانک ها در واقع به ترتیب اولویت چنین کسب و کار. یک مه 8 گزارش توسط بازرس کل برای اداره کسب و کار کوچک یافت می شود که این سازمان نه پیروی از این راهنمایی. به عنوان یک نتیجه بازرس کل نوشت: “این وام از جمله روستایی اقلیت و زنان متعلق به کسب و کار ممکن است با دریافت این وام به عنوان در نظر گرفته شده.”

Barofsky می گوید: این سناریو یک مثال کلاسیک از واشنگتن تکرار اشتباهات گذشته. “ما یاد گرفتیم از [2008] که هنگامی که شما با تکیه بر موسسات خصوصی مانند بانک ها را به انجام سیاست های عمومی آن اتفاق نمی افتد مگر اینکه شما در ساخت مورد نیاز و انگیزه,” او توضیح داد و اشاره کرد که TARP اجرا مقررات مشابه برای مالکان تنها برای دیدن آن تلاش ها ، “به جای یادگیری این درس…خزانه داری و SBA واقعا فقط آن را نادیده گرفته و منم یکی از دلایل این برنامه نورد از راه آن انجام داد.”

ثروتمندترین دانشگاه شد واجد شرایط برای کمک های اولیه—ترک کالج ها در تلو تلو خوردن

مراقبت عمل به کارگردانی 14 میلیارد دلار کمک مالی به دانشگاه ها و سایر موسسات آموزش عالی اکثریت آن—$12.5 میلیارد—رفت و نسبت به کالج ها و دانشگاه ها برای کمک به دانش آموز کمک های مالی. موسسات که دریافت بودجه فدرال بودند و نیاز به صرف حداقل 50 درصد دانش آموزان; باقی مانده استفاده می شود می تواند به کاهش بیماری همه گیر هزینه های مربوط.

اما تا کنون بسیاری از دانش آموزان هنوز به دریافت یک ثروت باد آورده در بخشی به دلیل مانند PPP — برنامه که ساختاری ناقص. در این مورد یک مشکل عمده بود فرمول تعیین شده توسط کنگره دیکته چگونه وزارت آموزش و پرورش پرداخت وجوه. فرمول متکی به تعداد تمام وقت پل گرانت دریافت کنندگان جسمی در پردیس قبل از همه گیر. در حالی که داده های نقطه صدا خوب بر روی کاغذ آن را به حال اثر نامتناسب پاداش ثروتمند موسسات که تمایل دارند بیشتر وقت دانش آموزان و دانشجویان فارغ التحصیل از فقیر موسسات مانند کالج ها می گوید: بن میلر یک تحصیلات دانشگاهی متخصص در مترقی اتاق فکر مرکز آمریکایی پیشرفت است.

“اکثریت دانش آموزان در کالج در حال پاره وقت” میلر می گوید. “تا زمانی که محاسبه با استفاده از تمام وقت معادل, ثبت نام است که قابل ملاحظه ای کاهش ثبت نام در کالج است که معنی آنها دریافت کمتر دلار است.”

دانشگاه نیویورک به عنوان مثال که در سال 2017 به حال $4 میلیارد دلار موقوفه دریافت $25.6 میلیون از مراقبت های عمل—بیش از هر CUNY کالج به جز منهتن پردیس. هر دو دانشگاه هاروارد و ییل شد و زنجان به دریافت نزدیک به 9 میلیون دلار و 7 میلیون دلار بود. هر دو آیوی لیگ موسسات کاهش یافته است به قبول وجوه پس از واکنش شدید عمومی. اما آنها امتناع برگ وزارت آموزش و پرورش در یک اتصال.

“با توجه به نحوه کنگره نوشت: قانون ما در حال حاضر در حال ارزیابی گزینه های ما برای هدایت این پول می رود که هر دو بلامعارض یا بازگشت توسط موسسات” آنجلا Morabito سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: در بیانیه به زمان. بودجه که دانشگاه هاروارد و ییل حاضر نشده اند مجددا اخذ شود.

در مه 15, آمریکا تصویب یک لایحه که اصلاح فرمول توزیع بودجه کل کارکنان به جای کامل زمان ثبت نام. این لایحه به عنوان یک کل است که تقریبا هیچ شانسی برای عبور از جمهوری خواه به رهبری سنا اگر چه سرنوشت آن فرد ارائه نامشخص است. دیگر منتقدان نقطه در آموزش و پرورش وزیر بتسی DeVos آوریل راهنمایی که مقرر است که برخی از دانش آموزان از جمله دریافت کنندگان اقدام معوق برای ورود دوران کودکی برنامه (IF) بودند فاقد شرایط لازم برای کمک. (کالیفرنیا کالج سیستم در حال حاضر تحت پیگرد DeVos بیش از این مهم است.)

بیمارستان ها خدمت ثروتمند بیماران بیشتر کمک از کسانی که در خدمت فقرا

مراقبت عمل اختصاص داده شده $175 میلیارد دلار به وزارت بهداشت و خدمات انسانی برای کمک به سرپا نگه داشتن بیمارستان ها و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی اما این برنامه مانند یک طراحی شده برای خدمت به دانش آموزان با تکیه بر ناقص فرمول. در این مورد فرمول مشخص شد HHS نه کنگره. اما هنوز منجر به نتایج ناخواسته می گوید: کالین Meiman یک مشاور سیاست در انجمن ملی برای مراکز بهداشتی و درمانی که قبلا در HHS. چون فرمول متکی خالص بیمار درآمد این بدان معنی است که ثروتمند بیمارستان که بیماران هستند احتمال بیشتری تحت پوشش بیمه های خصوصی دریافت وجوه بیشتر از مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان ها در مناطق فقیر که در آن بیماران به احتمال زیاد در پزشکی.

یک May 13 قیصر بنیاد مطالعه نشان داد که بیمارستان ها با کمترین سهم از درآمد حاصل از بیمه های خصوصی دریافت نیمی به همان اندازه به ازای هر تخت بیمارستان به عنوان همتایان خود با بالاترین به اشتراک بگذارید. “همه چیز مساوی” مطالعه یافت “بیمارستان ها با بیشتر قدرت بازار فرمان می توانید بالاتر از نرخ بازپرداخت از شرکت های بیمه خصوصی و در نتیجه دریافت سهم بیشتری از اعطای کمک های مالی تحت فرمول HHS استفاده می شود.”

صندوق را کنار بگذارند تا 10 میلیارد دلار برای بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق روستایی اما نتایج منحرف: مراکز بهداشتی و درمانی به خصوص بزرگتر پاسگاه در مناطق شهری ضربه سخت COVID مانند شهر نیویورک است که فاقد شرایط لازم برای برنامه های دیگر مانند PPP کمتر به احتمال زیاد به دریافت فدرال aide از ثروتمند بیمارستان ها در مکان های که در آن نرخ عفونت پایین تر بود. Meiman که می گوید او شده است در مکرر تماس با HHS ابراز نگرانی خود را بیش فرمول می گوید او می خواهم بهت زده که هیچ چیز تغییر کرده است. “آن HHS مسئولیت نگاهی به این اختلاف و سعی کنید و حتی آنها را. من نا امید.”

یک HHS سخنگو گفت: “تعدادی از روش ها” در نظر گرفته شد و این اقتباس شد پس از رایزنی های سراسر هر دو گروه و گسترده تر دولت ریاست جمهوری.

بسیاری از بیمارستان ها در سراسر کشور متوقف اعمال جراحی الکتیو—یک منبع قابل توجهی از درآمد برای رسیدگی به COVID بیماران. اما Karyn شوارتز, یک عضو ارشد در قیصر نوشت که مطالعه یادداشت های آنها هستند “احتمالا بهتر به جذب برخی از شوک از coronavirus” نسبت به کسانی که کمتر دریافت کمک های مالی.

در ژوئن 9, پس از مواجهه با فشار از قانونگذاران در هر دو طرف راهرو HHS اعلام اضافی $25 میلیارد توزیع خواهد شد به سازمان بهداشت و درمان با اولویت در ارائه دهندگان خدمات است که یا نمی دریافت وجوه در دور اولیه و یا در خدمت یک تناسب تعداد بیماران متکی پزشکی. اما Meiman می گوید که نمی تواند مشکل را برطرف کند. الزامات واجد شرایط بودن ميانگين مراکز بهداشتی و درمانی به خصوص کسانی که در حال حاضر دریافت وجوه “نمی توانید یک پنی” او می گوید.

“من نمی تونم به شما بگویم که چگونه بسیاری از تماس های تلفنی من رو از مراکز بهداشتی و درمانی گفت:” آنها به ما برخی از کمک های مالی سرانجام,'” Meiman می گوید: “و من تا به حال به می گویند من بسیار متاسفم اما خواندن چاپ خوب است. شما واجد شرایط برای هر یک از این.”

صدها میلیارد هنوز به پرداخت

تقریبا سه ماه بعد از رئیس جمهور تهمت امضا مراقبت در عمل به قانون برخی از پیش بینی ترین برنامه ها در نهایت گرفتن زمین. در ژوئن 15, خزانه داری, منشی, Steve Mnuchin اعلام کرد که وام دهندگان می تواند شروع ثبت نام برای خیابان اصلی برنامه اعطای وام (MSLP). مانند PPP MSLP را اداره فدرال حمایت, وام, اما گسترش الزامات واجد شرایط بودن برای در بر گرفتن کسب و کار با کارکنان 15000 یا 5 میلیارد دلار در درآمد. (بر خلاف PPP وام نیست بخشایش). در حالی که برنامه هنوز عملیاتی استفاده از بانک ها به عنوان واسطه به طور بالقوه می تواند به معنای تکرار از خشم است که احاطه شده PPP گیرندگان.

“هنگامی که شما شروع به گرفتن ایده از جوایز بدون فرمول لابی و نفوذ به بازی می آید می گوید:” Mattera که ردیابی پول برای شغل خوب اولین پروژه.

دموکرات ها در حال حاضر مصرف موضوع را با چند MSLP مقررات از جمله یکی که اجازه می دهد تا شرکت هایی که در حال حاضر بیکار یا furloughed کارگران برای درخواست MSLP و دیگری که نتواند به نیاز است که شرکت های نگه داشتن کارگران در حقوق و دستمزد به دریافت بودجه فدرال. (با توجه به آخرین فدرال رزرو هدایت شرکت ها باید تنها با نشان دادن یک “تجاری معقول” و “نیت تلاش برای نگه داشتن حقوق و دستمزد دست نخورده است.)

آنچه در حال حاضر روشن است که نه همه گیر خود و نه رکود اقتصادی کوتاه مدت خواهد بود. و به عنوان بحث بر دیگری بسته امداد برای مبارزه با این مشکلات تشدید در واشنگتن inequitably پرداخت نقدی در دور اول به زودی می تواند به مرکز صحنه.

نوشتن به Alana آبرامسون در [email protected]

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>