هیچ COVID-19 مدل کامل هستند اما برخی از آنها مفید

تیوی جهانی coronavirus همه گیر آورده علاقه و تمرکز بر روی مدل های علمی به عنوان ما سعی می کنیم برای دریافت یک دسته در آنچه در آینده به ارمغان خواهد آورد که چگونه بسیاری از مردم خواهد شد سقوط بیمار و مرگ چه اثرات اقتصادی خواهد بود و چه اقدامات سیاستمداران باید. اما سردرگمی های فراوانی در مورد آنچه که این “مدل” می گویند و چگونه به خود آشتی اغلب به ظاهر متضاد سند چشم انداز از آینده است. اخیر حملات سیاسی در این مدل ها منعکس کننده عدم درک در مورد آنچه در مدل ها چگونه کار می کنند و سودمندی خود را و محدودیت. محافظه کار فاکس نیوز, مفسر, Laura Ingraham حمله مدل در او نشان می دهد. Senator John Cornyn یک جمهوری خواه از تگزاس در توئیتر خود نوشت “پس از #COVID-19 بحران عبور می کند می تواند ما باید با حسن نیت بحث در مورد استفاده و سوء استفاده از ‘مدل’ برای پیش بینی آینده؟”

مدل ها همه در اطراف ما. بدون دانستن آن ما همه با استفاده از مدل های تمام وقت به سعی کنید به درک نتایج از موقعیت های پیچیده. تصمیم گیری شما را در چگونه برای خرج ماهانه خود را چک و یا ذخیره برای بازنشستگی هستند و مدل های مالی. ماشین شما درایو و توستر در آشپزخانه شما هر دو طراحی شده با مدل های مهندسی. تبلیغ ایجاد مدل های رفتار مصرف کننده اولویت و مصرف رسانه ها زمانی که آنها در طراحی و خرید تبلیغات. این مدل ها بستگی به علم بلکه در رفتار انسان و اقداماتی که به مراتب کمتر قابل پیش بینی است.

حتی یک دستور برای کلوچه سبوس است و یک مدل و یک مثال خوب از این نوع مدل استفاده می کنیم هر روز بدون فکر کردن در مورد آن است. آشپز ترکیب قرن از دانش در مورد رفتار شیمیایی از مواد مختلف با تجربیات شخصی خود را برای ایجاد یک مدل—دستور—برای آنچه که آنها امید خوشمزه مافین سبوس. اما آیا “مافین سبوس مدل” در واقع تولید خوب مافین یا سوخته هاکی جن بستگی دارد نه فقط به دستور العمل اما در عوامل به طور کامل از کنترل از دستور طراح. هنگامی که شما خود را تنظیم فر 400 درجه فارنهایت می کند و این گرما به تنها 350°? شما اشتباه یک قاشق چای خوری نمک یک قاشق غذاخوری جوش شیرین? شما به خواب رفتن و سوزاندن کلوچه? آیا دستور العمل سازنده مطابقت با سلیقه خود را ؟

به دلیل این ابهامات و ناشناختهها و دانشمندان است که کار با مدل سعی کنید به تماس با نتایج “پیش بینی”—و نه ما آنها را “پیش بینی” و یا “حالات.” پیش بینی حاکی از دقت بیشتر و اطمینان از بسیاری از مدل های ارائه. برای تمام این دلایل دانشمندان اغلب تکرار کلاسیک پند و موعظه “همه مدل ها در اشتباه هستند اما برخی از آنها مفید” که منظور ما از مدل ها تنها به عنوان خوب به عنوان ما درک درستی از دانش علمی است که رفتن به آنها را. اما مدل های مفید کمک به ما در درک چگونه علوم انسانی انتخاب تعامل ارائه بینش ارزشمندی برای سیاستگذاران.

فکر می کنم در مورد انسان ناشی از تغییر آب و هوا: پیش بینی تغییر آب و هوا بر اساس برخی از پیچیده ترین مدل های اجرا در برخی از سریع ترین کامپیوتر در جهان است. آب و هوا ترین و پیچیده biogeophysical سیستم بر روی این سیاره تحت تاثیر عوامل به عنوان متنوع به عنوان خروجی از خورشید و شیب زمین; ترکیب جو; رفتار بادها ابرها و جریانهای اقیانوسی; تعاملات بین اقیانوس و زمین و جو و رفتار گیاهان و حیوانات. با وجود این پیچیدگی جهانی آب و هوا در مدل های قابل ملاحظه ای دقیق و قادر به تولید مثل فوق العاده ای در جزئیات رفتار گذشته و حال میکردند. اما توانایی خود را برای تولید دقیق پیش بینی بستگی دارد نه فقط علم حق اما در مفروضات در مورد رفتار آینده از سیاستمداران و افراد; نقش فن آوری های جدید می تواند در تغییر انتشار گازهای گلخانه ای و پیامدهای سرمایه گذاری, سیاست های انرژی و تصمیمات استفاده از زمین. ما می دانیم که انسان در حال حاضر موثر و تغییر آب و هوا, اما طیف گسترده ای از آینده, پیش بینی آب و هوا تا حد زیادی بستگی به شرایط اجتماعی و سیاسی عدم قطعیت و نه علمی ،

دانشمندان در حال حاضر ساخت مدل به سعی کنید به درک و پروژه مسیر بیماری همه گیر. چگونه بسیاری از مردم را مریض و یا می میرند ؟ چه خواهد شد و عواقب آن برای جامعه و اقتصاد ؟ چگونه های مختلف سیاست های عمومی پزشکی انتخاب و تصمیم گیری های شخصی نفوذ نتایج?

این مدل را ادامه خواهد داد به منظور بهبود بر اساس توسعه ما درک علمی از infectiousness از ویروس بقای ویروس در محیط های مختلف واکنش افراد به عفونت نقش از قبل موجود شرایط اثربخشی مداخلات پزشكي و خیلی بیشتر. کمتر قابل پیش بینی ورودی کسانی هستند که تلاش برای درک رفتار افراد: سوالات مانند ما ماندن در خانه و یا بیرون رفتن را به ما پوشیدن ماسک و حفظ اجتماعی فاصله اگر ما بیرون بروید; یا ما نادیده گرفتن توصیه های پزشکی و سرعت بخشیدن به “بازگشایی” از اقتصاد است.

غذای آماده در اینجا این است که ما نباید اخراج یک مدل فقط به دلیل آن را ارائه می دهد به طور گسترده ای متفاوت تصویر آینده از دیگری. Don’t look at the divergent بینی از این مدل و نتیجه گیری در این مدل بد هستند. این مدل ها بسیار مهم هستند به ما کمک می کند کشف موثرترین اقداماتی را برای به حداقل رساندن آنچه که ما در مورد مراقبت از: مرگ و میر, بیماری و آسیب دیده و اقتصاد است. نهایی نتایج همه گیر خواهد شد بستگی دارد در چگونه ما را به پیش بینی های از مدل ها و تغییر خود ما رفتار برای جلوگیری از بد آتی ما می توانید ببینید اما به شدت امیدوارم که برای جلوگیری از.

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>