نیجریه وزیر اطلاعات: ‘این دولت را نقض نمی کند کسی حق

صحبت با دویچه وله درگیری های منطقه لای محمد در دفاع نیجریه کشور, حقوق بشر.

تقریبا یک سال به دوره دوم رئیس جمهور نیجریه Muhammadu Buhari اداره چهره اتهام فساد و نقض حقوق بشر است و دولت خود را حمله به آزادی های اساسی.

DW تیم سباستین ملاقات لای محمد نیجریه وزیر اطلاعات و فرهنگ در لندن به بحث در مورد دولت نیجریه سیاست ها و اقداماتی که دولت با در نظر گرفتن به آدرس نگرانی از نهادهای بین المللی و جامعه مدنی.

محمد را رد کرد و این اتهامات را به عنوان ساده “سردرگمی” و “ارائه اطلاعات نادرست” اوضاع در نیجریه. با توجه به وزیر Buhari “دولت به طور خاص شده است بسیار حساس به این موضوع از حقوق بشر”.

اما در حالی که محمد می گوید که “مردم باید مجازات شده است” برای نقض حقوق بشر در نیجریه, دیده بان حقوق بشر و سازمان ملل متحد مخالف است. گزارشگر ویژه سازمان ملل در فراقضایی خلاصه و یا اعدام های خودسرانه اگنس Callamard است با اشاره به این که تلاش نیجریه برای رسیدگی به آن رکورد از موارد نقض حقوق بشر شده اند به طور کامل کافی:
“… فقدان موثر تحقیقات صورت عدم معنی دار پیگرد قانونی militarisation از پلیس… مرکب با عدم شفافیت است.”

محمد می گوید که “هیچ سیاست هدفمند مردم از حقوق بشر” اما رکورد دولت نیجریه در مقابله با این مسائل است که به سادگی که مایل است. برای مثال دیده بان حقوق بشر گزارش داد که “ریاست جمهوری پنل درخواست راه اندازی در سال 2018 به بررسی موارد نقض حقوق بشر ویژه ضد سرقت تیم ملی (سارس) واحد پلیس شده اند ساخته شده است.”

مشکلات در واحد شناخته شده بودند به دولت است. آن منحل شد و سپس بعد دوباره اما نتایج این تحقیقات بودند که هرگز ساخته شده است. محمد رد این ایده که دولت تا به حال “پوشش آسیب رساندن به شواهد” اما هنوز هم توضیح نمی دهد چه اتفاقی افتاده است به گزارش.

مشکل با شفافیت و همکاری با نهادهای بین المللی است که هیچ چیز جدید سازمان ملل متحد می گوید نیجریه موفق به ملاقات با خود را موظف به ارائه گزارش در مورد وضعیت حقوق مدنی و سیاسی در کشور است. محمد را رد کرد و ادعا می کند: “ما در عمل مقررات بین المللی و قوانین است.”

هنگامی که مواجه با نقض حقوق بشر در Buhari دولت با اشاره به در حال حاضر-دهه-پیر تضاد با مواضع شورشیان بوکوحرام به توضیح situtation در کشور است.

Nigeria Boko Haram Flüchtlingscamp in Maiduguri (picture-alliance/AP Photo/S. Alamba)

این شورشیان بوکوحرام را ترک کرده است میلیون ها نفر آواره داخلی در نیجریه.

“نیجریه قفل شده در یک جنگ فرسایشی با بوکوحرام برای تقریبا یک دهه است. و حتی پس از آن نظامی بوده است بسیار مراقب باشید تا اطمینان حاصل شود که تا آنجا که ممکن است حقوق نقض نیست” وزیر استدلال کرد.

سازمان ملل متحد decribed نقض حقوق بشر در نیجریه به عنوان “نگرانی شدید… بی عدالتی اجاق گاز فشار… با علائم هشدار دهنده چشمک زن قرمز روشن.”

به عنوان Buhari اول عبارت بود از آمدن به پایان governmentincreased فشار رسانه های مخالف دولت. روزانه اعتماد newpaper بود حمله کردند در ماه ژانویه است. در سال 2019 روزنامه نگاران بازداشت شدند و تحت اتهام خیانت های تلویزیونی و ایستگاه های رادیویی مجوز خود را به حالت تعلیق و سرکوب رسانه های اجتماعی آغاز شد.

محمد که نظارت بر اطلاعات نمونه کارها برای Buhari دولت می گوید که “وقتی که می آید به آزادی مطبوعات ما انجام می دهند بسیار خوب است.”

خانه آزادی یافت در سال 2018 که در نیجریه آزادی های مدنی مانند آزادی بیان از آزادی بیان و آزادی مطبوعات هستند “محدود قوانین در فتنه جنایی افترا و انتشار اخبار نادرست.”گزارشگران بدون Bordersranks نیجریه 120 نفر از 180 کشور جهان آن 2019 گزارش: “روزنامه نگاران اغلب تهدید در معرض خشونت فیزیکی و یا دسترسی به اطلاعات توسط مقامات دولتی و پلیس و گاهی اوقات در مکان خود است.”

سازمان های غیر دولتی را محکوم کرده اند بحث برانگیز قانون در سخنرانی نفرت در نیجریه. قانون پیشنهادی را بیان نفرت با جریمه و زندان بسته به شدت جرم و جنایت در مواردی که هدف از بیان نفرت کشته نویسنده می تواند با مجازات مرگ روبرو.

این لایحه دریافت قوی ملامت از جامعه اقتصادی کشورهای آفریقای غربی که حکومت قانون پیشنهادی سقوط ناپاک نه تنها از اعلامیه جهانی حقوق بشر بلکه از نیجریه اساسی است.

وزیر اطلاعات اصرار داشت این لایحه مطرح شده توسط اعضای پارلمان و گفت که اگر او رئیس جمهور مسدود شده آن او می تواند از متهم به دیکتاتوری.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر