نیوزیلند عبور برجسته قانون برای جرم زدایی از سقط جنین

(ولینگتون-نیوزیلند) — مارگارت گنجشک 21 ساله بود هنگامی که او نوشیدن یک معجون را وادار به سقط جنین در زمانی که روش بود و هر دو غیر قانونی و اجتماعی غیر قابل قبول در نیوزیلند.

در حال حاضر سن 84, گنجشک خوشحال بود روز شنبه هنگامی که نمایندگان مجلس با تصویب یک لایحه نقطه عطفی است که رفتار این روش به عنوان یک مسئله بهداشتی به جای یک جرم و جنایت است.

“آن بوده است مدت زمان طولانی در آینده گفت:” گنجشک یک پزشک است که زندگی خود را صرف دفاع از حقوق باروری زنان است.

در حالی که دیدگاه ها در مورد سقط جنین به طور کلی تبدیل شدن به خیلی بیشتر لیبرال در نیوزیلند پس از گنجشک را تجربه قانون در حالی که به روز رسانی در سال 1977 تا به حال نه به طور کامل منعکس شده است.

تا روز چهارشنبه رأی این روش هنوز تنظیم شده تحت جرایم, قانون نیاز به اثبات به یک دکتر است که بارداری خود را ارائه یک خطر به سلامت جسمی یا ذهنی قبل از آنها می تواند به سقط جنین.

وزیر دادگستری اندرو کمی گفت که مورد نیاز بسیاری از زنان مجبور به دروغ خود را در مورد سلامت روانی و ناشی از تاخیر غیر ضروری که اضافه شده خطرات بهداشتی.

قانون جدید حذف این موانع اجازه می دهد زنانی که تا 20 هفته باردار به سقط جنین و کسانی که بیش از 20 هفته به تصویب از یک پزشک سلامت.

نمایندگان مجلس با رای دادند 68 به 51 در حمایت از این لایحه.

محافظه کار مجلس شمعون قهوه ای, کسانی که مخالف آن گفت: یک کودک متولد نشده بود و ضربان قلب و احساس درد و باید در نظر گرفته شود یک فرد است که با عزت و احترام رفتار.

جکی ادموند مدیر اجرایی برنامه ریزی خانواده, نیوزیلند بزرگترین ارجاع زنان به سقط جنین خدمات گفت که او هیجان زده شد و با رای و که در نهایت اعتماد به سلامت خود تصمیم گیری.

“این فوق العاده مجلس خطاب چیزی است که آنها باید خطاب به 40 سال پیش” ادموند گفت.

گنجشک گفت: قانون ماند در این کتاب برای مدت طولانی از آنجا که مردم را در بر داشت یک کار در اطراف و قانونگذاران نگران پیامدهای سیاسی از باز کردن یک بحث در مورد آن.

که تغییر زمانی که Jacinda protocol wine studio انتخاب شد نخست وزیر در سال 2017 و به دنبال یک وعده انتخاباتی برای آوردن این موضوع را به رای می دهند.

گنجشک گفت: نبود خیلی تجربه خود را از داشتن سقط جنین که با انگیزه کار خود را در طول دهه اما بیشتر شناخت که وجود دارد پر نشده نیاز به برای زنان است.

او شروع به کمک به دانش آموزان دسترسی به پیشگیری از بارداری و برای چندین سال به کمک مردم ارسال به استرالیا به سقط جنین قبل از اولین نیوزیلند درمانگاه افتتاح شد. او گفت: نقطه عطفی 1973 ایالات متحده تصمیم دیوان عالی کشور Roe v. Wade به مردم امید برای تغییر در نیوزیلند.

اسپارو دریافت کرده است که یکی از نیوزیلند افتخارات بالا برای او کار گفت: قانون جدید این است که یک گام رو به جلو اما کار هنوز انجام نگرفته است.

“این خواهد بود که برای زنان امن تر و بهتر برای دسترسی به,” او گفت:. “مرحله بعدی این است که مطمئن شوید آن اجرا شده است.”

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>