شهر نیویورک رانندگان تاکسی در خطر آنها به عنوان شجاع Coronavirus و نامشخص آتی

Eبسیار درصد مسائل مربوط به کیم Jaemin یک راننده تاکسی در ویروس زدگان شهر نیویورک که در رژیم غذایی کاهش می یابد برای رشته فرنگی فوری با وجود کار 14 ساعت شیفت و هفت روز هفته.

پس از coronavirus همه گیر تخلیه خیابانها از مسافران 58 ساله از کره جنوبی شده است زندگی در حدود 65 $در روز. او اقدام به خرید نزدیک تمام شده با تخفیف مواد غذایی که او جیره به تاریخ و زمان آخرین هفته است. دو وعده غذا در روز تشکیل شده از ارزان ترین نام تجاری از رشته فرنگی رامش او می تواند پیدا کنید. “فراموش نکنید که در مورد تغذیه,” او می گوید.

در مه 2, از مجموع هفت مسافران او را برداشت تا پنج نیست نکته. دو نفر دیگر از نوک او کمتر از 3 دلار در هر. در حالی که بسیاری از هموطنان خود را رانندگان تاکسی را ترک کرده اند—یا به این دلیل آنها از ترس بیمار شدن با COVID-19 که به کشته شدن ده ها تن از همکاران خود و یا چون احساس می کنند آن را بی فایده به تکاپو ترک شهر برای سواران—Jaemin می گوید او هیچ چاره ای جز به کار بیشتر است. “من باید به هر شکل ممکن پنی نیکل و سکه می گوید:” Jaemin که به تنهایی زندگی می کند در ملکه و خط هر کرایه و نکته او را به یک دفترچه یادداشت.

“تنها راه من می تواند زنده ماندن” او می افزاید: “من به کار هر روز.”

این واقعیت برای صدها نفر از شهر نیویورک تاکسی رانندگان که در جاده باقی می ماند جستجو برای کمیاب فارس به عنوان ridership بازدید رکورد پایین. تعداد تاکسی سواری در شهر کاهش یافت و از حدود 506,000 در طول هفته اول ماه مارس به حدود 28,500 در طول هفته 4 مه با توجه به شهری تاکسی هیئت بازرگانی (MTBOT) این شهر بزرگترین تاکسی که نشان دهنده بیش از 5,500 تاکسی زرد صاحبان. این شهر تاکسی و کرایه تاکسی کمیسیون (TLC) را فاش نمی کند آن داده اما MTBOT که نشان دهنده حدود نیمی از کل صنعت تاکسی می گوید کرایه در سراسر آن ناوگان باید کاهش یافته و حدود 94%.

“این تعداد سرسام آور است که ما قبل از تجربه هرگز,” MTBOT سخنگوی مایکل Woloz می گوید. “تئاتر تیره هستند. رستوران بسته است. همه سنتی کرایه ناپدید شده اند.”

خارج از ترمینال مرکزی در ساعت 9 صبح در اخیر روز شنبه, کابین ها به انتظارنشسته بودند اما بسیاری از آنها انتظار بیهوده است. جهان معروف هاب حمل و نقل نزدیک است-خالی و سکوت کرده و به جای معمول سر و صدا از عجله ترافیک یک ساعت. “آن را مانند یک فیلم در حال حاضر” محمد Eleissawy یک زن 63 ساله و راننده تاکسی می گوید: رها کلان شهر.

در میان کاهش نرخ هزاران نفر از رانندگان را متوقف کرده اند مشغول به کار است. در هفته اول ماه مارس در مورد 3,660 رانندگان تاکسی شد و هنوز هم در جاده ها با توجه به MTBOT شمارش. در حال حاضر این گروه دارای شمارش کمتر از 600. هزاران نفر امضا کرده اند تا به ارائه وعده های غذایی به بیمار و یا سالمند ساکن برای $53 در هر مسیر به عنوان بخشی از یک برنامه سراسر شهر بود به منظور کمک به جمعیت های آسیب پذیر و درآمد رانندگان پول بیشتر. توسط repurposing شغل خود TLC گفت: این رانندگان هستند “کمک به ما برای اطمینان حاصل شود که هیچ کس می رود گرسنه است.” اما مانند Jaemin بسیاری از این شهر رانندگان تاکسی هستند ومیگوید نزدیک به گرسنگی شدید خود را دارند.

یک نظرسنجی جدید توسط نیویورک تاکسی کارگران داد (NYTWA) است که نشان دهنده حدود 23,000 تاکسی و rideshare-برنامه رانندگان که بیش از 82 درصد از رانندگان اجرا از پول برای خرید مواد غذایی و یا می گویند که آنها خواهد شد به زودی رسیدن به آن نقطه است. از 919 رانندگان مورد بررسی بیش از 700 گفت: آنها قادر به پرداخت اجاره و یا وام مسکن در ماه های مارس و آوریل است. مستقل رانندگان صنفی که نشان دهنده بیش از 80,000 برای-استخدام راننده در شهر گفت: 45 درصد از اعضای خود را در اواخر ماه آوریل خواسته بود برای کمک به تامین امنیت غذایی است. نزدیک به 70% از انجمن صنفی رانندگان گفت: آنها قادر به اجاره و یا وام مسکن در ماه آوریل بیشتر گفت: آنها نمی قادر خواهد بود به پرداخت ممکن است.

TLC گفت: هنوز هم پیگیری مرگ و میر, آمار و ارقام اما Bhairavi دسای NYTWA اجرایی مدیر می گوید: حداقل 50 رانندگان فوت کرده اند از COVID-19 تا کنون. “این دلخراش” دسای می گوید.

دسای ترس همه گیر خواهد بود “نقطه شکستن” برای بسیاری از رانندگان در حال حاضر مبتلا به مشکلات مالی با توجه به رقابت با سوار-به اشتراک گذاری برنامه ها و خرد کردن وام آنها در زمان برای خرید مدال که مجوز این شهر نیاز به یک تاکسی زرد. در سال 2018 حداقل هشت رانندگان حرفه ای در شهر درگذشت خودکشی که طرفداران مقصر فلج کننده بدهی. صنعت شده است نشان دادن نشانه هایی از بهبود به خصوص پس از موجی از خودکشی برداشت توجه قانونگذاران محلی با توجه به دسای و Woloz. سپس همه گیر رسید.

“زرد کابین ناب نماد شهر نیویورک” دسای می گوید. “اما این مردان و زنان که برای هر بار که ما فکر می کنم پایین تا در نهایت حل و فصل در آن می افتد همه را دوباره و دوباره.”

در حال حاضر آتی از رانندگان تاکسی هستند و نامشخص تر از همیشه. به عنوان جدید COVID-19 موارد به آرامی رها در شهر نیویورک طرفداران امیدوار هستند یک قرن تاکسی صنعت را دوباره بجای اول برگشتن, به عنوان آن را پس از حملات یازدهم سپتامبر ، تروریستی 11 و بعد از Superstorm سندی در سال 2015. “شهر نیویورک بزرگترین و بهترین” TLC سخنگوی الان Fromberg می گوید: “و ما به جز آینده روشن می شود دوباره در زمان.”

دسای و Woloz می گویند زرد کابین حتی می تواند تبدیل به یک بخش حیاتی این شهر را بهبود حمل و نقل مردم و کالاها به عنوان برخی از مسافران جلوگیری از شلوغ مترو. “آنها می دانند که چگونه به حرکت از طریق یک بحران” دسای می گوید. “از طریق هر شهرستان فاجعه رانندگان نگه داشته اند مشغول به کار است.”

اما پیش بینی در میان برخی در نیروی کار در حال گریم. “Coronavirus است که آخرین میخ بر تاکسی زرد تابوت می گوید:” 36 ساله راننده Khurshid Ahmed که مدیون $370,000 در ترنج وام. “من به این کار تا آخرین نفس من,” او اضافه می کند. “من از دیدن هر آینده است.”

Jacob Smith, 49, از غنا موافق است. ایستاده در 5th Ave. که عاری از عبور و مرور در چه چیزی استفاده می شود ساعت شلوغی زرد راننده تاکسی و پدر دو کمی امید. “هنگامی که درب باز من مطمئن هستم مردم خواهد آمد,” او می گوید. اسمیت در تغییر مشاغل به عنوان به زودی به عنوان کسی که در هر نقطه خواهد او را استخدام. “نیویورک معروف است برای تاکسی” او می گوید: “اما کرونا پایان خواهد بود.”

Almontasir Ahmed Mohamed, 33, همچنین وزن سوئیچ حرفه ای پس از رانندگی تاکسی زرد برای شش سال. او تحصیل در رشته علوم مهندسی در بروکلین کالج پاره وقت و شگفتی هنگامی که او را به دیدن خانواده اش دوباره در کشور خود از سودان. “من متوقف فکر کردن در مورد آینده من,” او می گوید. “این ویروس ساخته شده است من اشتباه در مورد برنامه های من است.”

برای Jaemin هر چند ایالات متحده شده است خانه خود را برای تقریبا 40 سال پس از بازگشت به کشور کره جنوبی یک گزینه نیست. نه از دست دادن خود را از کابین به دلیل رانندگی است که همه او را شناخته است. “این کار من است تا زمانی که مرگ من,” او می گوید. “هیچ کار دیگری من می تواند انجام دهد.”

اما به عنوان او خدشه دار سلامتی خود را با گرفتن پشت چرخ Jaemin می گوید حداقل یک مسافر در روز را یک نژادپرست سخن گفتن, گفتن او را به بازگشت به کشور خود و یا صحبت می کنند بهتر زبان انگلیسی است. “من فکر نمی کنم این شهرستان جهات ما مانند پزشکان و پرستاران, پلیس مترو کارگران,” او می گوید. “ما کارگران ضروری است.”

“بدون زرد کابین” او می افزاید: “این شهر حرکت نمی کند.”

با گزارش توسط پل Moakley

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>