جدید برنامه درسی مدرسه را افزایش ابرو در اوربن است مجارستان

ضد سامی نویسندگان به زودی اجباری خواندن در مدارس و کتاب های تاریخ را بازنویسی می شود به ترویج غرور در کشور است

توسط PATRIS-FUN در 12 فروردین 1399

ضد سامی نویسندگان به زودی اجباری خواندن در مدارس و کتاب های تاریخ را بازنویسی می شود به ترویج غرور در کشور است. ویکتور اوربان بحث برانگیز جدید درسی مدرسه است رسم خشم.

همراه با بحث لایحه جدید که تا حد زیادی افزایش قدرت مجارستان راست نخست وزیر ویکتور اوربان که شرح داده شده توسط منتقدان به عنوان یک قدرت گرفتن این کشور در سیستم آموزش و پرورش نیز در مواجهه با اصلاحات منعکس کننده دولت ملی تبلیغات.

زمانی که دولت ارائه شده جدید ملی هسته برنامه درسی (NAT) در پایان ماه ژانویه هیچ کس مشکوک است که دو ماه بعد, تمام مدارس در کشور باقی خواهد ماند تا اطلاع ثانوی بسته.

Coronavirus بحران عملا آورده مجارستان سیستم آموزش و پرورش متوقف شد.

"به غیر از چند استثنا تحصیل در خانه است که در حال حاضر کار نمی کند در مجارستان" Ildiko Reparszky یک معلم در Mihaly Fazeka دبیرستان در بوداپست گفت: DW.

دولت پلت فرم آموزش آنلاین به طور منظم می شکند. بسیاری از معلمان و دانش آموزان دسترسی به اینترنت پایدار اتصالات و یا لپ تاپ ها به ویژه در مناطق فقیرتر از کشور است.

"وضعیت کنونی نشان می دهد که چگونه نوسازی سیستم آموزش و پرورش نادیده گرفته شده در سال های اخیر گفت:" Reparszky.

حتی اگر سیستم مدرسه در حال فروپاشی دولت مجارستان می خواهد برای حفظ اندازی آن بسیار انتقاد ملی برنامه درسی در ماه سپتامبر. تظاهرات علیه آن در حال رشد هستند. معلمان, انجمن, دانش آموزان, پدر و مادر و اساتید و روشنفکران بوده است انتقاد از ایدئولوژیک محور غیرمنتظره برنامه جدید.

ادامه مطلب: مجارستان دانشگاه ممنوعیت مطالعات جنسیتی گرم کردن فرهنگ جنگ

Imre Kertesz gives hi Noble lecture in 2002 (picture-alliance/dpa/P. Lundahl)

حذف شده از مدرسه خواندن لیست: جایزه نوبل, برنده جایزه Imre Kertesz در اینجا در مراسم اهدای جایزه در سال 2002

برنامه درسی میهنی اهداف به ویژه در ادبیات و تاریخ است. دانش آموزان باید یاد بگیرند که "خود افتخار مردم گذشته است." ملت تاریخی زمان جنگ شکست می شود حذف شده از کتاب های درسی و جایگزین تصاویر از پیروز جنگ است. مجارستانی, افسانه ها و اسطوره ها به عنوان حقایق تاریخی.

بحث حکومت استبدادی از Miklos Horthys از 1920 به سال 1944 نیز به تصویر کشیده شده در یک نور مثبت است. این واقعیت است که Horthy تصویب قوانین ضد یهود در سال 1920 و بعد از آن تبدیل به یکی از آدولف هیتلر متحدان نزدیک خواهد بود عنوان.

لاسلو Miklosi رئیس مجارستان تاریخچه معلمان در انجمن توضیح داده شده این تصویر آرمانی از تاریخ این کشور به عنوان "بسیار مشکل ساز است." آن را نه تنها تحریف دانشجويان از تاریخ آن را مانع تفکر انتقادی او گفت: DW.

اجباری خواندن: ضد سامی نویسندگان

ادبیات برنامه نیز به شدت انتقاد شده است. مجارستان تنها جایزه نوبل ادبیات, برنده جایزه از بازماندگان هولوکاست Imre Kertesz شد حذف از برنامه درسی و همچنین در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده و به طور گسترده ای ترجمه رمان پیتر Esterhazy که موفق به دریافت جایزه صلح آلمان کتاب تجارت در سال 2004.

به جای آثار ملی نویسندگان مانند Jozsef Nyiro و آلبرت Wass در حال حاضر اجباری خواندن. Nyiro عضو فاشیستی پیکان عبور و تحسین از تبلیغات نازی ها وزیر جوزف گوبلز. Wass شد اعتراف anti-Semite و به جرم جنایتکار جنگی. دولت اوربان را فیدز شده است هل دادن توانبخشی از این نویسندگان برای سال احداث بناهای جدید و نامگذاری خیابان ها پس از آنها.

Statue of the nationalist author Albert Wass near Budapest (DW/F. Schlagwein )

یک مجسمه از ناسیونالیست نویسنده آلبرت Wass در نزدیکی بوداپست

خواندن لیست برانگیخته اند, در سراسر کشور اعتراض. معلمان اتحادیه دانشگاه ها و آکادمی علوم مجارستان به نام برای برنامه درسی خارج شود. معلمان اعتراض در رسانه های اجتماعی تحت هشتگ #noNAT و با شعارهایی مانند "من نمی یاد فاشیستی نویسندگان." انتقاد همچنین از محافل محافظه کار و کلیساها.

 حرکت دیگری در این کشور را 'فرهنگ جنگ'

با مقدمه ای از برنامه درسی جدید ویکتور اوربان را فیدز دولت است و به دنبال آن تمرکز سیاست در بخش آموزش و پرورش. "دولت با استفاده از مدارس به عنوان یک میدان جنگ در فرهنگ جنگ" دانشمند علوم سیاسی و آموزشی محقق پیتر Rado گفت.

Peter Rado (DW/F. Schlagwein)

مبارزه علیه برنامه جدید: آموزش و پرورش, متخصص پیتر Rado

دولت نیز قبلا مجبور بوداپست دانشگاه اروپای مرکزی (CEU) تاسیس توسط مجارستانی-آمریکایی جورج سوروس میلیاردر به نقل مکان اکثر عملیات خود را در خارج از کشور در حالی که در حال گسترش نفوذ سیاسی در آکادمی علوم مجارستان (MTA).

با تصویب یک بحث فرهنگی قانون در پایان سال گذشته نهادهای فرهنگی نیز بیشتر تحت کنترل دولت. [لینک: مجارستان دولت در تئاتر طرح کنترل باعث تظاهرات بازیگر]

اوربان ندارد به ترس انتقادی مطبوعات: مجارستان چشم انداز رسانه های به طور گسترده ای تحت کنترل دولت و دولت-شرکت های مرتبط.

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن