قتل Jan Kuciak: 13 قضات بازداشت شده در اسلواکی

مقامات دولتی با روابط متفکر اتهام قتل متهم شده اند با فساد و سوء استفاده از دفتر. کسب و کار ماریان Kocner متهم است که حفظ زیادی رشوه شبکه.

مقامات در اسلواکی دستگیر شده اند 13 قضات و پنج نفر دیگر در روز چهارشنبه در رابطه با 2018 و قتل روزنامه نگار Jan Kuciak و نامزدش Martina Kusnirova. آنها متهم شده اند با فساد و انسداد عدالت است.

پلیس نمی خواهد فاش کردن هویت 18 مظنون اما آنها بر این باور هستند که بخشی از یک شبکه از قضات و سیاستمداران و دادستان رشوه سابق تاجر ماریان Kocner. 56 سال Kocner است که اعتقاد بر این بود که مغز متفکر پشت این قتل.

او در حال حاضر در دادگاه از قتل و تحویل داده شد هزینه های اضافی در روز چهارشنبه مربوط به اتهام رشوه خواری مقامات دولتی. او همچنین محکوم به 19 سال زندان در ماه فوریه در یک مورد جداگانه بیش از جعل و اوراق بهادار جنایات.

همکار مشکوک می گوید Kocner دستور کشتن

چهار تن را به اتهام انجام قتل از جمله واسطه Zoltan Andrusko. با توجه به Andrusko شهادت آن Kocner بود که دستور مرگ Kuciak.

Andrusko یک معامله با proseutors دیدم که حکم او کاهش می یابد از 25 سال در زندان به 15. محاکمات Kocner و سه تن دیگر از متهمان هنوز هم ادامه دارد اما سرباز سابق میروسلاو Marcek اعتراف کرده به کشیدن ماشه.

Kuciak, 27, شد, شناخته شده برای کار خود را با وب سایت خبری Aktuality.sk, که در آن او به چاپ چند با مشخصات بالا در معرض در تقلب مالیاتی و متعهد توسط تجار و بازرگانان با روابط به سطح بالا اسلواکیایی قانونگذاران.

او و شریک زندگی خود را Kusnirova همچنین 27, به ضرب گلوله کشته شدند در خانه خود در Velka ماکارو در فوریه 2018, باعث اعتراضات گسترده در سراسر کشور و در نهایت منجر به استعفای نخست وزیر رابرت فیکو.

es/dj (AP dpa)

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>