کنفرانس امنیتی مونیخ: صلح افغانستان توافق نزدیک تر از همیشه'

مایک Pompeo و اشرف غنی دیدار در کنفرانس امنیتی مونیخ پس از طالبان توافق کردند به 7 روز کاهش خشونت. منابع در مو

توسط PATRIS-FUN در 25 بهمن 1398

مایک Pompeo و اشرف غنی دیدار در کنفرانس امنیتی مونیخ پس از طالبان توافق کردند به 7 روز کاهش خشونت. منابع در مونیخ می گویند یک معامله نزدیک است. شمیل شمس و مسعود Saifullah گزارش.

2020 کنفرانس امنیتی مونیخ لگد کردن در روز جمعه در پی گزارش می دهد که یک توافق صلح میان ایالات متحده و طالبان می تواند مهر و موم شده به زودی.

رئیس پنتاگون علامت Esper به خبرنگاران در بروکسل در روز پنج شنبه که واشنگتن و طالبان تا به حال امن 7 روز کاهش خشونت در این کشور جنگ زده. وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo همچنین گفت که "بسیار مهم دستیابی به موفقیت" ساخته شده در مذاکرات صلح با طالبان.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در روز پنج شنبه گفت یک موافقتنامه صلح بود "بسیار نزدیک است."

"من فکر می کنم ما بسیار نزدیک" مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: در یک پادکست پخش در iHeart Radio. "من فکر می کنم شانس خوب وجود دارد که ما باید یک معامله ... ما در حال رفتن به می دانم که بیش از دو هفته آینده."

ادامه مطلب: طالبان و مذاکرات صلح – خیلی نزدیک و در عین حال تا کنون

مقامات افغان استقبال کرده اند که پیشرفت در مذاکرات صلح.

این اظهارات را مطرح امید به یک توافق صلح برای پایان دادن به 18 سال جنگ در افغانستان است. Pompeo و رئیس جمهور اشرف غنی در حال برنامه ریزی برای دیدار در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ برای بحث در مورد تحولات اخیر.

منابع نزدیک به روند صلح افغانستان گفت: DW که این احتمال وجود دارد که Pompeo و غنی را نهایی کردن جزئیات این توافق صلح در شهر مونیخ با اعلام رسمی انتظار می رود گاهی اوقات در هفته آینده.

را با طالبان حفظ سمت خود را از مقرون به صرفه است ؟

روند صلح افغانستان باقی مانده است شکننده و نامطمئن با وجود چند دور مذاکرات میان واشنگتن و طالبان در قطر.

در ماه اوت سال گذشته زلمای خلیل زاد که نماینده خاص امریکا برای افغانستان و طالبان مذاکره کنندگان در دوحه به حال تقریبا به توافق رسیدند به یک نقشه راه برای صلح در افغانستان است. اما گروه جهادی ادامه داد: برای راه اندازی حملات در افغانستان و تلاش برای تصرف سرزمین در حالی که کشتن سربازان ناتو که مجبور به رئیس جمهور تهمت به طور موقت پایان این مذاکرات در ماه سپتامبر سال گذشته است.

تحلیلگران می گویند که مغلوب ساختن پیشی جستن است مشتاق به امضای قرارداد صلح قبل از شروع انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده بعد از این سال.

"ایالات متحده امریکا و طالبان در حال نزدیک تر از آنچه تا کنون بوده است قبل از اینکه برای نهایی کردن یک توافق صلح و است که چرا آنها به نظر می رسد توافق کرده اند که در گذشته باقی مانده مانع: موضوع چگونه برای کاهش خشونت قبل از قرارداد امضا شده است" مایکل زندگی زیبا, یک جنوب آسیا متخصص در واشنگتن مستقر در مرکز وودرو ویلسون برای پژوهشگران گفت: DW.

"حال سؤال این است که اگر طالبان به نگه دارید تا پایان خود را از معامله و سهولت در این خشونت ها بیش از پیش بینی 7 روز. از آن خواهد شد یک آزمایش از طالبان انسجام و فرماندهی و کنترل برای دیدن اگر افغانستان رهبری می توانید سفارش کل صفوف به نگه داشتن آتش و یا برای کاهش آتش سوزی بیش از آنچه که خواهد بود یک دوره طولانی تر از هر زمان دیگر در طول جنگ" این کارشناس اضافه شده است.

منابع نزدیک به دوحه پروسه صلح می گویند که طالبان به احتمال زیاد به کاهش خشونت بین فوریه 22 و 28. اگر موفق آن خواهد شد و پس از امضای یک قرارداد بین آمریکا و طالبان.

"هر دو طرف توافق کرده اند که در همان معامله است که آنها تا به حال تقریبا نهایی در ماه سپتامبر 2019," سامی Yusufzai مستقر در لندن, افغانستان, روزنامه نگار و کارشناس در افغانستان گفت: DW.

"اما طالبان خواستار مذاکرات صلح امضا شود حق پس از اجرای موفقیت آمیز از 7 روز کاهش خشونت," او اضافه شده است.

ادامه مطلب: افغانستان است که 'دولت اسلامی' با استفاده از طالبان و مذاکرات صلح?

مهم Pompeo-غنی جلسه

دولت افغانستان می خواهد بیشتر درگیر در مذاکرات صلح با طالبان است و به احتمال زیاد رئیس جمهور غنی در ذهن زمانی که او در دیدار وزیر Pompeo در کنفرانس امنیتی مونیخ.

رئیس جمهور غنی امن سرب در سپتامبر سال 2019 انتخابات ریاست جمهوری نتایج اولیه اگر چه نتیجه نهایی است که هنوز اعلام نشده است. هر افغان معامله است که تضعیف ولایت موقعیت دارد شانس موفقیت.

طالبان تا کنون حاضر به برگزاری مذاکرات مستقیم با دولت افغانستان است که آنها را به رسمیت نمی شناسد.

ادامه مطلب: نظر: افغانستان پرپیچ و خم تاریخ

تحلیلگر زندگی زیبا می گوید: ما نیروی طالبان به نگه داشتن داخل افغانستان گفت و گو قبل از امضای توافق صلح.

"ایده این است که برای کاهش خشونت قبل از قرارداد امضا شده است با ما در نتیجه هموار کردن راه را برای طالبان برای آغاز رسمی مذاکرات در داخل افغانستان گفت و گو است. در داخل افغانستان گفتگو خواهد شد بسیاری از حرکت در شروع اگر طالبان آمده در توافق آتش بس, " زندگی زیبا گفت.

"مشکل این است که طالبان تمایل به کاهش خشونت یک محصول از آن مذاکره با آمریکا نه دولت افغانستان. ما باید برای دیدن اگر طالبان خواستار مذاکره با کابل قبل از آن موافقت خود را با برقراری آتش بس با دولت افغانستان."

با این وجود کارشناسان می گویند که یک جلسه موفق بین Pompeo و غنی در کنفرانس امنیتی مونیخ می تواند سرعت بخشیدن به روند. کاهش طالبان خشونت و ممکن است Pompeo-غنی توافق در جزئیات مذاکرات صلح در مونیخ در حال حاضر ارائه یک فرصت بهتر برای افغانستان حل و فصل از همیشه قبل از.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب