مسکو شروع به کار بر روی بزرگراه از طریق زباله های هسته ای سایت

آماده سازی برای ساخت و ساز از یک بحث جاده در پایتخت روسیه لگد کرده است. فعالان می گویند از آن می تواند به ارسال و رادیو اکتیو گرد و غبار به هوا و رودخانه. اما مقامات در حال هل دادن با این پروژه است.

ساکنان فیلم بر روی تلفن همراه خود را به عنوان یک بیل شکست زمین برای آماده سازی سایت های ساخت و ساز. آنها فیلم را از طریق شانه ها از یک ردیف از افسران پلیس اشاره به این که هیچ کس با پوشیدن لباس های حفاظتی برای کار در یک زباله های هسته ای سایت. “این رفقا از ما محافظت از تابش می گوید:” یک زن sarcastically در مورد افسران. “فقط فوق العاده است.”

پلیس خط یک کارخانه که تولید تجهیزات نظامی. زمانی Polymetals کارخانه مورد استفاده برای استخراج توریم و اورانیوم از سنگ معدن و تخلیه زباله های رادیو اکتیو در اینجا در 1950s و 1960s قبل از این نقطه بخشی از خاک از سرمایه است. سایت امتداد شیب دار بانک ها از رودخانه Moskva, با محبوب ترین ها پارک Kolomenskoe در یک طرف و آپارتمان مسکونی از بلوک های دیگر.

از ژانویه سرگئی Vlasov شده است یکی از حدود 50 فعالان محلی ایستاده گارد در سایت در سراسر ساعت برای جلوگیری از ساخت و ساز.

“خانواده من در اینجا زندگی می کردند برای چند دهه,” او می گوید. “این خانه من است و من نمی خواهم به حرکت می کند برای جلوگیری از خطر تابش های هسته ای. من نمی خواهید به نگرانی در مورد آنها فکر حفر این همه بالا و گرد و غبار رادیواکتیو منتشر شده به هوا.”

ولاسوف یک انتخاب معاون در شهرداری و شورای Pechatniki منطقه در سراسر رودخانه و او نیز نگرانی در مورد نمایندگی رای دهندگان خود را. شده اند وجود دارد چند تظاهرات در برابر این بزرگراه که تظاهرکنندگان را “جاده مرگ”.

یکی دیگر از ساکنان محلی آنا که پنجره نگاه کردن در زباله های اتمی می گوید: پروژه “ترسناک” و شکایت است که افسران پلیس در اینجا اساسا “اقدام به عنوان ماموران امنیتی برای پل سازی شرکت است.”

کشتن دو پرنده با یک سنگ

به گفته مقامات شهرستان برنامه ریزی شده در بزرگراه ها و پل کمک خواهد کرد با مسکو مزمن, مشکلات ترافیک و با اتصال مناطق و کمک به آزاد کردن شهر اصلی حلقه جاده. در یک وبلاگ رسمی پست شهردار مسکو سرگئی سوبیانین نوشت: در ماه ژانویه گفت که اگر چه این بزرگراه است که هیچ “نوش دارو” وجود دارد “هیچ منطقی جایگزین” به آن است.

او, با این حال اعتراف کنم برای اولین بار است که این منطقه آلوده شده است. سوبیانین اصرار دارد که ساخت این بزرگراه را “حل دو مشکل در یک بار” توسط “اساسا بهبود وضعيت حمل و نقل و از بین بردن رادیواکتیو کمپرسی.”
 

Local residents came out to stop authorities from towing a minivan that has become the activists' headquarters on the planned construction site, Moscow

ساکنان محلی بیرون آمد و به جلوگیری مقامات از بکسل یک وانت که در حال تبدیل شدن به فعالان مقر در سایت

از سوی دیگر مقامات شهرستان را بارها و بارها اصرار داشت که این بزرگراه واقعی را نمی خواهد قطع از طریق زباله های هسته ای خود است. در وب سایت خود برنامه ریزی شهرستان بخش توضیح می دهد که زمان کار صرفا آماده سازی برای ساخت و ساز است که آنها را تنها شروع کار بر روی روگذر پس از “نتایج مثبت” تایید می کنند که این منطقه پاک است.

در زیر سطح

اما پاکسازی دشوار است. سازمان دولتی مسئول آن رادون شده است از بین بردن خاک آلوده از سایت برای سال برای جلوگیری از slippages. در یک آژانس نشریه از سال 2006 رادون ارشد مهندس مسکو الکساندر Barionov گفت که محل تپه از سایت را کامل پاکسازی دشوار است. “یکی incautious و رادیواکتیو خاک می شود به رودخانه است.”

رشید Alimov از روسیه, شاخه, صلح سبز, فکر می کند که مقامات باید حفاری در این منطقه بدون داشتن انجام کامل زیست محیطی ارزیابی از سایت. “ما واقعا حتی نمی دانم تا چه حد این شرکت رادون می داند که در آن دقیقا زباله های هسته ای است و چگونه آن را واقعا در زمین است.”

مقامات بررسی منطقه پیش از تصمیم به ساخت. اما صلح سبز اصرار آنها بیش از حد سطحی و مصرف شهرستان به دادگاه برای دریافت کنید که ارزیابی اعتبار اعلام کرد. “موضع ما این است که این محل باید رسما اعلام شده است زباله های اتمی,” Alimov می گوید. صلح سبز انجام شده خود را آزمایش با یک شرکت خارجی در ماه اکتبر و دریافتند که تابش در چند نمونه از منطقه “بالاتر از حد مجاز هنجار” و آن ساختمان کار باید انجام شود وجود دارد.

Alimov همچنین اشاره می کند که دولت تناقض. او به نقل از یک سال 2017 گزارش رسمی از روسیه consumer watchdog Rospodtrebnadzor در “بهداشتی و اپیدمی” شرایط در مسکو اعلام کرد که که وجود دارد 60,000 تن از زباله های هسته ای سابق Polymetals کارخانه. “است که بسیار ناخوشایند شماره برای مقامات مسکو در حال حاضر,” او می گوید.

نگه داشتن مبارزه

اما بسیاری از ساکنان محلی به نظر می رسد به احساس می کنید که این کار در حال انجام جلوتر از ساختمان را نشان می دهد مقامات به احتمال زیاد رفتن به جلو با برنامه های خود را بدون توجه به آنچه. هنوز حتی پس از بیل وارد شدند که مصمم تر از همیشه ایستاده خود زمین با وجود حضور پلیس در محل ساخت و ساز.

Police formed a barrier against opponents to the roadworks

حضور پلیس در نزدیکی سایت بالا بوده و منجر به standoffs بین پلیس و ساکنان

محلی سیاستمدار Vlasov فکر می کند که مقامات در حال تلاش برای ترساندن فعالان. “آنها در تلاش هستند تا ما را به نشستن تنگ و ساکت. در حال حاضر تمام اقدامات دفتر شهردار با هدف hush این” او می گوید. “اما ما را حفظ خواهد کرد تلاش برای جلب توجه به این وضعیت است.”

مقامات افتتاح شد یک پرونده جنایی در برابر چندین فعالان ظاهرا برای آسیب رساندن به یک تشعشع مانیتور در سایت. متعددی وجود دارد standoffs بین معترضان و پلیس در هفته گذشته. در روز پنج شنبه بیش از 60 فعالان آن به بازداشت شده اند.

ولاسوف می گوید که پس از دستگیری ساکنان انجام شده است. آنها ممکن است مجبور به تماس خود را تغییر وظیفه در سایت ساخت و ساز ، اما درست مثل صلح سبز هستند و با امید به مقامات به دادگاه بیش از بزرگراه نظر دارد.

“البته ما را حفظ خواهد کرد مبارزه با” او می گوید. “ما قصد داریم به این پرونده به دادگاه — حتی اگر هیچ کس واقعا معتقد است ما می توانیم برنده شویم.”

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>