بیش از 300 نفر نامزد دریافت جایزه صلح نوبل

نامزد شامل Gretha Thunberg و جنبش دموکراسی خواهی در هنگ کنگ است. این لیست شامل 210 افراد و 107 سازمان.

بیش از 300 نامزد شده برای سال 2020 جایزه صلح نوبل, کمیته نوبل اعلام کرد.

نامزد شامل teenage آب و هوا فعال گرتا Thunberg طرفدار جنبش دموکراسی در هنگ کنگ و زندانی عربستان فعال حقوق زنان Loujain al-Hathloul.

کل نامزد شامل 210 افراد و 107, سازمان, کمیته نوبل گفت که آن چهارم بیشترین تعداد نامزدها تا کنون.

ادامه مطلب: چه ICAN, برنده جایزه صلح نوبل سال 2017?

رکورد 376 نامزد شد در سال 2016 زمانی که پنل انتخاب رئیس جمهور خوان مانوئل سانتوس از کلمبیا به عنوان برنده جایزه با استناد به نقش خود در پایان دادن به نیم قرن جنگ داخلی.

این کمیته تنظیم شده است به اعلام برنده در ماه اکتبر.

در 2019, جایزه صلح نوبل اهدا شد به اتیوپی نخست وزیر Abiy احمد برای تلاش های خود را حل و فصل درگیری های مرزی با همسایه اریتره و تلاش های خود را برای “صلح و همکاری بین المللی است.”

Thunberg که شناخته شده است برای راه اندازی مدرسه اعتصاب برای آب و هوا مبارزات انتخاباتی خواهد بود دوم جوانترین فرد برنده نوبل. ملاله Yousafzaiwas چند سال جوان تر از Thunberg در سال 2014 جایزه برای ترویج کودکان’ راست به آموزش و پرورش است.

بیشتر بخوانید: ملاله یوسفزی افتخاری دریافت شهروندی کانادا

اگر چه Thunberg نام پیشنهاد شد توسط دو سوئدی نمایندگان مجلس سه نروژی اعضای پارلمان پیشنهاد کرده اند که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی مشخص شده است که آن سالگرد 75 سال گذشته باید با توجه به جایزه.

کمیته نوبل توصیه nominators به فاش کردن طرح های پیشنهادی خود را نگه می دارد و 50 سال مهر و موم بر روی نام. نه همه nominators رعایت آن پیشنهاد.

هر شب DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

lc/aw (dpa رویترز)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>