بیش از 1000 بازداشت اعتراض به انتخابات همچنان در سراسر بلاروس

بازداشت بیش از 1000 نفر در بلاروس در آخرین تظاهرات علیه نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور, مقامات گفت.

تظاهرات صورت گرفت و در 25 شهرستانها بلاروس در روز سه شنبه و یک شبه وزارت کشور سخنگوی اولگا Chemodanova آسوشیتدپرس گفت. هزاران نفر نشان داده اند در مینسک پایتخت و چندین شهر دیگر برای سه شب به مسابقه نتایج انتخابات.

کمیسیون مرکزی انتخابات گزارش داد که رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو برنده یک ششم مدت در روز یکشنبه انتخابات با 80 درصد آرا. بالا نامزد مخالفان سوتلانا Tikhanouskaya که در حال جذب جمعیت عظیم در مبارزات انتخاباتی حوادث که در آن رای دهندگان ابراز نا امیدی با استبدادی لوکاشنکو را 26 سال حکومت کردم فقط 10 درصد است.

پلیس مستقر برای شکستن تا پس از انتخابات تظاهرات با استفاده از باطوم و بی حس کردن نارنجک گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی. یکی از معترضان درگذشت دوشنبه در میان سرکوب در مینسک و دهها مجروح شدند.

رئیس جمهور بلاروس الکساندر لوکاشنکو به نام معترضان ‘گوسفند’ دستکاری شده توسط خارجی کارشناسی ارشد. (Lintao ژانگ/استخر/گتی ایماژ)

بلاروس حقوق بشر گروه Viasna گفت: بسیاری از مردم از ترس به دنبال کمک های پزشکی ترس از پیگرد قانونی برای شرکت در تظاهرات.

“ما اطلاعاتی داریم که کارگران پزشکی موظف به گزارش همه جراحات و زخم ها به پلیس و پزشکان معترضان نه به عنوان قربانیان بلکه به عنوان دشمنان از بلاروس را ثبات” Viasna وکیل پاول Sapelko گفت.

در اوایل این هفته بلاروس کمیته تحقیق راه اندازی یک کشته به جرم شورش. برخی از 3000 نفر بازداشت شدند پس از چند روز تظاهرات و دیگر 2,000 پس از تظاهرات آغاز شده است که روز دوشنبه شب به طول انجامید و به خوبی به شب.

روزنامه نگاران بازداشت شده

دولت بلاروس آژانس خبری Belta گزارش روز شنبه که پلیس بازداشت “هماهنگ جرم شورش” در پایتخت مینسک است. بازداشت مرد گفته “موفق صدها نفر” از معترضان و متهم به پرداخت آنها را به شرکت در ناآرامی Belta گفت.

نزدیک به 30 روزنامه نگاران در میان کسانی که بازداشت بلاروس انجمن صنفی روزنامه نگاران گفت. سه حاضر شد و محکوم به 10 تا 15 روز اداری بازداشت و 25 بیشتر باقی می ماند در بازداشت و در انتظار نوبت خود را به صورت یک دادگاه.

سازمان دیده بان | اعتراضات به دنبال اختلاف بلاروس انتخابات:

تظاهرات همچنان در بلاروس پس از وقت رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو را مشکوک پیروزی با 80 درصد از آرا در روز انتخابات. رهبران اپوزیسیون تماس با نتیجه مضحک و تنها ممکن است از طریق رای تقلب. 2:00

در جریان تظاهرات روز سه شنبه شب خبرنگاران از چند بلاروس و بین المللی و رسانه ها شد و شتم. ماموران کشف و ضبط کارت های حافظه از یک گروه از عکاسان از جمله یکی برای آسوشیتد پرس به عنوان آنها در زمان عکس از سرکوب پلیس.

“عمدی شکار برای روزنامه نگاران مستقل بلاروس و رسانه های خارجی را آغاز کرده است” گفت: بوریس Goretsky معاون رئیس جمهور از انجمن روزنامه نگاران.

لوکاشنکو که حکومت این کشور با مشت آهنین از سال 1994 تا به تمسخر مخالفان سیاسی به عنوان “گوسفند” دستکاری شده توسط خارجی کارشناسی ارشد و قول داد به ادامه مصرف یک موقعیت دشوار در تظاهرات.

یک نشان دهنده دارای یک پرتره از لوکاشنکو در اعتراض اولیه نتایج انتخابات در خارج از بلاروس سفارت در مسکو. (ماکسیم Shemetov/فردا نیوز)

Tikhanouskaya, 37 سابق معلم انگلیسی که وارد مسابقه پس از شوهرش اسامی در بلاروس کشور را ترک کرده و برای کشور لیتوانی در روز سه شنبه در یک ناگهانی در مورد چهره ساعت پس از علنی ابراز مخالفت با رای گیری نتایج و ارسال درخواست رسمی برای بازشماری. او به کمپین گفت که او ساخته شده حرکت تحت فشار.

او خروج از مینسک نمی دلسرد کردن معترضان از مصرف به خیابان ها دوباره. چندین گفت: AP که تظاهرات ادامه خواهد داد.

Tikhanouskaya موفق به متحد کردن مخالفان شکسته گروه و قرعه کشی ده ها هزار نفر به تجمعات انتخاباتی — بزرگترین تظاهرات مخالفان در بلاروس از سال 1991 و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی.

روز چهارشنبه نزدیک به 200 نفر از زنان راهپیمایی مرکزی مینسک در همبستگی با معترضان مجروح شعار “شرم” و حمل گل.

“ما ایستاده برای یک اعتراض مسالمت آمیز,” Ksenia Ilyashevich 23 سال این متخصص گفت: AP.

“ما کار می کرد تا شجاعت و آمد به تجمع. صدها و هزاران نفر از بلاروس ابراز همبستگی با ما اما می ترسند [آمده]. ما اینجا برای همه است.”

فوری اتحادیه اروپا نشست

اقدامات پلیس در این هفته کشیده شده انتقاد شدید از اتحادیه اروپا و ایالات متحده است.

تحولات در بلاروس را در دستور کار فوری نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در روز جمعه سیاست خارجی اتحادیه اروپا رئیس جوزپ Borrell توییتی.

در این دیدار که به نام یک روز پس از Borrell گفت که 27 کشور بلوک بررسی خواهد روابط خود را با بلاروس و آیا به “اقدامات علیه کسانی که مسئول برای مشاهده خشونت غیر قابل توجیه بازداشت و تحریف نتایج انتخابات.”

زنان لباس پوشیدن و در لباس سفید در اعتراض به خشونت های پلیس در طول تظاهرات اخیر مخالفان حامیان متهم لوکاشنکو از جعل پای صندوق های رای در انتخابات اخیر ریاست جمهوری. (سرگئی Gapon/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

در سال 2016 به اتحادیه اروپا برداشته بسیاری از تحریم آن سیلی در بلاروس در سال 2004 پس از لوکاشنکو یک بار لقب “اروپا دیکتاتور گذشته در غرب” رهایی زندانیان سیاسی و اجازه تظاهرات.

این آسیب های اقتصادی ناشی از کروناویروس و رئیس جمهور swaggering پاسخ به همه گیر که او شبیه هوا را رد کرد و به عنوان “جنون” — اتحاد سوخت گسترده خشم و کمک به تورم مخالفان صفوف و ارشاد رهبر بلاروس به از بند باز کردن مجدد سرکوب مخالفان است.

در ضمن, لیتوانی, لهستان و لتونی آماده میانجیگری بین دولت بلاروس و مخالفان رئیس جمهور لیتوانی Gitanas Nauseda روز چهارشنبه گفت:.

اول Nauseda گفت: مقامات بلاروس باید توقف خشونت علیه معترضان آزادی بازداشت تظاهرکنندگان و تشکیل یک شورای ملی با اعضای جامعه مدنی که به دنبال پیدا کردن راهی برای خروج از بحران است.

“اگر ما ابتکار ملاقات و در راه منفی, البته, دیگر به معنی باقی می ماند بر روی میز است تحریم ها یا در سطح اروپا و یا در سطح ملی” Nauseda به خبرنگاران گفت: در ویلنیوس, لیتوانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید