مودی شکست در دهلی نو وزارت امور خارجه انتخابات

میلیون ها نفر در پایتخت هند دهلی نو رای داده اند در منطقه ای کلیدی در انتخابات. خروج سنجی نشان می دهد یک شکست برای نخست وزیر مودی حزب ناسیونالیست هندو. سیاست های خود را از هندو استثنایی باعث تظاهرات.

رای گیری در یک بسیار مهم دولت در انتخابات صورت گرفت شنبه در هند پایتخت آن نخست وزیر نارندرا ملی هندو پارتی جسارت ملی با پیروزی امیدوار است برای بازپس گرفتن قدرت پس از 22 سال در کنار خط.

خروج نظرسنجی ها نشان می دهد یک شکست برای مودی Bharatiya Janata Party (BJP). PM سیاست های هندو استثنایی باعث اعتراضات گسترده در سراسر هند در چند ماه گذشته است.

به طور متوسط نه خروج نظرسنجی جدید نشان داد دهلی وزیر Arvind Kejriwal و Aam Aadmi Party (AAP) و یا “مشترک حزب” به پیروزی 52 از 70 کرسی.

صف های طولانی رای دهندگان در انتظار رأی گیری می تواند دیده می شود در سراسر دهلی نو محله در روز شنبه. حدود 14.6 میلیون نفر در حال ثبت نام برای شرکت در این انتخابات که نتایج اعلام خواهد شد در روز سه شنبه.

چه مودی را برای ایستادن ؟

مودی BJP مواجه Kejriwal حزب خود را به عنوان حریف اصلی. بیش از پنج سال گذشته در قدرت Kejriwal حزب متمرکز بر کمک به دولت را ضعیف توسط نوسازی مدارس دولتی و ارائه اتوبوس کرایه برای زنان و برق و بهداشت و درمان یارانه ها.

People line up to vote in state elections in New Delhi

Kejriwal حزب بود به احتمال زیاد به پیروزی 52 از 70 کرسی

بی جی پی فدرال صفحه اصلی وزیر Amit Shah به نام یک جلسه برای اعضای حزب در اواخر روز شنبه. او در مبارزات انتخاباتی با شور و نشاط برای BJP برجسته خود را در موضع سختی در امنیت ملی است.

بی جی پی را در مبارزات انتخاباتی به تشدید روابط هندو و مسلمان و قرار است در انتخابات به عنوان یک همه پرسی در نزدیک به دو ماه از تظاهرات بیش از یک بحث برانگیز قانون جدید که شامل مسلمانان از یک مسیر به شهروندی. شب قبل از انتخابات آغاز شد بی جی پی ارسال پیام به ترکیبات اصرار آنها را به رای دادن به حزب اگر آنها می خواهند از ایران به پایان رسید.

خواهد مودی بسیج هندو حامیان?

این حزب همچنین امیدوار است که مودی تصمیم در تابستان گذشته به نوار غزه با اکثریت مسلمان کشمیر از آن نیمه خودمختار وضعیت به دست آورید هندو رای.

در حالی که این حرکت باید ثابت مطلوب در میان BJP حامیان آنها باید در عین حال به تفاوت در پای صندوقهای رای است. حزب از دست دولت در دو انتخابات سال گذشته است. نظرسنجی توسط شبکه های خبری پیش بینی پیروزی دیگری برای Aam Aadmi Party در 70 کرسی مجلس ایالتی.

دور سوم حزب کنگره ملی هند است و انتظار نمی رود به خوبی انجام دهد.

بودند مودی حزب برای پیروزی در آن می تواند علاوه بر تقویت BJP طرفدار هندو دستور کار, در حالی که شکست خواهد بود یکی دیگر از ضربه به سیاست های خود.

BJP نشده است در قدرت در دهلی نو از سال 1998 زمانی که کنگره حزب به قدرت رسید. Aam Aadmi Party است اداره دولت پس از یک پیروزی در سال 2015 که در آن اسیر 67 از 70 کرسی فقط یک سال پس از بی جی پی برنده انتخابات ملی.

kp,ed/shs,jlw (AP, AFP)

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر