پادشاهی شکسته زمین جدید را با تصمیم خود برای مهار برانگیز جملات مربوط به شلاق و مجازات اعدام برای جرایم مرتکب شده توسط افراد زیر سن قانونی. اما آیا این تغییرات همه آنها ترک خورده است ؟

بیش از سه دهه گذشته عربستان سعودی در دستور کار اصلاح شده است مفرد اصل هدایت خلاصه در اوایل 1990s توسط veteran policymaker و سابق عربستان سفیر آمریکا بندر بن سلطان آل سعود: “ما با سعودیها می خواهند به مدرن اما نه لزوما Westernize.”

این سرود هموار کرده است راه را برای پادشاهی اقتصادی و سیاسی و حتی قضایی اصلاحات از جمله دولت تصمیم اخیر به حالت تعلیق و شلاق به عنوان مجازات برای بسیاری از جرائم و ممنوعیت اعدام افراد زندانی برای crimescommitted قبل از آنها 18 سال است.

این تغییرات قانونی تحت پادشاه سلمان بخشی از یک پروژه نوسازی آغاز شد که با سلف خود. در سال 2007 پس از ملک عبدالله اعلام کرد یک سری از اصلاحات قضایی با هدف disentangling قوه قضائیه از اجرایی.

شاه سلمان که در زمان قدرت در سال 2015 در زمان اصلاحات قضایی پروژه و گسترش برخی موارد خاص به درخواست تجدید نظر.

“ما در حال صحبت کردن در حدود 13 سال از تدریجی و آهسته گام اصلاحات قانونی که شده اند” گفت: Bader al-قوانين غیر ساکن همکار در کارنگی خاورمیانه در مرکز بیروت و استاد تاریخ در دانشگاه کویت.

King Salman sits at a fancy desk (picture-alliance/AP Photo/A. Nabil)

پادشاه سلمان (مرکز) منجر شده است این کشور پس از 2015

Blurred lines

اما شلاق و حکم اعدام اصلاحات شکستن زمین جدید را به عنوان آنها را علامت دولت تاخت و تاز به مسائل مذهبی هنگامی که به عنوان یک دست کردن دامنه.

“عربستان سعودی تاسیس شده است در کل مفهوم حفظ توحید و رعایت قانون خدا. اما همواره وجود دارد رزرو از سیاسی به وزن در مسائل دینی با توجه به تاسیس آن تاریخ” al-سیف گفت.

دولت سعودی ریشه در تاریخ به قرن 18 و توافق است که تاسیس ظریف تعادل قدرت بین آل سعود سلسله و مقامات مذهبی در پادشاهی محافظه کار فشار از اسلام شناخته شده به عنوان وهابیت.

“آنچه ما با ملک سلمان و پسرش شاهزاده محمد بن سلمان است upending از این. آنها در حال تلاش به عربستان سعودی نزدیک به هماهنگ با استانداردهای بین المللی. عدالت کیفری اصلاحات متناسب با کلی عکس از عربستان چشم انداز سال 2030 از باز شدن به جهان” al-سیف گفت: با اشاره به ولیعهد این طرح با هدف تقویت عربستان سعودی در سطح بین المللی در میان چیزهای دیگر.

این هماهنگ فرایند نیز منجر به ریاض را در دراز مدت پروژه از پرداخت آن تصویر برای جامعه بین المللی گفت: گیدو استاینبرگ ارشد دانشیار پژوهشی در موسسه آلمانی و بین المللی در امور امنیت. این کشور مواجه شده است به خصوص قوی جهانی انتقاد زیر 2018 ترور عربستان منتقد جمال Khashoggi در یک کنسولگری عربستان.

Vision 2030 in letters on the wall of a building with the face of the Crown Prince Mohammed bin Salman (picture-alliance/AP Photo/A. Nabil)

چشم انداز سال 2030 اعلام کرد در سال 2016 می بیند عربستان سعودی است که از لحاظ اقتصادی متنوع و باز به کسب و کار بین المللی

تحت پوشش اصلاحات

برای فعالان حقوق بشر جدید عدالت کیفری اصلاحات دور از کامل است. در حالی که برخی از ناظران با استقبال از پیشرفت در دیرینه مسائل شلاق و اعدام دیگران پیشنهاد کرد که این اصلاحات در واقع پنهان کردن فرصت برای استفاده مداوم.

تبعید عربستان وکیل Taha al-حاجی گفت: DW که فرمان سلطنتی مبنی بر ممنوعیت اعدام افراد زیر سن قانونی را پوشش نمی دهد تروریست محکوم. در این راه آن را هنوز هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد در مقابل افراد زیر سن قانونی که مرتکب جرم سیاسی تلقی, al-حاجی گفت.

“در عربستان سعودی, تروریسم, است که یک مفهوم بسیار وسیع از آنجا که دولت ممکن است تحت پیگرد قانونی قرار به عنوان تروریسم هر حزب که مخالف آن تصمیم گیری یا انتقاد از آن,” او توضیح داد.

در حالی که آخرین اعدام اصلاح آدرس یک موضوع در هسته حقوق بشر enterprises, پایان بی رحمانه و غیر معمول مجازات حد از صاحب نظران برنامه به نظر می رسد به باقی می ماند در سوال.

هر شب DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im