میلیون ها نفر از آمریکایی ها رعایت Juneteenth به تظاهرات علیه نژادپرستی و خشونت پلیس در ادامه

Communities در سراسر ایالات متحده مشخص شده Juneteenth در جمعه برگزاری vigils راه پیمایی آنلاین تجمعات و تظاهرات به تظاهرات توده ای علیه سیستمیک نژادپرستی و خشونت پلیس ادامه یافت.

Juneteenth بزرگداشت سالگرد 19 ژوئن 1865 روز اتحادیه ارتش مسلح ، General Gordon گرنجر سوار را به گالوستون تگزاس و اعلام پایان برده داری آزاد آخرین بردگی مردم در U. S.. گرنجر رسیده گلوستون دو سال و نیم پس از رئیس جمهور آبراهام لینکلن امضا رهایی اعلامیه آزادی بردگان در کنفدراسیون — که شامل تگزاس — اما برده داری تا به حال ادامه داد: در گلوستون یا اینکه خبر اعلام نشده بود رسیده از راه دور شهر یا تا به حال نشده است اجرا Alaina مورگان استادیار تاریخ در دانشگاه جنوب کالیفرنیا می گوید.

از اواخر 1800s سیاه آمریکایی ها — به خصوص سیاه تگزاسی — را گرامی Juneteenth مورگان توضیح می دهد. تعطیلات را گسترش محبوبیت در طول مهاجرت و رشد در حدود پایان قرن 20 و پس از تگزاس اعلام کرد: این روز یک جشن دولت در سال 1980 او همچنان ادامه دارد.

با وجود Juneteenth را سابقه طولانی از آمریکایی ها فقط در حال حاضر یادگیری از تعطیلات به عنوان اعتراض به کشتار جورج فلوید گسترش در سراسر جهان و مشتعل گفتگو در مورد مسابقه و سیستمیک نابرابری.

“[در این ماه] واقعا بیش از حد محلی جشن شکستن را به جریان اصلی” مورگان می گوید. “مردم در حال سازماندهی بسیار بزرگتر جشن است که در تعامل با کل جامعه و برخی از نوع آموزشی جزء در پشت آنها.”

بسیاری از به طور منظم برنامه ریزی شده Juneteenth حوادث شده اند مجبور به رفتن آنلاین به علت ادامه بیماری همه گیر کوروناویروس. معمول خیابان حزب در خارج از رزا پارک موزه در مونتگمری علا., برای مثال به جای خواهد برگزار می شود, آنلاین و در هر محلی اخبار کانال WSFA 12.

اما بسیاری در فرد حوادث هنوز هم برگزار می شود در شهرستانها در سراسر امریکا است. در شهر نیویورک هزاران نفر از مردم به خیابان آمده اند به تقاضای پاسخگویی برای خشونت پلیس و نژادپرستی نهادینه شده.

تظاهرات در شیکاگو و شامل ظاهر از فرماندار ایلینویز پریتزکر و سناتور دیک دوربین و Tammy Duckworth در سی ان ان.

تظاهرات همچنین محل در منطقه خلیج کالیفرنیا و همچنین در شهر واشنگتن و آتلانتا.

دانش آموزان در برخی از ایالت ها نیز سازماندهی تظاهرات در دانشگاه و دبیرستان و دانشگاه.

سیاستمداران برجسته نیز ارسال شده است در پشتیبانی از تعطیلات از جمله معاون رئیس جمهور سابق و فعلی دموکرات نامزد ریاست جمهوری جو بایدن. “ما نمی توانیم استراحت تا زمانی که وعده این کشور برآورده شده است,” او هنوز توییتی.

رئیس جمهور سابق باراک اوباما و بانوی اول سابق میشل اوباما همچنین در مورد ارسال تعطیلات.

برخی از مشاهیر همچنین بزرگداشت Juneteenth در رسانه های اجتماعی از جمله بازیگر Idris Elba. تیلور سویفت همچنین اعلام کرد که او ساخت Juneteenth یک روز تعطیل برای کارکنان خود را.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در اصل برنامه ریزی یک کمپین تجمع در Tulsa, Oka., روز جمعه فقط بلوک از سایت Tulsa در سال 1921 مسابقه کشتار. مغلوب ساختن پیشی جستن بعد از نقل مکان این تجمع روز شنبه “از احترام” برای Juneteenth. پس از واکنش به تهمت های اولیه تجمع اعلام, توجه به تعطیلات افزایش یافته است.

بسیاری از شرکت های ایالات متحده در حال شناخت Juneteenth به عنوان یک پرداخت تعطیلات برای کارمندان خود از جمله بهترین خرید, Lyft, نایک و هدف است. شرکت های دیگر مانند موتور فورد و جنرال موتورز — تشویق کارکنان به افتخار لحظه سکوت. (زمان مشاهده Juneteenth به عنوان یک شرکت تعطیلات.)

دولت های ایالتی و محلی نیز قدم برداشته و به رسمیت شناختن تعطیلات. روز چهارشنبه در نیویورک رژیم صهیونیستی است. اندرو کومو امضا فرمان اجرایی ساخت Juneteenth تعطیلات برای کارمندان دولت; شهر نیویورک شهردار, بیل د Blasio همچنین اعلام کرد Juneteenth خواهد بود یک مقام رسمی شهر تعطیلات. و در روز جمعه فرماندار ایلینویز J. B. پریتزکر گفت: او قصد دارد به Juneteenth دولت تعطیلات.

یک سال از هم اکنون Juneteenth می تواند حتی از یک تعطیلات ملی. تگزاس در کنگره Sheila Jackson Lee — است که فشار برای به رسمیت شناختن ملی از Juneteenth در دهه های معرفی شده در قانون به مجلس نمایندگان را Juneteenth تعطیلات فدرال. جمهوری خواه ایالت تگزاس John Cornyn همچنین اعلام کرد قصد دارد به معرفی مشابه قانون به مجلس سنا.

مورگان می گوید که او امیدوار است دولت های ایالتی و محلی ادامه خواهد داد به گام برای کمک به آموزش مردم در مورد معنای Juneteenth رفتن به جلو.

“آنچه که من فکر می کنم آن است که در مورد این واقعیت است که آزادی مشروط است و آن را نمی کند پایین آمدن از طریق به سادگی قوانین و مقررات … آن را به اجرا گذاشته است. آن را به مبارزه برای” او توضیح می دهد. “ما شاهد تجدید حیات از درک این واقعیت است که آزادی به خصوص برای آمریکایی های آفریقایی تبار است که هنوز هم به مخاطره انداخته است.”

نوشتن به مدلین کارلایل در [email protected]

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>