نظامی مستقر در پایتخت اتیوپی پس از بیش از 50 کشته در تظاهرات بیش از نوازنده ترور

نظامی مستقر در پایتخت اتیوپی روز چهارشنبه به عنوان باندهای مسلح پرسه می زدند محلات در دومین روز از ناآرامی که

توسط PATRIS-FUN در 11 تیر 1399

نظامی مستقر در پایتخت اتیوپی روز چهارشنبه به عنوان باندهای مسلح پرسه می زدند محلات در دومین روز از ناآرامی که ادعا کرده بیش از 50 زندگی می کند و عمیق تر سیاسی در بخش نخست وزیر Abiy Ahmed سیاسی انجامید.

این اعتراضات موجب شد با ترور محبوب نوازنده Hachalu Hundessa در شب دوشنبه و گسترش از آدیس آبابا به اطراف Oromiya منطقه است.

Hachalu شمار در حالی که لباس پوشیدن و در لباس های سنتی در طول 123rd جشن سالگرد نبرد Adwa که در آن نیروهای اتیوپی را شکست داد حمله به نیروهای ایتالیایی. (Tiksa نگری/فردا نیوز)

قتل شنود گذاشته به نارضایتی سوخت توسط چند دهه از حکومت سرکوب و چه اورومی, اتیوپی بزرگترین گروه قومی توصیف به عنوان تاریخی خود و محرومیت از قدرت سیاسی است.

"عصبانی هستم. آن را در خوردن من داخل" قاره Ishetu Alemu به رویترز گفت که لاستیک smouldered در خیابان پشت سر او.

صدای شلیک گلوله تکرار از طریق بسیاری از محلات و باندهای مسلح با قمه و چماق خیابان ها پرسه می زدند. شش تن از شاهدان توصیف یک وضعیت خوردگی جوانان از اورومی مبدا در برابر برخی از شهرستان را از دیگر گروه های قومی و که در آن هر دو طرف skirmished با پلیس است.

"ما تا به حال یک جلسه با جامعه و به ما گفته شد به بازوی خودمان را با هر چیزی که ما را از جمله قمه و چوب. ما دیگر اعتماد به پلیس برای محافظت از ما بنابراین ما باید خودمان را آماده" گفت: یکی از آدیس آبابا, ساکن که مانند دیگران مصاحبه خواسته بود به نام به خاطر ترس از اقدامات تلافی جویانه.

یک اورومی خانواده گفت: یک باند مسلح سعی کرده بود به شکستن را به ترکیب خود را. پلیس تا به حال پاسخ داد اما گفت که آنها نمی تواند باقی بماند چرا که آنها بیش از حد بسیاری از تماس های دیگر.

نظامی مستقر شده بودند در برخی از مناطق سه شاهدان گفت. یک توصیف یک خیابان آشغال با سنگ که ضد اورومی معترضان پرتاب کرده بود در پلیس.

ترس است که مراسم تشییع جنازه می تواند جرقه خشونت بیشتر

بسیاری از ساکنان می ترسید Hachalu مراسم تشییع جنازه — برنامه ریزی برای روز پنج شنبه در شهر خانه خود را از امبو — می تواند آتش خشونت بیشتر ،

"نیروهای امنیتی حمله کرده اند شهر ما. ما نمی توانیم به سوگواری. بدون وسایل نقلیه در حال حرکت در اطراف به جز گشت امنیت با ماشین-اسلحه" 27 ساله دانشجو Chala Hunde به رویترز گفت با تلفن از امبو در حدود 100 کیلومتری غرب آدیس. "نیروهای امنیتی در حال قرار دادن یک انگشت در ما زخم."

یک کشمکش بر سر اینکه آیا به دفن Hachalu در امبو یا آدیس گذاشته سر به تنش های سیاسی دامن زدن به تظاهرات گفت Awol Allo استاد در بریتانیا Keele University.

"این بسیار بحث برانگیز است. Oromos ادعا شهرستان [آدیس] به ایشان به عنوان آن نهفته است به طور کامل در داخل اورومی دولت منطقه ای" او گفت:. اما سرمایه تحت فدرال و نه منطقه ای کنترل.

اختلاف بیش از آدیس باعث شده سه سال از خونین تظاهرات خیابانی که منجر به استعفای نخست وزیر قبلی و Abiy انتصاب در پست در سال 2018 است. Hachalu موسیقی بود که موسیقی متن به نسل جوان Oromos که رهبری تظاهرات.

نامشخص تلفات از انفجار

حداقل 50 نفر کشته شدند در درگیری در Oromiya روز سه شنبه از جمله معترضان و اعضای نیروهای امنیتی منطقه ای سخنگوی Getachew Balcha گفت. برخی از کسب و کار نیز شده بود به آتش کشیده شد.

"ما برای این آماده شده," او گفت:.

یک پلیس نیز کشته شد در آدیس آبابا و سه انفجار وجود دارد ناشی از نامشخص تعداد تلفات.

دیگر پتانسیل flashpoints هستند بازداشت برجسته اورومی رهبر مخالفان بکل Gerba و رسانه مغول Jawar محمد در روز سه شنبه.

Abiy, Hachalu و Jawar همه اورومی اما خواننده و رسانه صاحب حال تبدیل شدن مهم تر از نخست وزیر در ماه های اخیر.

مردم جمع آوری برای یک شمع افروزی در حافظه Hachalu در اورومی جامعه از مینه سوتا ساختمان روز سه شنبه در سنت پل ، (استفان Maturen/گتی ایماژ)

در فدرال اتیوپی قدرت است که به طور سنتی مشتق شده از طریق کنترل بزرگ قومی رای گیری بلوک. تحت دولت قبلی رای گیری شد و به ندرت رایگان و یا نمایشگاه; مخالف بودند زندانی شکنجه و یا رانده شده و به تبعید.

Abiy اجازه داده است بیشتر آزادی های سیاسی و وعده انتخابات آزاد و عادلانه. اما جدید خود را پان-اتیوپی حزب چهره رقابت سختی از قدرت منطقه ای کارگزاران مانند Jawar مصمم به خطر ادعای خود مردم است.

Jawar محبوب اورومی Media Network — که می تواند پخش از طریق ماهواره از ایالات متحده — به معنی او می تواند بسیج حامیان به سرعت در سراسر Oromiya حتی زمانی که اینترنت قطع شده است از صبح روز سه شنبه. خود را پایگاه قدرت مطرح می تواند یک چالش مهم برای Abiy حزب در انتخابات سال آینده.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب