مهاجران در ترکیه-یونان مرز: “ما می خواهیم یکی دیگر از زندگی’

هزاران نفر از مهاجران و پناهندگان را جمع آوری کرده اند در ترکیه-یونان مرز از جان گذشته آن را به اتحادیه اروپا است. DW خبرنگار Tunca Ögreten دو روز را صرف وجود دارد و گزارش وضعیت فرار.

“زندگی در ترکیه بسیار دشوار است. به محض باز کردن دروازه من راه من به آلمان می گوید:” Muhammed است که از افغانستان و به نظر می رسد بسیار جوان تر از 18 سال است. او حامل دو کیسه کوچک با برخی از لباس ها و تنقلات. هیچ چیز دیگری. او می خواهد به عبور بیش از به یونان اما به من می گوید او هیچ ایده چه چیزی را باید انتظار چه دشوار سفر خواهد شد که چگونه بسیاری از روز آن را — و اینکه آیا او در واقع آن را در طول مرز.

بیشتر بخوانید: بحران پناهندگان در یونان: خشم و پیشامد رشد در لزبوس

من ضربه به Muhammed در یک خیابان در استانبول زیتینبورنو محله که در آن بسیاری دیگر از مهاجران را جمع آوری کرده اند. بسیاری از آنها از افغانستان و پاکستان; من تنها آمد در سراسر یک آواره سوری. محمد هنوز تصمیم گرفته نشده که آیا او خواهد شد در واقع تلاش برای سفر به یونان است. او می داند که رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان است که با استفاده از مهاجر وضعیت به اعمال فشار بر اتحادیه اروپا است.

اما هنگامی که در فوریه 27, اردوغان اعلام کرد که ترکیه دیگر نمی خواهد مردم را از عبور از مرز به اروپا و بسیاری از مهاجران در زیتینبورنو بر خاست به عمل است. تاکسی و اتوبوس و ماشین در حال حاضر خط خیابان رانندگان با تبلیغات سفر به ترکیه, شهر ادرنه در حدود 220 کیلومتر (140 کیلومتر) دور در نزدیکی مرز با یونان و بلغارستان.

Muhammed shows his two small bags

محمد از افغانستان یکی از هزاران نفر از مهاجران که جمع آوری کرده اند در ترکیه-اتحادیه اروپا مرز در روزهای اخیر

محمد و پنج تن از دوستان نیز می خواهم سر به ادرنه. بنابراین او haggles با یکی از رانندگان که می گوید او را به اتهام €22 (24 دلار) در هر فرد برای سه ساعت سفر — قیمت این گروه تمایلی به پرداخت.

سوال من در مورد محمد ، او به من می گوید که آنها در حال حاضر در شهر نیگده در مرکز ترکیه است. او توضیح می دهد: “آنها در حال کار برای یک مبلغ جزئي.” Muhammed انجام شده است های مختلف شغل های عجیب و غریب در استانبول و نا امید از تجربه است. او می گوید که “در هر صورت آنها آتش ما به طوری که آنها مجبور به پرداخت و یا آنها خودداری برخی از پول ما وعده داده شده بود.”

محمد و دوستانش در نهایت توافق بر سر کرایه — €16 هر — با راننده که وعده به آنها درایو را مستقیما به مرز. اما او هشدار می دهد که “اگر مقامات گرفتن ما وانمود به شما می دانید. در غیر این صورت من شما را در دردسر.”

ادامه مطلب: مهاجران گیر در اتحادیه اروپا آستان: آنچه که در آلمان انجام شده است ؟

دو روز جهنمی در مرز

این گروه مجموعه در خاکستری VW van. من دنبال پشت در ماشین خود من. پس از فقط 50 کیلومتر Muhammed تماس به من می گویند که راننده احساس عصبی به خاطر من نگه داشتن باطله آنها. بنابراین او به من می گوید ما باید در ادرنه. “وگرنه” او می افزاید: “او را لگد ما را از ماشین خود و نگه داشتن پول ما.”

در طول راه من نقطه ده ها تن از وسایل نقلیه دیگر پر از مهاجران از جمله زنان و کودکان از رفتن به سوی ادرنه. چند کیلومتر از Pazarkule عبور از مرز من متوقف شده توسط گروه بزرگی از پلیس. Brusquely یکی از آنها می پرسد من چه من می خواهم. پاسخ من است که من یک روزنامه نگار و دست بر مطبوعات بین المللی کارت. او می خواهد بداند که آیا من از ترکیه و یا خارج از کشور. من به او بگویید من از ترکیه و به ظاهر خوشحال و با پاسخ, او به من اجازه رانندگی در.

بیش از 1000 مهاجر جمع آوری کرده اند در عبور از مرز. من نمی بینم هر اجرای قانون مقامات در هر نقطه. مهاجران در حال نشستن بر روی زمین با برخی از سوزاندن شاخه را گرم نگه دارید. یکسری از دود در هوا و صحنه عجیب یادآور dystopian فیلم.

برخی از مهاجران موفق به گرفتن گذشته و سیم خاردار و حرکت به نوار مرزی جدا ترکیه و یونان است. اما فقط 100 متر (330 فوت) در یونانی نگهبانان مرزی گرفته تا موقعیت. هر زمان که کسی نزدیک به مرز آنها آتش گاز اشک آور در مسیر خود را و آنها را وادار به فرار به عقب به سمت ترکیه. هوا در حال حاضر ضخیم از دود و گاز اشک آور که همراه با باران و سرما شدید تعریف زمان من در مرز.

People shield their eyes from tear gas and smoke at night

هر زمان که مهاجران نزدیک به مرز یونانی مرز نگهبانان آتش و گاز اشک آور در جهت

در دو روز وجود دارد من می بینم گریه نوزاد در مادران آنها دور و افراد مبتلا به ناامیدی ناامیدی و گرسنگی است. دیدار من با سه مرد در اواخر 50s در شب پس از ورود من. قضاوت با خود لهجه آنها از استانبول. لباس های خود را نسبتا تمیز به طوری که آنها باید وارد شده است. یکی از آنها می پرسد که مرز باز خواهد شد که من پاسخ این است که هیچ برنامه ای برای انجام این کار است. آنها نمی خواهد به من بگویید که دقیقا جایی که آنها هستند و من احساس آنها در حال عادی ترکها تلاش برای ترکیب با مهاجران به عبور بیش از به اتحادیه اروپا. مردان و سپس اندیشیدن عبور از مرز توسط قایق.

“ما می خواهیم یکی دیگر از زندگی’

در ساعات اولیه صبح روز دوم من بعد, من یک تماس از Muhammed. او به من می گوید که آنها خریداری کرده اید یک پلاستیک بادی قایق برای 800 لیره (€120/130 دلار) و در حال حاضر منتظر لحظه مناسب به دست و پا زدن در سراسر Evros رودخانه ای که مرز به یونان. او به من می فرستد او محل ماندم, به توسط یک پچ از جنگل و من راه من به دیدن او. در طرف مقابل رودخانه تنها 50 متر دور, مسلح یونانی افسران پلیس در حال هشیاری نظارت بر وضعیت.

ادامه مطلب: آیا اتحادیه اروپا-ترکیه پناهنده مقابله فروپاشی ؟

به عنوان Muhammed منتظر او تنقلات در یک نان شیرینی حلقوی و سپس چراغ سیگار. به عنوان من در مورد به تصویر خود را, او عصبانی می شود. “چه شما انجام می دهند برادر؟! اصلا فیلم من! اگر مادرم می بیند او بسیار غم انگیز خواهد بود,” او می گوید و اضافه کرد: “او نمی داند که من دود یا نه.”

این نوجوانان با استفاده از تلفن های خود را برای انتخاب بهترین مسیر در سراسر رودخانه است. محمد, در ضمن می گوید دیگر مهاجران جمع شده بودند با آنها که تا کنون حدود 100 نفر را ساخته اند آن را به طرف دیگر. به مراتب بزرگتر تعداد اما گرفتار شدند و فرستاده می شود.

در نهایت من بازگشت به Pazarkule عبور از مرز که در آن برخی از 3000 مهاجر در حال حاضر معترضان ، وجود دارد مردم از تمام گوشه و کنار جهان: آفریقای ایرانیان پاکستانی فلسطینی و بسیاری از افغان ها. اما من با تعداد بسیار کمی از پناهندگان سوری ، تنش ها با یونانی ماموران مرزی در ضمن باید شدت یافته است.

مثل همیشه بیشتر مهاجران در راه خود را به مرز یونانی ماموران آتش بیشتر گاز اشک آور به سوی جمعیت. درست در مقابل چشمان من پنج نفر به شدت مجروح و یکی از آنها این است که هنوز یک کودک است. مهاجران با عصبانیت واکنش نشان می دهند با پرتاب سنگ به سوی ماموران مرزی.

در میان هرج و مرج و خشونت آمیز درگیری یک جوان قد بلند مرد می اندازد و دست خود را در هوا. در مسلط به ترکی, انگلیسی و فارسی او yells: “ما تا به حال به اندازه کافی از جنگ! جلوگیری از پرتاب سنگ و نشستن. ما می خواهیم یکی دیگر از زندگی است.”

هر روز DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام برای عضویت در خبرنامه اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>