MH17 دادگاه: آنچه شما نیاز به دانستن

تقریبا شش سال پس از مالزی هواپیمایی بوئینگ به ضرب گلوله کشته شد بر فراز شرق اوکراین این تحقیقات در حال آمدن است به دادگاه در مارس 9 در یک دادگاه ویژه در آمستردام. DW به شما می دهد حقایق اساسی در مورد.

فاجعه رخ داده در جولای 17, 2014. مالزی هواپیمایی بوئینگ 777 پرواز MH17 گرفته بود از فرودگاه Schiphol در هلند و پرواز به مقصد آن کوالالامپور زمانی که آن را سقوط در Donbass منطقه شرق اوکراین است. هیچ یک از 298 سرنشین جان سالم به در برد.

در این روز هیچ کس گرفته مسئولیت مشکوک عمدی سقوط هواپیما. چندین کشور از جمله هلند و استرالیا نامیده اند یک دادگاه بین المللی برای مقابله با MH17 مورد.

ادامه مطلب: پرواز MH17 خانواده ها به دنبال پاسخ به عنوان مظنون در صورت محاکمه غیابی

The Judicial Complex Schiphol (AFP/R. de Waal)

آزمایشی است که برگزار می شود در مجتمع قضایی Schiphol

هیچ UN tribunal

اما این مورد را به دادگاه سازمان ملل متحد به دلیل روسیه مسدود ابتکار با آن حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل. دولت هلند پس از آن تصمیم به اجرای دادگاه با توجه به خود را دارد قوانین ملی به عنوان بسیاری از قربانیان (193 در دسترس نباشد) آمد از هلند.

قضات در مناسب دادگاه در لاهه در زمان MH17 مورد. بزرگ منافع عمومی به معنای آن است که جلسات خود را در حال وقوع در دادگاه مجتمع Schiphol در مجاورت نزدیک به فرودگاه در نزدیکی آمستردام از جایی که هواپیما در زمان خاموش. این جلسات نیز خواهد بود, پخش زنده بر روی اینترنت.

Reassembled cockpit of MH17 (picture-alliance/AP Photo/P. Dejong)

هواپیما شد تا حدی reassembled به عنوان بخشی از تحقیقات

نتایج JIT تیم تحقیقات

پس از فاجعه پنج کشور بودند که بیشتر تحت تاثیر آن, استرالیا, بلژیک, هلند, مالزی و اوکراین تشکیل به اصطلاح مشترک Investigation Team (JIT).

محققان به این نتیجه رسیدند که بوئینگ 777 بود که توسط یک هواپیمای اتحاد جماهیر شوروی دوران “BUK” نوع. این موشک گفته بود راه اندازی شد از بخشی از Donbass است که تحت کنترل جدایی طلبان طرفدار روسیه. این سیستم موشکی BUK شده بود حمل و نقل وجود دارد و از روسیه گرفته شد در طول مرز در مدت کوتاهی پس از آن با توجه به JIT محققان.

این یافته ها به JIT می گوید: بر اساس حساب توسط شاهدان عینی که شاهد راه اندازی این موشک را بر روی بقایای هواپیما و موشک BUK که پیدا شده در تصاویر ماهواره ای و رادار داده و در عکس ها و فیلم نشان دادن حمل و نقل از روسیه سیستم موشکی به سایت در Donbass که در آن مورد استفاده قرار گرفت. وجود دارد همچنین ضبط تماس های تلفنی بین متهمان که برخی از آنها شده اند ساخته شده توسط JIT. پیش از شروع دادگاه هلندی محقق ارشد, فرد Westerbeke, ابراز اعتقاد خود را که روسیه را به دست داشتن در این فاجعه اثبات شده است.

متهم اصلی

این محققان بین المللی به نام چهار مظنون اصلی است. سه نفر از آنها را روس ها: ایگور Girkin (با نام مستعار “باید وضعیت کنونی”) سابق “وزیر دفاع” از خود اعلام کرد “جمهوری خلق دونتسک” سرگرد ژنرال سرگئی Dubinsky (با نام مستعار “غم انگیز یک”) و سرهنگ اولگ Pulatov (“لوانت ادم خائن و بدنهاد”). چهارمین مظنون است که اوکراین لئونید Kharchenko (“مول”). آنها انکار هر گونه دخالت.

محققان همچنین گمان Volosdymyr Tsemakh سابق فرمانده یک تجزیه طلب ضد هوایی واحد در اسنیژنه در شرق اوکراین است. از JIT به صراحت رد نکرده صدور اتهام بیشتر اما تا کنون هیچ کدام آورده شده است در برابر Tsemakh یا هر کس دیگری. مظنون دیگر می تواند شامل نام اعضای خدمه به خدمت BUK سیستم موشکی و کاپیتان روسیه 53 موشکی ضد هوایی تیپ که فرمان خدمه.

بعید است که هر یک از متهمان را در دادگاه. روسیه نمی استرداد شهروندان خود و اوکراین Kharchenko احتمالا به دست آورد یک پاسپورت. اگر متهم آماده شد به شهادت آنها ممکن است انجام این کار از طریق لینک ویدئو.

سیاسی ظریف جنبه آزمایشی است که یک مقام عالی رتبه روسیه, دولت, رسمی, ولادیسلاو Surkov یک مشاور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه که به تازگی پا به پایین است که یکی از تمرکز تحقیقات. Surkov دیده می شود به عنوان غیر رسمی راننده کرملین دوره در اوکراین است. در 2019 در JIT ساخته شده در مکان های متعدد به قطع تماس های تلفنی است که در این دیدگاه از محققان در حال ارتباط با MH17 داونینگ. یکی از افرادی که صحبت شد ره و ساخته شده است Surkov.

روسیه نگرش به MH17

عکسبرداری از یک هواپیمای غیر نظامی در ارتباط با افزایش درگیری ها در شرق اوکراین به رهبری, در تابستان 2014 به شدیدتر آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم ها علیه روسیه است. سوء ظن از روسیه دست داشتن در فاجعه MH17 سریع در آینده: در اولین دقیقه پس از سقوط هواپیما کرملین حمایت جدایی طلبان در جشن یک احتمالي “موفقیت است.” آنها فکر می کردند که تا به حال به ضرب گلوله یک نظامی اوکراین هواپیما.

روز پس از مشکوک عمدی عکسبرداری از هواپیما پوتین مقصر در اوکراین است. اگر کیف به حال تعطیل خود را در حریم هوایی این فاجعه نمی خواهد رخ داده است پوتین گفت. در این روز مقامات روسی انکار هر گونه دخالت در این فاجعه MH17. اما موضع و اطلاعات سیاست کرملین در مورد امر است در طول سال تغییر.

در ابتدا دولتی رسانه های روسی پخش چند متناقض نسخه به توضیح تصادف: در نوامبر 2014 روسیه در تلویزیون دولتی نشان داد “پر شور” فیلم از یک هواپیمای جنگنده در نزدیکی هواپیمای MH17. اما رادار داده ها نشان داد هیچ هواپیما وجود دارد که می تواند شلیک بوئینگ.

در یک مصاحبه برای ما نیویورکر , مجله, مدیر یکی از عمده روسی کانال های تلویزیون کنستانتین ارنست اعتراف کرد که آن را به حال “ساخته شده است یک اشتباه است.” بعد, تولید کننده BUK سیستم شرکت روسی الماس-Antei ادعا کرد که انجام تحقیقات خود را. با توجه به این که موشک راه اندازی شد از محل کنترل کیف. مسکو را قبول نمی کند JIT نتیجه گیری.

اما در فوریه سال 2020 آن پدید آمده است که روسیه تا به حال شده است در تماس با دولت هلند برای ارائه به سعی کنید این سه مظنون در دادگاه. رویترز گزارش داد که مقامات هلندی را رد کرده بود این پیشنهاد را با استناد به نامه ای توسط وزیر دادگستری Ferd Grapperhaus به مجلس.

Netherlands memorial to the victims of the MH17 crash (Reuters/F. van Beek)

هلند ایجاد کرده است بزرگ و بنای یادبود برای قربانیان در Vijfhuizen

پرونده های حقوقی در دادگاه اروپایی حقوق بشر

آزمایشی که شروع خواهد شد در Schiphol در مارس 9, بزرگترین, اما نه تنها اقدام قانونی در مورد MH17 مورد. دو کلاس اقدام دعاوی واصل شده اند با دادگاه حقوق بشر اروپا (ECHR) به نام 380 بستگان قربانیان سقوط MH17. شاکیان متهم روسیه از نقض قربانیان حق زندگی است.

یکی از این لباس آماده شد ما مدافع جری اسکینر که ساخته شده یک نام برای خود در Lockerbie محاکمه. شاکیان خواستار غرامت از روسیه حداقل €6.4 میلیون (7.2 میلیون دلار) در هر متوفی مسافر. ECHR به نام بر روسیه را به ایجاد یک بیانیه در پاسخ به این اتهام که آن را در 2 ژانویه سال 2020 هر چند محتویات آن نمی شد ساخته شده است.

چهار بستگان قربانیان MH17 زمینه یک دست کت و شلوار در ECHR در برابر اوکراین است. در ديدگاه دولت اوکراین خرس برخی از سرزنش مرگ مسافران به عنوان آنها به طور کامل بسته کردن حریم هوایی بیش از منطقه درگیری در شرق اوکراین است.

حریم هوایی در منطقه در روز فاجعه بود و در واقع بسته تنها به ارتفاع 8000 متر (26,247 پا). روسیه به طور یک جانبه اعمال پرواز ممنوع در این منطقه هم مرز با اوکراین را تا ارتفاع 16 متر — فقط چند ساعت قبل از فاجعه MH17. این ارتفاع در نظر گرفته شده است حداکثر محدوده موشک BUK.

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>