در آلبوکرک N. M. در اعتراض به اسپانیایی فاتح مجسمه

یک مرد به ضرب گلوله کشته شد دوشنبه شب به عنوان معترضان در نیومکزیکو بزرگترین شهرستان سعی کردم به پاره کردن یک

توسط PATRIS-FUN در 27 خرداد 1399

یک مرد به ضرب گلوله کشته شد دوشنبه شب به عنوان معترضان در نیومکزیکو بزرگترین شهرستان سعی کردم به پاره کردن یک مجسمه برنزی از فاتح در خارج از Albuquerque Museum, باعث این شهر اعلام کرد که مجسمه می تواند برداشته شود تا مقامات تعیین گام های بعدی.

مرد گرفته شده بود به یک بیمارستان اما شرایط او بلافاصله ناشناخته گفت: آلبوکرک سخنگوی پلیس گیلبرت Gallegos.

رویارویی فوران بین معترضان و یک گروه از مردان مسلح که در تلاش بودند برای محافظت از مجسمه Juan de Onate قبل از معترضان پیچیده زنجیره ای در اطراف آن و شروع عمل کشیدن بر روی آن در حالی که شعار: "پاره کردن آن." یکی از معترضان بارها و بارها چرخش pickax در پایه مجسمه.

لحظاتی بعد چند اثر شلیک گلوله شنیده میشد و مردم شروع به فریاد که کسی تا به حال ضرب گلوله کشته شده است.

گالگوس گفت: پلیس با استفاده از گاز اشک آور و فلش چتری برای محافظت از افسران و بازداشت کسانی که درگیر در تیراندازی. او گفت: آنها خلع سلاح گرفته و به بازداشت برای بازجویی به پلیس کار می کرد به امن ، او گفت: کارآگاهان خواهد بود بررسی اما او بلافاصله پس از انتشار هر گونه اطلاعات دیگر.

"تیراندازی امشب غم انگیز ظالمانه و غیر قابل قبول عمل و خشونت در آن جایی ندارد در شهر ما" شهردار Tim کلر در بیانیه ای گفت.

"ما متنوع جامعه نخواهد بود منصرف اعمال به معنای تقسیم و یا سکوت ما. دل ما قربانی و شاهدان که زندگی بودند دلیلی تهدید امشب. این مجسمه در حال حاضر تبدیل به یک موضوع فوری از امنیت عمومی."

آلبوکرک پلیس بازداشت اعضای جدید مکزیک مدنی گارد مسلح غیر نظامی گروه پس از تیراندازی یک مرد در اعتراض بیش از یک مجسمه اسپانیایی conquerer Juan de Oñate در روز دوشنبه. (آدولف Pierre-Louis/The Albuquerque Journal طریق آسوشیتد پرس)

خشونت آمد و تنها چند ساعت پس از فعالین در شمال نیومکزیکو جشن حذف یکی دیگر از شباهت Onate بود که در نمایش عمومی در یک مرکز فرهنگی در جامعه از Alcalde. ریو ارریبا مسئولان شهرستان برداشته آن را به حفاظت از آن را از آسیب های احتمالی و برای جلوگیری از ناآرامی های مدنی پیش از برنامه ریزی کردند.

لودر بازدارنده برداشته عظیم مجسمه برنزی از Onate سوار بر اسب از بتن پایه. به سلامتی فوران در میان تماشاگران که دیدم یادبود به عنوان توهین به مردم بومی و مانع بیشتر توازن نژادی, هر چند چندین نفر نیز وارد کرد از ادای احترام به Onate.

شهرستان مدیر توماس کامپوس گفت: این مجسمه قرار داده شد در ذخیره سازی برای حفاظت از خود. او انتظار دارد که سه عضو county کمیسیون برای جلب نظر عمومی در مورد چه باید بکنید بعد با این نسخهها کار پروژه به سفارش دولت در اوایل 1990s.

تحسین و ناسزا

این Onate مجسمه شده اند یک منبع از انتقاد برای چند دهه.

Onate که وارد حال و روز جدید مکزیک در 1598 جشن گرفته است به عنوان یک فرهنگی پدر در جوامع همراه فوقانی ریو گراند که ردیابی اصل و نسب خود را به مهاجران اسپانیایی. اما او نیز ناسزا برای خشونت.

به بومیان آمریکا Onate شناخته شده است برای داشتن دستور راست پا قطع 24 اسیر قبیله ای رزمندگان بود که رسوب قتل Onate برادرزاده. در سال 1998 کسی اره راست پا کردن مجسمه — حادثه ای است که وزن در تصمیم گیری برای ذخیره کردن دور مجسمه.

رژیم صهیونیستی. میشل Lujan گریشام که به نفع میراث او را به عنوان یک 12th, نسل جدید, مکزیکی به نام مجسمه را حذف یک "گام در مسیر درست" در توییتر ارسال.

آثار به فاتحان اروپایی و استعمارگران در سراسر جهان در حال پایین کشیده در میان شدید دوباره بررسی نژادی و بی عدالتی در پی جورج فلوید مرگ در دست پلیس است.

آلبوکرک مقامات شهرستان وعده داده اند برای تشکیل یک شورای رهبران جامعه و هنرمندان در نظر گرفتن نگرانی ها در مورد هنر عمومی قطعه به عنوان آنها به دنبال "راه حل های خلاق."tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب