مالی به جلو بروید با انتخابات با وجود COVID-19 بحران

با کروناویروس موارد در ظهور دولت اعلام کرده است یک اورژانس پزشکی در کشور است. اما مردم هنوز هم سر به پای صندوق های رای در روز یکشنبه به رای پارلمان جدید.

Mali منتظر بودند با نفس bated در چهارشنبه شب برای رئیس جمهور ابراهیم Boubacar Keita تلویزیونی آدرس. فقط روز قبل از آن وجود داشته است حدس و گمان که آیا او خواهد کال آف روز یکشنبه انتخابات پارلمانی است. Coronavirus همه گیر است که غرب آفریقایی وزارت امور خارجه در حالت وحشت. همسایه سنگال و بورکینافاسو که تا کنون ثبت 99 و 146 موارد به ترتيب در حال حاضر سخت است ضربه. مالی در حال حاضر تنها هفت مورد تأیید دولت تحمیل یک حکومت نظامی اعلام کرد و بهداشتی اضطراری است. هنوز کیتا اعلام کرد: “این رای را جلو بروید در مارس 29 زیر احتیاطی.”

ادامه مطلب: آفریقا چرخ دنده برای COV-19 همه گیر اقتصادی خرید اینترنتی

فشار است. آخرین انتخابات پارلمانی صورت گرفت در سال 2013. انتخابات است که باید برگزار شده است در سال 2018 شد به طور مداوم به تعویق افتاد.

“این انتخابات پارلمانی ناشی از تصمیم گفتگوی ملی که مجموعه ای مهلت” کیتا رئیس جمهور گفت:. ملی در گفت و گو دسامبر 2019 در نظر گرفته شد گام مهمی در برقراری مجدد کنترل دولت در سراسر کشور پس از اسلام در زمان کنترل شمال مالی ، این کشور پرتاب شده است به بحران به عنوان های مختلف به گروه های تروریستی فعال باقی می ماند. مرکزی مالی در خاص تبدیل شده است به یک میدان جنگ بین روستاها و دفاع از شبه نظامیان.

A Norwegian soldier for the UN operation MINUSMA stands by a plane in Mali (Getty Images/AFP/H. Junge)

نیروهای بین المللی باید حضور قوی در مالی آن را به عنوان تلاش برای مهار بحران امنیتی

ظریف وضعیت امنیتی یک نگرانی

بابا Dakono از موسسه مطالعات امنیت تساوی جدی نتيجه گيری از وضعیت: “این خشونت است که ما دیده ایم پس 2019 به ما یادآوری می کند که با وجود تلاش های امنیتی مشکلات را به سختی تحت تاثیر قرار شده است.”

با توجه به برآورد از ما مبتنی بر سازمان های غیر دولتی ACLED خشونت است و در واقع شتاب و جنوبی در حال حرکت است. مجموعهای از نیروهای بین المللی در حال حاضر مستقر در این کشور از جمله سازمان ملل متحد MINUSMA ماموریت است که 13,289 سربازان بر روی زمین از جمله 1,100 آلمانی. فرانسه Barkhane ماموریت 4,700 سربازان فرانسوی در خدمات.

ادامه مطلب: خواهد اقدامات جدید برای مبارزه با تروریسم در منطقه ساحل بود به اندازه کافی است ؟

اما با توجه به Dakono مالی است که مبارزه با بیش از فقط یک بحران امنیتی. “جمعیت به طور کلی نمی اعتماد به دولت,” او گفت: DW.

اعتماد به مقامات شده است از دست رفته از این منطقه است. “حتی اگر این خشونت بودند در جای دیگر اعتماد بود و نه نمادین و اغلب به سوال نامیده می شود می گوید:” Dakono. “با وجود حضور آن دولت موفق به تحویل مردم نیاز دارد.”

رای گیری با وجود ترور و جابه جایی

قبل از coronavirus همه گیر در زمان نگه دارید وجود دارد در حال حاضر تماس برای به تاخیر انداختن رای دادن. خطرات روشن بود برای همه برای دیدن: در طول مبارزات انتخاباتی در مارس 26, سر مخالفان Soumaila Cisse ربوده شد توسط مردان مسلح.

آن نیز نامشخص است که آیا ملی و بین المللی و نیروهای امنیتی به اندازه کافی می تواند حفاظت از 22,000 مکان های رای گیری از حملات احتمالی است. Daijié Sagoba معاون رئيس جمهور از کمیسیون انتخابات CENI است که همه بیش از حد آگاه از خطرات: “ما نمی تواند تحت هیچ توهمی,” او گفت: DW. “چیزهایی هستند که به سادگی بیش از حد غیر قابل پیش بینی.”

Dajie Sogoba sits at his desk in in Mali (DW/K. Gänsler)

Dajie Sogoba معتقد است که انتخابات می تواند آستان برگزار شد در مالی با وجود چالش های متعدد این کشور مواجه است

در نظر او این انتخابات در روز یکشنبه باید جلو بروید — حتی در بحران مناطق مانند گائو تیمبوکتو و کیدال که در آن وضعیت امنیتی است که به خصوص ضعیف است.

مالی در حال حاضر 218,000 آوارگان داخلی. شهر موپتی شده است به خصوص تحت تاثیر قرار: مبارزه بین روستاها و دفاع از شبه نظامیان به سرعت در حال افزایش با گروه های تروریستی با سوء استفاده از بی ثباتی است. مردم در این مناطق در حال بعید است که قادر به رای دادن در روز یکشنبه.

“برای رای دادن باید ثبت نام کرده و کارت رای دهندگان” توضیح می دهد که Sagoba. “اگر شما این چیزها رای گیری می شود واقعا دشوار است.”

هیچ پیش بینی در میزان مشارکت

وجود دارد به طور کلی علاقه کمی به انتخابات به طور کلی است. در پایتخت و اطراف برخی از نامزدها در حال مبارزه با پلاکارد. اما رای دهندگان بالقوه بیشتر نگرانی های جدی می گوید 45 ساله موسی مارا یک نامزد برای Yelema ، از سال 2014 به 2015, او مالی جوانترین نخست وزیر و امروز یکی از بهتر شناخته شده نامزدها. اما حتی او آگاه است از آنچه در ذهن مردم این انتخابات: “مردم در حال تلاش برای زنده ماندن,” او گفت: DW. “قرار دادن مواد غذایی در جدول اصلی خود نگران باشید.”

Malian electoral parliamentary candidate Moussa Mara (DW/K. Gänsler)

موسی مارا می گوید: او می داند که چرا بسیاری از رای دهندگان احساس سرخورده

به طور کلی سرخوردگی با نظام سیاسی نیز بالا است. نظر سنجی از فریدریش ایبرت بنیاد نشان داد بیش از 50 درصد از Malians ناراضی بودند با رئیس جمهور عملکرد 62 درصد ناراضی بودند با تلاش های دولت و 72 درصد ناراضی بودند با مجلس کار می گوید: بنیاد مسیحی Klatt.

اما چیز دیگری ایستاده بود در این نظرسنجی: “همچنین بسیار کمی درک در میان جمعیت از آنچه اعضای پارلمان به منظور انجام می شود” Klatt گفت: DW.

رای دهندگان نمی دانند که خود را نمایندگان

نامزد موسی مارا تجربه کرده است و این مشکل است. “مردم را درک نمی کند نقطه از نمایندگان مجلس,” او می گوید.

برای او پیروزی مردم اعتماد کلیدی برای یک کمپین موفق با سیاستمداران نیاز به اثبات که آنها به نمایندگی از منافع مردم. “سیاستمداران باید نزدیک و پاسخگو می گوید:” مارا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>