نخست وزیر مالزی Mahathir محمد استعفا

نخست وزیر Mahathir حزب اتحاد کشیده از ائتلاف با او در زمان طولانی قوس رقیب انور ابراهیم. این تصمیم در آخرین فصل از این جفت سیاسی یدک کش-از-جنگ.

سیاست در مالزی بازگشت به هرج و مرج در روز دوشنبه به عنوان نخست وزیر Mahathir Mohamad ارائه استعفای خود را به این کشور پادشاه است.

نخست وزیر ترکیه تایید کرد این تصمیم در بیانیه ای کوتاه گفت: استعفای نامه فرستاده شد در 1 بعد از ظهر به وقت محلی (0500 UTC).

دقیقه قبل از استعفای Mahathir را Bersatu حزب آن را تاييد کرده بود از جیبش چهار حزب داد که رییس دولت سابق رهبر Najib Razak در سال 2018 است.

ادامه مطلب: MH370: استرالیا نخست وزیر مالزی می گوید اعتقاد خلبان سیم جت در قتل-خودکشی

به عنوان بخشی از ائتلاف مقابله با 94 سال Mahathir قول داده بود که دیرین خود را قوس رقیب انور ابراهیم را موفق او را به عنوان نخست وزیر در یک یا دو سال.

شایعات ظهور در آخر هفته که Bersatu حزب در تلاش برای تشکیل یک دولت جدید و خنثی ابراهیم جانشینی پیشنهاد.

بیش از آخر هفته انور را محکوم کرد “خیانت” با شرکای ائتلاف است که به طور موثر annuls تاریخی خود و پیروزی در انتخابات است که رییس یکی دیگر از ائتلاف بود که حکومت مالزی پس از استقلال.

این حرکت توسط Bersatu داشته Mahathir — جهان قدیمی ترین نخست وزیر در قدرت خود را تمدید چندین دهه دشمنی با 72 سال انور. جفت شد مالزی رهبران دو کشور در طول Mahathir اول روی لئامت دادن به عنوان برتر افتاد اما از لحاظ سیاسی.

از قضا PM مانور خواهد بازگرداندن به قدرت مالایی حزب خوار رهبر سابق Najib Razak که با چند تا از رهبران حزب در حال ایستاده دادگاه برای فساد.

این امر همچنین سوق دادن به قدرت ملی یک بنیادگرای اسلامی که قوانین دو کشور و قهرمانان اسلامی ،

آن را بلافاصله روشن نیست اگر Mahathir می تواند به شکل دیگر دولت با حمایت از احزاب دیگر.

آژانس خبری رویترز با ذکر منابع عنوان کرد و گفت که یک جناح در انور را ملاقات کرده بود مقامات از دیگر احزاب در تلاش برای تشکیل یک ائتلاف جدید و پشت Mahathir به خدمت کامل دوره پنج ساله به عنوان نخست وزیر.

mm/stb (AFP, AP, Reuters)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>