مالزی پادشاه منصوب جدید ساعت, Mahathir می گوید او شده است ‘خیانت’

Mahathir محمد ادعا کرده است حمایت اکثریت خود را برای نخست ministership فقط یک هفته پس از استعفا از پست. به نام او کرده است برای مواقع اضطراری نشستن در مجلس.

مالزی وزیر کشور سابق Muhyiddun یاسین بود سوگند به عنوان نخست وزیر روز یکشنبه پس از منصوب توسط پادشاه مالزی. این آمد و پس از یک هفته از عدم قطعیت زیر Mahathir محمد استعفای.

Mahathir گفت: او را برای تماس فوری مجلس برای تعیین این که چه کسی تا به حال حمایت اکثریت. “من خیانت عمدتا توسط Muhyiddin,” او گفت:.

Mahathir تحریم ادای سوگند در مراسم اما در کنفرانس مطبوعاتی یک ساعت قبل از flanked توسط حامیان او.

 Mahathir (Imago Images/H. Berbar)

Mahathir گفت که او احساس خیانت Muhyiddin

مالزی اعلام کرد که کاخ شاه سلطان عبدالله سلطان احمد شاه معتقد Muhyiddin به حمایت از اکثریت قانونگذاران. اما Mahathir اصرار داشت که او تا به حال حمایت از حداقل 114 از 222 قانونگذاران.

مالزی خانواده سلطنتی است که تا حد زیادی تشریفاتی اما می تواند نام یک نخست وزیر است که به احتمال زیاد به فرماندهی اکثریت.

Muhyiddin آغاز فعالیت سیاسی خود را در دهه 1970 با ایالات مالزی سازمان ملی (UMNO). او به عنوان معاون نخست وزیر تحت Najib Razak, که برداشته شد از دفتر با توجه به 1MDB رسوایی. او سپس به سمت چپ UNMO پیوست و نیروهای با Mahathir تحت Pakatan Harapan ائتلاف که به قدرت در سال 2018 است.

همچنین بخشی از این اتحاد بود که انور ابراهیم. Mahathir خود را شکست داد با انور او استعفا داد و در هفته گذشته. او پیشنهاد ایران دولت که او را با توجه به قدرت بیشتر.

انور و Muhyiddin هر دو سعی در تحکیم قدرت با دومی گرفتن سمت نخست ministership. Mahathir و انور پیوست در شنبه اما پادشاه اعلام کرد Muhyiddin به عنوان رهبر جدید این کشور است.

حدود 200 معترض نیز جمع آوری شده در شنبه شب به منظور بالا بردن صدای خود را در برابر پادشاه تصمیم. “ما در حال رفتن به دیدن یک مرد که نمی باید حمایت اکثریت تبدیل شدن به نخست وزیر” Mahathir گفت.

tg/aw (AP, AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>