دادگاه حکم به سرنگونی 2019 انتخابات ریاست جمهوری پس از مخالفت و استدلال کرد که رای گیری در آن تقلب. دادگاه دستور داد یک انتخابات جدید برگزار می شود 150 روز.

در برای اولین بار در جنوب کشور آفریقایی مالاوی دادگاه قانون اساسی لغو نتایج سال گذشته در انتخابات ریاست جمهوری یک تصمیم روز دوشنبه اعلام کرد.

قاضی هیلی Potani گفت: “در هر انتخابات وجود دارد بی نظمی. در حال حاضر مورد بی نظمی شدند گسترده و سیستماتیک و تحت تاثیر نتیجه… ما به منظور ابطال انتخابات است.”

“ما بیشتر منظور است که تازه انتخابات برگزار می شود و مطابق با قانون و به موجب جهت ما را به زودی. ما نیز جهت است که انتخابات باید برگزار شود در 150 روز است.”

رئیس جمهور پیتر Mutharika (در بالا) دقت انتخاب خواهد در مارس 2019 انتخابات پس از تامین امنیت 38 درصد از آرا. دونده تا لازاروس Chakwera امن 35 درصد آرا در حالی که معاون رئیس جمهور سابق Saulos Chilima سوم با 20%.

دو نامزدهای اپوزیسیون به چالش کشیده نتیجه این ادعا که چوب خط حساب کردن ورق با دستکاری شد و که برخی از مراکز رای دهی استفاده می شود مایع اصلاح به تغییر نتایج.

مالاوی را کمیسیون انتخابات تایید کرد که آن را دریافت 147 گزارش از اتهام بی نظمی اما هر دو کمیسیون و Mutharika گفت: بی نظمی نمی شد به اندازه کافی برای نتیجه تاثیر می گذارد.

این اولین انتخابات ریاست جمهوری به چالش کشیده می شود در دادگاه در مالاوی پس از استقلال این کشور از بریتانیا در سال 1964.

افزایش امنیت

دو فلسطینی در سراسر کشور به عنوان مقامات پیش بینی بالقوه خشونت در واکنش به تصمیم دادگاه است.

پیش از این حکم Chilima بود خواست Malawians به صلح آمیز باقی می ماند.

“بیشتر وجود دارد که ما را متصل از آن جدا ما,” او گفت:. “خشونت و درگیری های داخلی هستند بیگانه به این سرزمین است. ما باید نه از دست دادن این گوهر. آن چیزی است که ما را تعریف می کند یک نفر است.”

طولانی صلح آمیز یكپارچه دیدم مرگبار درگیری و ناآرامی های پس از انتخابات ریاست جمهوری.

برخی از معترضان خواستار استعفای جین Ansah, رئیس کمیسیون انتخابات.

تومان es/ng (AFP AP dpa)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de