بررسی زمین شناسی ایالات متحده (USGS) می گوید قدرتمند قدر 7.7 زلزله زده جنوب کوبا و غرب جامائیکا در روز سه شنبه.

آن را محور 139 کیلومتری شمال غربی مونتگوبی, جامائیکا و 140 کیلومتری غرب-جنوب غربی نیقورو کوبا. این آمار در 2:10 p. m. و و مرکز بود که نسبتا کم عمق 10 کیلومتری زیر سطح.

وجود دارد هیچ گزارش فوری از آسیب و یا آسیب, اما, زلزله باعث سونامی هشدار کوبا, جامائیکا و جزایر کیمن. “خطرناک سونامی امواج” آیا ممکن است در 300 کیلومتر از مرکز بین المللی سونامی مرکز اطلاعات گفت.

سونامی امواج رسیدن به عنوان بالا به عنوان یک متر بالاتر از سطح جزر و مد بودند ممکن است برای ساحلی قطعات از بلیز, کوبا, هندوراس, مکزیک جزایر کیمن و جامائیکا آن گفت.

زلزله احساس می شود می تواند به شدت در سانتیاگو بزرگترین کنون-شرقی کوبا شهرستان گفت: Belkis Guerrero, که با این نسخهها کار در یک کاتولیک مرکز فرهنگی در مرکز سانتیاگو

“همه ما نشسته و ما احساس صندلی حرکت می کند,” او گفت:. “ما شنیده سر و صدا همه چیز در حال حرکت در اطراف.”

او گفت: وجود دارد هیچ آشکار آسیب در قلب استعمار شهرستان.

“این احساس بسیار قوی, اما آن را به نظر نمی آید مانند هر چیز اتفاق افتاده است,” او گفت: آسوشیتد پرس.

مثل یک کامیون کمپرسی بزرگ’

در جزایر کیمن زلزله چپ جاده های ترک خورده و آنچه به نظر می رسد فاضلاب ریختن از cracked برق. وجود دارد هیچ گزارش فوری مرگ و میر و صدمات یا آسیب شدید گفت: Kevin مورالس, editor-in-chief از کیمن قطب نما ،

جزایر ببینید تا چند زمین لرزه که newsroom کارکنان متعجب و متحیر بودند که این آمار گفت.

“آن را فقط مانند یک کامیون کمپرسی بزرگ شد نورد گذشته” مورالس گفت. “سپس آن را ادامه داد و بیشتر شدید.”

فاجعه مدیریت آژانس برای جزایر کیمن دولت در توییتر خواست مردم را به حرکت به دور از مناطق ساحلی و گفت که کسانی که در مناطق کم ارتفاع باید “تخلیه عمودی” در قوی چند طبقه ساختمان.

دکتر Stenette دیویس یک روانپزشک در یک جزایر کیمن بیمارستان گفت: او را دیدم کوره را پوشش می دهد دمیده شده توسط نیروی زلزله و فاضلاب انفجار به خیابان ولی هیچ آسیب جدی تر.

کلود Diedrick و 71 که صاحب یک شمشیربازی کسب و کار در مونتگوبی, گفت که او با نشستن در وسیله نقلیه خود را به خواندن زمانی که زمین شروع به لرزش.

“این احساس به من مانند من بر روی یک پل و مانند دو سه تا کامیون های سنگین و پلی تاب بود اما هیچ کامیون,” او گفت:.

او گفت که او تا به حال دیده بدون آسیب در اطراف خانه اش در شمال جامائیکا.

USGS در ابتدا گزارش شده قدر در 7.3.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im