خطوط هوایی خط به تقسیم $25 میلیارد دلار در سال حقوق و دستمزد فدرال کمک

تیوی وزارت خزانه داری روز سه شنبه گفت که این کشور عمده شرکت های هواپیمایی را به طور آزمایشی به توافق نظر برای $25 میلیارد دلار در فدرال کمک به کارگران پرداخت و نگه داشتن آنها را شاغل از طریق سپتامبر.

این کمک شامل ترکیبی از پول نقد و وام با دولت گرفتن حکم است که می تواند تبدیل به مالکیت سهام در پیشرو شرکت های هواپیمایی.

شرکت های هواپیمایی نمی خواهند به رها کردن سهام اما خزانه داری آمریکا خواستار پرداخت غرامت برای مالیات دهندگان. شرکت های هواپیمایی باید کمی اهرم — کسب و کار خود سقوط کرده است به عنوان COVID-19 همه گیر کاهش سفر هوایی به یک قطره و آنها با اخراج های دسته جمعی و بدون فدرال کمک.

این کشور شش تا از بزرگترین خطوط هوایی دلتای آمریکا, ایالات غرب آلاسکا و JetBlue — همراه با چهار حامل های کوچکتر به توافق در اصل و وزارت خزانه داری گفت: مذاکرات ادامه با دیگران است. وزیر خزانه داری استیون Mnuchin گفت: وزارت کار با شرکت های هواپیمایی برای نهایی کردن معاملات “و پرداخت وجوه را به سرعت به عنوان امکان پذیر است.”

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن — شاید فکر انتقاد که دولت نجات قبلا سودآور صنعت گفت: این معاملات را پشتیبانی شرکت هواپیمایی کارگران و حمایت از مالیات دهندگان.

“ما شرکت های هواپیمایی در حال حاضر در شکل و خوب است و آنها را بیش از یک دوره از زمان است که باعث شد با آنها” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت.

حقوق و دستمزد کمک های اولیه است که تقریبا بر روی هر هواپیمایی هزینه های دستمزد و مزایای از آوریل تا سپتامبر 2019,

خطوط هوایی آمریکا گفت: وزارت خزانه داری تایید $5.8 میلیارد دلار برای این شرکت هواپیمایی — a $4.1 میلیارد دلار کمک مالی و 1.7 میلیارد وام کم بهره. مدیر عامل داگ پارکر آن را به نام “فوق العاده, اخبار,” و “ما در حال حاضر معتقدم که ما باید منابع مالی لازم برای کمک به ما در مقاومت در برابر این بحران است.”

Delta Air Lines گفت: این توافق با وزارت خزانه داری برای $5.4 میلیارد — 3.8 میلیارد دلار کمک مالی و 1.6 میلیارد دلار وام. مدیر عامل اد Bastian گفت که این کمک همراه با برش 80 درصد از برنامه های آن و داشتن 35,000 کارکنان موافقت داوطلبانه ترک خواهد اجازه دهید دلتا کار حداقل یک برنامه برای افرادی که باید در سفر.

تحلیلگران انتظار United Airlines به همچنین واجد شرایط برای بیش از 5 میلیارد دلار. ایالات گفت: انتظار می رود برای تکمیل یک توافق نهایی با وزارت خزانه داری “در چند روز آینده” اما به هیچ آمار و ارقام.

خطوط هوایی جنوب غربی گفت: این انتظار به 3.2 میلیارد دلار از جمله بیش از 2.3 میلیارد دلار به صورت نقدی و تعادل در وام های نا امن.

شرکت های هواپیمایی به حال انتظار می رود برای شروع به دریافت کمک های اولیه — کاملا نقدی است که نمی باید پرداخت — از دولت برای پوشش خود اشتغال توسط 6 آوریل مهلت تعیین شده توسط کنگره است. در عوض آنها خود را قفل شده است و در چند روز از زمان مذاکرات با وزارت خزانه داری که اصرار داشت که تنها 70 درصد از این کمک ها باید به صورت نقدی با بقیه در وام های که شرکت های هواپیمایی باید بازپرداخت.

علاوه بر خزانه خواستار آن شدند که برای جبران مالیات دهندگان بزرگترین شرکت های هواپیمایی به نوبه خود بیش از حکم برابر با 10 درصد از مقدار وام. آنها می تواند در هر شرکت هواپیمایی بسته شدن قیمت سهام در 9 آوریل.

دلتا گفت: دریافت حکم و حدود 1% از سهام آن و جنوب غربی قرار داده خزانه داری این حکم در کمتر از 1 ٪ از سهام آن است. دیگران داد بدون جزئیات.

ملت را به شرکت های هواپیمایی وارد 2020 یک دهه خط داغ که در آن آنها با هم به دست آورده دهها میلیارد دلار با توجه به تقاضای سفر. که موفقیت آمدند crashing پایین در فقط چند هفته به عنوان دولت محدود شده سفر به سرعت گسترش جدید کروناویروس و مردم ترس از ابتلا به بیماری در هواپیما.

به عنوان بخشی از یک $2.2 تریلیون اقتصادی-بسته امداد کنگره نیز تصویب جداگانه $25 میلیارد برنامه برای ارائه وام به شرکت های هواپیمایی. تحلیلگران انتظار دارند کمتر علاقه به این دلیل که شرکت های هواپیمایی می توانید ضربه بزنید خصوصی بازارهای اعتباری اما آمریکا گفت که قصد دارد به دنبال یک $4.75 میلیارد وام دولت و شرکت هواپیمایی آلاسکا نشان داد و آن را بیش از حد اعمال خواهد شد تحت برنامه جداگانه.

تماس با ما در editors@time.com.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر