معمولترین اشتباهات مردم با عینک شنا میکنند

چرا باید از عینک شنا استفاده کنیم؟ برای پیشگیری از این التهاب و داشتن دیدی مناسب در هنگام شنا کردن در استخر پ

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

چرا باید از عینک شنا استفاده کنیم؟ برای پیشگیری از این التهاب و داشتن دیدی مناسب در هنگام شنا کردن در استخر پیشنهاد می کنیم که از عینک مخصوص شنا استفاده کنید تا علاوه بر داشتن دید مناسب در آب از التهاب چشم ها نیز جلوگیری کرده و از شنا کردن لذت ببرید. به چه دلیل از عینک شنا استفاده میکنیم؟ وقتی بدن داخل آب قرار میگیرد توسط آب محافظت میشود به عبارتی انسان در آب غوطه ور میشود. با شنیدن نام «موزه» فضای بسته و پر از اشیا تاریخی به ذهن انسان میرسد در حالی که همه موزهها اینطور نیستند. عینکهای تمرین شنا و شنای تفریحی از نوع واشردار کلاسیک هستند. در چند سال اخیر نیز برندهای چینی بسیاری ظاهر شدند که بازار عینکهای شنا را تصرف کردند. بازار رشت مثل بقیه بازارهای قدیمی سرپوشیده نیست و به همین دلیل موقع بارش باران فروشندهها باید فکری برای بساط خود کنند. عبور از خط (طناب) شنا و ورود به خط شنای دیگر مجاز نمیباشد و شناگر خاطی اخراج میشود. شنا گران حرفه ای برای شرکت در مسابقات از عینک های حرفه ای مسابقه ای بهره می گیرند. انواع عینک های شنا عبارتند از: عینک شنا تفریحی ، عینک مناسب مسابقات حرفه ای شنا، عینک های کلاسیک یا واشری که بدون بند و دارای لوله تنفسی است و صرفا برای افراد مبتدی مورد استفاده قرار می گیرند. Th᠎is da​ta was do​ne wi th t he  he᠎lp of G​SA ​Conten​t ᠎Ge nerator DEMO​!

یکی از تجهیزات استخر و تجهیزات لازم و ضروری شنا برای افراد مبتدی و افراد حرفه ای عینک شنا است. عینک طبی شنا یکی از تجهیزات مورد استفاده در ورزش شنا است که فرصت دید مناسب در اعماق آب را برای شناگر فراهم می سازد. بسیاری از متخصصان به کودکانی که دچار اضافه وزن هستند توصیه میکنند که به استخر بروند. این فعالیتهای بدنی در حالتی است که به مفاصل فشار بسیار کمی وارد میگردد. خانه قدیری که حالا مرکز پژوهشی سازمان میراث فرهنگی است در سالهای گذشته بازسازی شد و حالا کاربری اداری دارد. شنا باعث خواهد شد تا دستگاه تنفسیتان نیز سالم بماند. با داشتن جعبه و گوش گیر، ارزش خرید آن چند برابر خواهد شد. به دلیل تنوع بالای برند، جنس و مدل عینک، خرید عینک شنا مناسب می تواند دشواری های خاص خود را داشته باشد. به طور مثال عینک شنا فونیکس (phoenix) یکی از محبوبترین عینکهای شنا در سراسر جهان است که راحتی و سبکی خوبی در زمان استفاده دارد. شنا برای سلامت عمومی و تناسب اندام تمرین بسیار خوبی است، با این توضیح که این تمرین برای کاهش وزن بهترین روش به حساب نمیآید.

کاهش وزن، از بین بردن استرس، افزایش عزت نفس و خودباوری، کمک در بهتر شدن خلق و خوی و احساس بهتر، توانمند کردن عضلات و ماهیچهها، بهبود خواب، کاهش فشار مفصلی در حین ورزش، عدم احساس گرمای حاصل از ورزش و دوری از تعرق، تقویت دستگاه گردش خون، جلوگیری از ابتلاء به بیماری دیابت نوع دوم و کاهش فشار خون و کلسترول خون از نتایج شنای مستمر است. در بین تمام صنایع در حال حاضر، تعداد معدودی ممکن است به اندازه صنعت مد برای نوآوریها باز باشند. در تمرین شنا تمام اعضا بدن در حالت ورزش کردن هستند؛ قلب، ریهها، عضلات و … فعالیت در آب اساس کار خوب عضله قلب، سیستم غدد درون ریز بدن، فشار خون پایدار، گردش کامل خون در عروق است که نه تنها از بسیاری از مشکلات جلوگیری میکند، بلکه یک اثر شفابخش قوی بدون هیچ گونه عوارض جانبی است. شنا یکی از بهترین تمرینهای ورزشی هوازی است که تمام بدن را به تحرک وادار میکند و تنگی نفس افراد بیش از پنجاه سال را بالا میبرد. از آنجایی که تمام مسابقات به صورت دو به دو انجام میگیرد، بازیکن به صورت خودکار با یار خود وارد مسابقه میشود. ​Conte nt was cre​ated  by G​SA C on​tent G​en​er ator Demov er si᠎on.

پس از مطالعه آن میتوانید انواع عینک شنا و انواع لنز آن را بشناسید، ازنظر اندازه، سبک و مناسببودن برای صورت آن را ارزیابی کنید و درنهایت عینکی را انتخاب کنید که کاملا برایتان راحت باشد. لذا تنها راه انتخاب برند هاي اورجینال و معتبر می باشد. برخی فیزیولوژیستها بر این باور هستند که شنا انتخاب کارآمدی برای کسانی است که با محدودیتهای فیزیکی و بدنی خاص مواجه هستند. این یک مقالهٔ خرد شیمی است. اگر چند شناگر با وزن ثابت، یک مسافت شنا را مسابقه دهند، آن شناگری که نفر آخر میشود کالری بیشتری سوزاندهاست به عبارتی دیگر اگر تمرین شنای خود را در بازه زمانی طولانیتری انجام دهید، کالری بیشتری میسوزانید. شنای مستمر و منظم باعث کاهش خطر ابتلا به بیماریهای مزمن نظیر امراض قلبی، دیابت نوع دوم و سکته میگردد. طی یک پژوهش توسط انجمن قلب آمریکا؛ ۴ تا ۶ جلسه تمرین شنای ۳۰ تا ۶۰ دقیقهای، باعث کاهش وزن، کاهش خطر سکته قلبی، دیابت و دیگر بیماریهای قلبی میگردد. با یک تمرین اروبیک ۳۰ دقیقهای یک یا چند روزه در هفته به شکلی پرتوان و نسبتاً شدید در استخر شنا، میتوان به آن برنامه تمرینی کاهش وزن توصیه شده مطلوب دست یافت.

آخرین مطالب