بیشتر مجسمه های امپریالیستی و ارقام می توان از بریتانیا در خیابان, زیر غیر مجاز قطع یک بنای تاریخی را به تاجر برده ادوارد Colston در شهر بریستول شهردار لندن روز سه شنبه گفت.

شهردار صادق خان گفت که او راه اندازی یک کمیسیون برای اطمینان از این شهر آثار تاریخی منعکس تنوع آن است. این کمیسیون برای تنوع در قلمرو عمومی را بررسی مجسمه های, نقاشی های دیواری, هنر خیابانی, خیابان نام, و دیگر بناهای تاریخی و در نظر بگیرید که میراث باید جشن گرفته می شود دفتر شهردار گفت.

“این یک حقیقت ناراحت کننده است که کشور ما و شهر مدیون بخش بزرگی از ثروت خود را به نقش آن در تجارت برده و در حالی که این است که در انعکاس عمومی ما قلمرو سهم بسیاری از جوامع ما به زندگی در پایتخت ما شده است عمدا نادیده گرفته” خان گفت.

بحث بیش از, که باید عموم گرامی پرسیده شده است در انگلستان با قطع از یک بنای تاریخی به Colston یک قرن 17 تاجر برده و نیکوکار. او مجسمه برنزی کشیده شد از آن قرار گرفتن در بریستول باد از جنوب غرب انگلستان در طول یک زندگی موضوع اعتراض در روز یکشنبه و ریخته در شهر بندر.

بسیاری از Bristolians استقبال مجسمه را برداشت اما دولت بریتانیا آن را به نام یک عمل خرابکاری و خواست پلیس به تعقیب عاملان.

نخست وزیر بوریس جانسون اذعان کرد که آن را “یک واقعیت سرد” است که مردم از رنگ در بریتانیا تجربه تبعیض و قول داد دولت او متعهد شد به “از بین بردن تبعیض و ایجاد فرصت است.”

اما او گفت: کسانی که با حمله پلیس و یا تخریب بناهای عمومی باید چهره “نیروی کامل از قانون است.”

‘رودز شما بعدی’

Colston مرگ است reinvigorated دانشگاه آکسفورد فعالان خواستار حذف مجسمه سیسیل رودز, ویکتوریا امپریالیستی در آفریقای جنوبی ساخته شده است که ثروت از معادن و وقف دانشگاه رودز کمک هزینه تحصیلی است.

به عنوان رودز باید سقوط گروه برنامه ریزی به اعتراض روز سه شنبه در مجسمه یک بنر بنا در آکسفورد اعلام کرد: “رودز بعدی هستید.”

در ادینبورگ اسکاتلند وجود دارد تماس به حذف یک مجسمه هنری Dundas, an 18th-century سیاستمدار که تاخیر در بریتانیا لغو برده داری توسط 15 سال است.

رهبر ادینبورگ شورای شهر آدم McVey گفت: “باید مطلقا هیچ حس از دست دادن اگر Dundas مجسمه برداشته شد و با چیز دیگری جایگزین یا چپ به عنوان یک مجسمه.”

Dundas Street, که اجرا می شود از طریق Toronto Mississauga و دیگر نقاط جنوب انتاریو خرس هنری Dundas نام به عنوان جامعه Dundas که بخشی از همیلتون.

برخی از چهره های تاریخی را پیچیده تر legacies. در آخر هفته تظاهرات در لندن تظاهرکنندگان ناخوانا “یک نژادپرست” در یک مجسمه وینستون چرچیل. بریتانیا در زمان جنگ نخست وزیر احترام است به عنوان مردی که به رهبری این کشور به پیروزی در برابر آلمان نازی است. اما او همچنین مدافع سرسخت امپراتوری بریتانیا و ابراز نژادپرستانه views.

یک کارگر پاک گرافیتی از این مجسمه از مجسمه وینستون چرچیل در میدان پارلمان در لندن در ژوئن 8, 2020, زیر, سیاه زندگی توجه کردند. (هارون مرحله تشکیل هلیوم وقتی/PA/آسوشیتد پرس)

خان پیشنهاد چرچیل مجسمه باید بمانید.

“هیچ کس کامل آن است که آیا چرچیل آیا آن را گاندی که آیا آن مالکوم ایکس” او به بی بی سی گفت و اضافه کرد که مدارس باید تدریس به کودکان در مورد چهره های تاریخی “زگیل و تمام.”

“اما وجود دارد برخی از مجسمه ها که کاملا روشنی” خان گفت. “Slavers کاملا روشنی در نظر من کشت و زرع صاحبان کاملا روشنی.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de