لیبی آتش بس در مسیر برگشت پس از طرابلس حمله: سازمان ملل متحد

لیبی دولت توافق ملی تا به حال تعلیق در سازمان ملل متحد میانجیگری مذاکرات در ژنو پس از یک حمله استراتژیک بندر در طرابلس.

مذاکرات صلح در ژنو بین سازمان ملل متحد-لیبی حمایت دولت و نمایندگان نظامی فرمانده خلیفه Haftar هستند در مسیر بازگشت سازمان ملل متحد روز جمعه گفت.

تجدید آمد روز پس از آنها calledoff بعد از یک حمله استراتژیک بندر در طرابلس.

“این مذاکرات ادامه خواهد داد و امروز (جمعه) و از آنها اخذ خواهد شد در راه به زودی. بنابراین چیزهایی که هنوز اتفاق می افتد که در مقابل” گفت: سازمان ملل متحد سخنگوی Rheal LeBlanc. لیبی دولت توافق ملی که به حالت تعلیق در مذاکرات روز سه شنبه هنوز اظهار نظر در مورد اینکه آیا این امر شرکت در جلسات.

“شبه نظامیان آمار طرابلس بندر در نظر گرفته است که یک تاسیسات برای بسیاری از لیبی در شهرهای” این GNA گفته بود در روز سه شنبه. طرابلس بندر عمده دروازه برای مواد غذایی و سوخت و سایر منابع برای سرمایه و فراتر از آن. “مذاکرات به این معنی نیست که هر چیزی را بدون دائمی آتش بس تضمین بازگشت آوارگان و امنیت پایتخت و دیگر شهرها” به آن اضافه شده است.

بیشتر بخوانید: آلمان Heiko Maas تماس برای اتحادیه اروپا برای اجرای تحریم تسلیحاتی لیبی در کنفرانس امنیتی مونیخ

حمله به طرابلس پورت آمد فقط به عنوان سازمان ملل متحد میانجیگری در مذاکرات صلح بین پنج افسران ارشد ارتش و دیگری پنج از اصلی نیروهای شورشی بودند در جریان در سوئیس.

‘آتش بس مشروط در ترکیه عقب نشینی’

خلیفه Haftar فرمانده ارتش ملی لیبی – بزرگترین شبه نظامیان و نیروهای شورشی رقابت برای کنترل طرابلس – گفته است که آتش بس را تنها در صورتی امکان پذیر است که ترکیه و سوریه نیروهای توقف حمایت GNA.

بیشتر بخوانید: جنگ لیبی: سازمان ملل متحد شورای امنیت تصویب قطعنامه آتش بس

“آتش بس (خواهد بود) در نتیجه یک تعداد از شرایط حال انجام …خروج از سوریه و ترکیه, مزدوران پایان دادن به ترکیه تامین سلاح به طرابلس و انحلال گروه های تروریستی (در طرابلس),” Haftar گفت, خبرگزاری روسی ریا.

ترکیه را تایید pro-ترکی نیروهای سوریه در لیبی

برای اولین بار در ترکیه رئیس جمهور رجب طیب اردوغان روز جمعه تایید حضور pro-ترکی نیروهای سوریه در لیبی. Haftar متهم کرده است آنکارا از عرضه سلاح به GNA که آن را پشتیبانی می کند. ترکیه فرستاده است ده ها تن از افسران نظامی برای آموزش GNA ارتش پس از این دو کشور یک قرارداد امضا شده در سال گذشته است.

“ترکیه وجود دارد با آموزش نیروی. نیز وجود دارد که مردم از ارتش ملی سوریه” اردوغان گفت: با اشاره به سوریه و نیروهای شورشی شناخته شده به عنوان ارتش آزاد سوریه.

adi/aw (یمن)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>