کانون بود واقع در جنوب کوبا و غرب جامائیکا باعث اولیه ترس از سونامی هر چند این نگرانی را از آنجا گذشت. سازمان زمین شناسی ایالات متحده قرار داده و قدرت خود را در قدر 7.7.

قدرتمند 7.7 زلزله زده, کارائیب, سازمان زمین شناسی ایالات متحده در روز سه شنبه گفت. کانون زلزله بود 117 کیلومتر (73 مایل) شمال غرب از جامائیکا جزیره Lucea و فقط در جنوب کوبا و عمق 10 کیلومتر است.

این زمین لرزه احساس شد سراسر جزیره جامائیکا ماندگار برای چند ثانیه کینگستون مبتنی بر جامائیکا آبزرور گزارش روزنامه.

در هاوانا ساکنان تخلیه شدند از ساختمان که شهرستان شد لرزاند, زلزله, که همچنین احساس در شهرستانها از گوانتانامو سانتیاگو د کوبا و Cienfuegos.

آن را بلافاصله روشن نیست اگر زلزله ناشی از هر گونه آسیب و یا آسیب اما بین المللی سونامی اطلاعات مرکز صدور یک هشدار اولیه هر چند این بود که بعد از آن برداشته.

“سونامی تهدید کرده است در حال حاضر تا حد زیادی گذشت” این مرکز گفت.

ایالات متحده در اقیانوس آرام هشدار سونامی مرکز گفت که بر اساس تمام داده های موجود در امواج رسیدن به 0.3 تا 1 متر بالاتر از سطح جزر و مد بودند ممکن است برای بخشهایی از بلیز, کوبا, هندوراس, مکزیک جزایر کیمن و جامائیکا.

جزایر کیمن’ مدیریت بحران سازمان خواست ساکنان به حرکت به دور از مناطق ساحلی و خواسته کسانی که در مناطق کم ارتفاع باید “تخلیه عمودی” در قوی چند طبقه ساختمان.

jcg, jsi/msh (AFP, Reuters, AP)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de