کوزوو احزاب تشکیل دولت ائتلافی جدید پس از برگزاری انتخابات

دو تا از بزرگترین احزاب در کوزوو جدید پارلمان چپ VV و مرکز-راست LDK اند توافق رسیده است. ائتلاف جدید میزبان شش گروه به نمایندگی بوسنیایی صرب ها ترک ها و دیگر اقلیت های قومی.

کوزوو دو حزب عمده توافق مدتها در انتظار معامله در روز یکشنبه برای تشکیل یک دولت ائتلافی جدید نزدیک به چهار ماه پس از این کشور برگزار می شود برگزاری انتخابات در زمانی که نخست وزیر Ramush Haradinaj است استعفا داد.

این چپ Vetevendosje (تعیین سرنوشت “VV”) و مرکز-راست دموکراتیک لیگ کوزوو (LDK) دو تا از بزرگترین احزاب در پارلمان این کشور.

معامله می آید یک روز قبل از این تا حدی به رسمیت شناخته شده کشور حوزه بالتیک است که برنامه ریزی شده برای انتخاب نخست وزیر جدید.

Albin Kurti, 44, از VV حزب اعلام کرد که او را تبدیل به نخست وزیر تحت توافق و همکاری با LDK حزب و همچنین گروه های دیگر.

“ما امضا قرارداد” Kurti گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با LDK رهبر عیسی مصطفی. “ما توافق کرده اند برای انتخاب دولت جدید در مجلس فردا … ما توافق کرده اند که در همه چیز و به اشتراک گذاری مسئولیت در دولت جدید,” او اضافه شده است.

با هم ائتلاف احزاب نگه 77 از پارلمان 120 کرسی است.

ادامه مطلب: نظر: اتحادیه اروپا ” نه ” به بالکان غربی می تواند جرقه جنگ

جدید متنوع ائتلاف

برگزاری انتخابات صورت گرفت در اکتبر سال گذشته پس از Haradinaj ایستاده بود را به عنوان نخست وزیر پس از اتهامات جنایات جنگی است. اتحادیه اروپا بودجه دادگاه رسیدگی به جرائم جنگی در لاهه احضار شده بود رهبر سابق برای بازجویی.

کوزوو را به ائتلاف جدید است که انتظار می رود به سازش از شش گروه به نمایندگی بوسنیایی صرب ها ترک ها و دیگر اقلیت های قومی.

تحت توافق جدید دولت خواهد بود تا از 15 وزارتخانه با VV و LDK انتصاب شش وزرای هر یک از. باقی مانده سه پست پر خواهد شد توسط نمایندگان اقلیت های قومی.

این VV کنترل 29 و LDK 28 از 120 کرسی در پارلمان جدید.

هنوز مشخص نیست که چگونه بسیاری از از 20 قانونگذاران از اقلیت های قومی را نیز به پیوستن به این ائتلاف است. Kurti برگزار خواهد شد اکثریت روشن.

جنگ کوزوو

جنگ داخلی ویران بسیار مورد مناقشه خاک از سال 1998 تا 1999. ناتو مستقر حملات هوایی بیش از کوزوو به بیرون راندن نیروهای صربی متهم به قتل قومی آلبانیایی شهروندان است.

در سال 2008 کوزوو اعلام استقلال از صربستان. کوزوو است به رسمیت شناخته شده به عنوان یک دولت مستقل توسط کشورهای مختلف از جمله صربستان. جدید کوزوو دولت انتظار می رود برای رسیدن به یک معامله با مرز صربستان.

“اعتقاد ما آن است که یک معامله خوب را قادر خواهد ساخت که تغییراتی که کشور ما نیاز به” مصطفی گفت. “ما می خواهیم این دولت موفق خواهد بود و برای پاسخگویی به انتظارات مردم در گذشته است.”

mvb/aw (“رویترز” dpa)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر