کوزوو رییس جمهور و رهبر حزب در میان 10 متهم توسط دادگاه لاهه به جنایات جنگی

کوزوو رئیس جمهور و شماری دیگر از سابق مبارزان جدایی طلب بودند تحت تعقیب در طیف وسیعی از جنایات علیه بشریت و جن

توسط PATRIS-FUN در 4 تیر 1399

کوزوو رئیس جمهور و شماری دیگر از سابق مبارزان جدایی طلب بودند تحت تعقیب در طیف وسیعی از جنایات علیه بشریت و جنایات جنگی از جمله قتل توسط دادگاه بررسی جنایات علیه قومی صرب در طول و پس از کوزوو را 1998-99 استقلال جنگ با صربستان.

بیانیه ای از دادستان کوزوو متخصص اتاق صادر شنبه گفت: رئیس جمهور هاشم Thaci و دیگران مظنون "هستند با عنوان جرم جنایی مسئول نزدیک به 100 قتل" شامل صدها شناخته شده در کوزوو, Albanian صرب و رم قربانیان و همچنین مخالفان سیاسی.

اتهامات دیگر شامل ناپدید شدن اجباری آزار و اذیت و شکنجه. Thaci فرمان مبارزان در ارتش آزادی بخش کوزوو یا KLA در طول جنگ.

رئیس جمهور مشاوران بلافاصله پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر از آسوشیتد پرس.

بازجویی گروه همچنین شامل کادری Veseli سابق پارلمان و رهبر فعلی مخالفان حزب دموکرات کوزوو.

کیفرخواست هنوز هم بررسی شود

کیفرخواست صادر شده و روز شنبه برای اولین بار بود توسط دادگاه ویژه مستقر در لاهه. دادگاه عامل شده است پس از 2015 و صدها سوال از شهود. کوزوو نخست وزیر استعفا داد و سال گذشته قبل از او سوال شد.

کیفرخواست در حال بررسی توسط یک قاضی پیش از محاکمه خواهد کرد که تصمیم بگیرید که آیا برای تایید این اتهامات با توجه به این بیانیه.

دادستان پرونده کیفرخواست پس از یک بررسی طولانی مدت و این نشان دهنده خود را "عزم و اراده است که آن را می تواند ثابت کند همه این اتهامات را فراتر از شک معقول" بیانیه ای گفت:.

کادری Veseli رهبر حزب دموکرات کوزوو نیز در میان کسانی که تحت تعقیب دادگاه در لاهه. (Armend Nimani/خبرگزاری گتی ایماژ)

دادستان همچنین متهم Thaci و Veseli از تلاش های مکرر "به مانع و تضعیف کار" دادگاه.

"Thaci و Veseli اعتقاد به انجام یک سری مبارزات برای سرنگونی این قانون ایجاد دادگاه و در غیر این صورت مانع کار دادگاه در تلاش برای اطمینان حاصل شود که آنها نه چهره عدالت" در بیانیه ای گفت:.

10,000 مرده 1,641 حساب نشده

"با در نظر گرفتن این اقدامات آقای Thaci و آقای Veseli قرار داده اند منافع شخصی خود جلوتر از قربانیان جرایم و حکومت قانون و همه مردم کوزوو" به آن اضافه شده است.

1998-1999 جنگ چپ بیش از 10000 مرده و 1,641 هنوز حساب نشده است. آن به پایان رسید و پس از 78 روز هوایی ناتو در مبارزه است.

صربستان به رسمیت نمی شناسد کوزوو را در سال 2008 اعلام استقلال است.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب