کنیا: دفن جنجال برانگیز رهبر

کنیا و رئیس جمهور سابق دانیل arap وزارت امور داخله داده شد قهرمان وداع با سیاستمداران و رهبران از این منطقه ادای احترام خود را. اما بسیاری نیز به خاطر خشونت از وزارت امور داخله در حکومت.

“یک نماد یک افسانه و یک فیلسوف” خود را رسمی تشییع جنازه جزوه را بخوانید. بیش از آخر هفته هزاران کنیایی trooped به نایروبی مرکز شهر برای مشاهده بدن انسان که حکومت کنیا برای 24 سال تا زمانی که او بود محروم از انتخابات و متقاعد به کنار ایستاده اند در سال 2002.

در روز سه شنبه, فوریه 11, رسمی دولت, مراسم تشییع جنازه بود که با حضور فعلی و سابق شرق آفریقا سران دولت جلب بیش از 30000 نفر به ورزشگاه که در آن مراسم برگزار شد. یک روز تعطیل عمومی اعلام شد به هر کس یک شانس برای حضور در این رویداد.

صدها نفر بیشتر منتظر خارج در گرمای سوزان. “من چپ میگری (380 کیلومتر و یا 236 کیلومتر از نایروبی) شب گذشته و وارد نایروبی در صبح برای دیدن رئیس جمهور ما” Ochieng آپولو که تا به حال ایستاده در خط برای ورود به ورزشگاه گفت: DW. در ساعت 9:30 صبح دروازه بسته شد ،

ادامه مطلب: کنیا دانیل arap وزارت امور داخله: میراث استبدادی جمهور

با این وجود بسیاری رضایت خود را با ساده نزدیکی به این رویداد تماشای گروههای نظامی ترک در حالی که چند بیشتر هیجان زده تماشاچیان برچسب شده با نیروهای امنیتی شجاعانه آنها را به پرتاب گاز اشکآور و فوران در لحظات کوتاه از دیوانگی زمانی که پلیس سوار بر اسب چخ دور جمعیت بیش از حد نزدیک به در ورودی.

در حالی که بسیاری در میان جمعیت بودند بیش از حد جوان به یاد داشته باشید حتی دانیل arap وزارت امور داخله کسانی که در وزارت امور داخله عصر همه به یاد می آورد نوشیدن شیر رایگان در مدارس که قرار بود به کودکان را تشویق به ماندن در مدرسه است. “من واقعا نمی دانم او به من شنیده ام در مورد او” یک زن جوان اعتراف کرد. “من به یاد داشته باشید او را به عنوان یک رهبر خوب” یکی دیگر از مرد جوان گفت:. “کنیا بود که اقتصاد بسیار خوب بود — او خوب بود رئیس جمهور پس ما اینجا آمده اند تا او را به گذشته احترام بگذارند.”

Kenyans queue to view the body of former president Daniel arap Moi (DW/T. Mwadzaya)

بزرگداشت صف برای دیدن بدن از رئیس جمهور سابق دانیل arap وزارت امور داخله

Kenya's Deputy President William Ruto pays his last respect to the body of late former Kenya's President Daniel Arap Moi, as it lays in state in Nairobi (Reuters/Presidential Press Service)

کنیا و معاون رئیس جمهور ویلیام Ruto می پردازد گذشته خود را نسبت به بدن از اواخر سابق کنیا جمهور دانیل Arap وزارت امور داخله به عنوان آن را می گذارد در دولت در نایروبی

مشکل میراث

برای این کشور با این حال دانیل Toroitich arap وزارت امور داخله که درگذشت در سن 95 برگ پشت پیچیده میراث. به عنوان یک مرد جوان وزارت امور داخله وارد سیاست به عنوان اوایل به عنوان سال 1955 هنگامی که او انتخاب شد به عنوان یک آفریقایی نماینده به شورای قانونگذاری تحت حکومت استعماری بریتانیا. به عنوان دومین رئیس جمهور کنیا پس از استقلال او شناخته شده به عنوان قوی دست رهبر است که تحمل کمی مخالفت و کنیا تبدیل به یک حزب دولت قانون است. در طول این زمان مردم را برای رای دادن به مورد نظر خود را نمایندگان حزب توسط عموم صف پشت تصویر خود را.

در طول سال خود را از نیروهای امنیتی شناخته شده بودند به شکنجه مخالفان سیاسی و سرکوب معترضان. در آنچه که به عنوان یکی از بدترین جنایات نیروهای خود را کشته تا 3000 مردان عمدتا قومی سومالی در Wagalla قتل عام در سال 1984. در اوایل 1990s, چند, حزب, سیاست شد و در نهایت ترمیم میان تظاهرات توده ای و هر دو داخلی و بین المللی فشار سیاسی است.

در حالی که بسیاری از این داستان به روایت مجدد در رسانه ها در روز پس از مرگ او و حتی کسانی که مخالف او بودند آماده برای قرار دادن این خاطرات گذشته برای این دوره از عزاداری. در تشییع جنازه او سخنرانی Raila اودینگا که تا به حال در اواسط 1990s مبارزه برای دموکراسی چند حزبی و رنج در وزارت امور داخله را در اتاق های شکنجه استدلال کرد که او تا به حال قرار داده و گذشته را پشت سر گذاشت. “او همچنین ساخته شده برخی از اشتباهات من یکی از قربانیان” اودینگا گفت. “اما او نیز آمرزنده و مهربان بود و من هم آمرزنده و مهربان است.”

ادامه مطلب: نظر: وزارت امور داخله و من

به یاد قربانیان

اما بسیاری از کاربران خوشحال هستند برای دیدن پایان ملی دوره از عزاداری. “هر کسی که شده است در کنیا در طول چند روز گذشته تجربه کرده است و تنها جنبه های مثبت” گفت: بازیگر و فیلمساز Mugambi Nthiga. در حالی که بسیاری از ماند در خانه در یک روز تعطیل ملی یک گروه کوچک از نویسندگان و هنرمندان انجام جمع آوری شده را به یاد داشته باشید دو طرف تیره تر از وزارت امور داخله عصر. اما آن را نیز مشخص بدبینانه از حس شوخ طبعی است که بزرگداشت توسعه یافته به عنوان یک راه مقابله با زندگی تحت حکومت استبدادی.

مانند بسیاری از مردم در اینجا Nthiga بودم در طول Moi عصر — و مانند بسیاری از او به خاطر مسکوت انتقادات از رئیس جمهور روز در مدرسه که در آن آنها تا به حال به انجام برای او و یا ایستادن در کنار جاده و موج در عبور کاروان.

“به تماشای یک دیکتاتور مستبد یک سیاستمدار فاسد و وحشیانه رئیس جمهور را دیدم که به وخامت اوضاع کشور در 24 سال سلطنت بود به خاک سپرده شد و یک قهرمان به تمام دوران santisized است بسیار دردناک برای من” توضیح داد Nthiga

Former Kenyan President Daniel Arap Moi gives a speech in 1992 (Getty Images/AFP/A. Joe)

دانیل arap وزارت امور داخله در پشت برگ پیچیده و میراث دردناک برای بسیاری از کنیایی

یکی توسط یکی از نویسندگان و شاعران و هنرمندان خود را به اشتراک گذاشته خاطرات رئیس جمهور سابق این داستان از کسانی که تحت رژیم و شهادت ثبت شده در کنیا حقیقت Justictice و آشتی گزارش کمیسیون. “ما می خواستیم برای ایجاد یک فضا را برای مردم بیان خود را — به یاد داشته باشید و صحبت می کنند و به نام مردم که زندگی تحت تاثیر قرار گرفتند” توضیح کریستین Mungai, یک نویسنده و روزنامه نگار که به سازماندهی این رویداد است.

“من زندگی می کردند از طریق 24 سال از وزارت امور داخله,” Sitawa Namwalie یک نمایشنامه نویس و بازیگر, به یاد. “ما باید اذعان کرد آنچه که او واقعا چه او ایستاده بود و مردم به زندگی خود پرداخت قیمت نهایی, به زور تغییرات و ایجاد دموکراسی که همه ما لذت بردن از در حال حاضر,” او گفت:, و اضافه کرد که چنین جمع آوری نشده اند ممکن است در طول Moi عصر که در آن انتقاد از رئیس جمهور بود که گفت به چشم و گوش در همه جا بود و تقریبا غیر قابل تصور است.

که مردم تا به حال یا فراموش شده و یا انتخاب برای ماست مالی کردن Moi میراث او احساس غم و توسعه. “شما گوش مردم گفت:” در حکمت خود او تصمیم به قبول multipartyism.’ او آن را انجام دهد در حکمت خود او مجبور شد به مردم. نفر کشته شدند — وجود جنگ در خیابان ها وجود دارد باور نکردنی حرکت کنیایی است که او” Namwalie گفت. رسمی خط و امروز دولت که به او داده بود یک قهرمان را وداع گفت تا به حال موفق به اذعان این درد مقعد فصل در کنیا تاریخ است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>