جان لوئیس, ایالات متحده آمریکا کنگره و حقوق مدنی آیکون های مرده در 80

John Lewis, شیر از جنبش حقوق مدنی که خونین ضرب و شتم توسط ایالت آلاباما سربازان در سال 1965 کمک galvanize مخال

توسط PATRIS-FUN در 28 تیر 1399

John Lewis, شیر از جنبش حقوق مدنی که خونین ضرب و شتم توسط ایالت آلاباما سربازان در سال 1965 کمک galvanize مخالفت با تبعیض نژادی و که در رفت و جشن حرفه ای در کنگره درگذشت. او 80.

مجلس نانسی پلوسی تایید لوئیس' عبور از اواخر جمعه شب در تماس تلفنی با "یکی از بزرگترین قهرمانان تاریخ آمریکا است."

"همه ما با فروتنی به تماس با کنگره لوئیس یک همکار و دل شکسته با عبور از" پلوسی گفت. "ممکن است حافظه خود را الهام بخش است که حرکت می کند همه ما در مواجهه با بی عدالتی را 'خوب مشکل لازم است مشکل است."'

لوئیس اعلام در اواخر ماه دسامبر 2019 که او مبتلا به بیماری پیشرفته سرطان لوزالمعده — "من هرگز با آن مواجه مبارزه کاملا مانند یک من در حال حاضر," او گفت: — با الهام از مراسم تجلیل از دو طرف راهرو و یک توافق نشده که به احتمال زیاد در حال عبور از این آتلانتا دموکرات خواهد نشان دهنده پایان یک دوران است.

لوئیس جوانترین و آخرین بازمانده از شش مدنی فعالان حقوق یک گروه به رهبری کشیش مارتین لوتر کینگ جونیور که تا به حال بیشترین تاثیر را در حرکت. او بهترین و شناخته شده برای رهبری برخی از 600 معترضان در یکشنبه خونین مارس در سراسر ادموند Pettus پل در سلما.

لوئیس پیش زمینه ضربه توسط یک سرباز دولت در طول یک حقوق مدنی رای گیری مارس در سلما علا., در مارس 1965. (آسوشیتد پرس)

در سن 25 — راه رفتن در سر ماه مارس با دست خود جمع در جیب خود را قهوهای مایل به زرد پالتو — لوئیس بود زدم به زمین و ضرب و شتم توسط پلیس. جمجمه او بود شکسته و تلویزیونی در سراسر کشور تصاویری از خشونت مجبور کشور توجه نژادی و ظلم و ستم در جنوب.

در روز شاه چراغ بیشتر راهپیمایی در دولت و رئیس جمهور لیندون جانسون به زودی بود فشار کنگره به تصویب قانون حق رای. لایحه قانون تبدیل شد بعد از آن که سال, از بین بردن موانع است که محروم بود سیاه پوستان از رای گیری.

"جان یک قهرمان آمریکایی است که رهبری یک جنبش و خطر زندگی اش را برای ما اساسی ترین حقوق; او خرس زخم است که به گواه خود روح خستگی ناپذیر و پشتکار" رهبر جناح اکثریت مجلس Steny Hoyer گفت: پس از لوئیس اعلام کرد و خود را تشخیص سرطان.

لوئیس پیوست پادشاه و چهار دیگر رهبران حقوق مدني در سازماندهی مارس 1963 در واشنگتن است. او خطاب به جمعیت وسیعی فقط قبل از اینکه شاه به او تحویل داده دورهای "من یک رویا دارم" سخنرانی.

23 سال از فتنه لوئیس باب روز پایین در نظر گرفته شده در سخنان اصرار دیگران انداختن یک مرجع به یک "زمین سوخته" مارس از طریق جنوب و پوسته پوسته شدن انتقادات از رئیس جمهور جان کندی.

لوئیس راست قفل اسلحه با دیگر رهبران حقوق مدني به عنوان آنها در ماه مارس به دادگاه در مونتگمری علا., در مارس 1965. (آسوشیتد پرس)

این یک قوی بیان این که در آن او قول داد: "نیروهای ما خواسته های ما عزم و شماره های ما, ما باید splinter به تفکیک جنوبی به یک هزار قطعه و قرار دادن آنها را با هم در یک تصویر از خدا و دموکراسی است."

آن را تقریبا بلافاصله و برای همیشه تحت الشعاع قرار توسط کلمات پادشاه بود که الهام بخش او را به فعالیت.

حقوق مدنی آیکون

لوئیس متولد شد و در فوریه. 21, سال 1940 در خارج از شهر تروی در Pike County, علا. او در خانواده اش در مزرعه و با حضور تفکیک مدارس.

به عنوان یک پسر او می خواست به یک وزیر و تمرین خود را در فصاحت و بلاغت در خانواده جوجه. تکذیب یک کارت کتابخانه به دلیل رنگ پوست خود را, او یک خواننده مشتاق و می تواند به استناد مبهم تاریخی تاریخ و جزئیات حتی در سال های بعد. او یک نوجوان بود زمانی که او برای اولین بار شنیده ام پادشاه موعظه در رادیو. آنها را ملاقات کرد زمانی که لوئیس به دنبال پشتیبانی از برای تبدیل شدن به سیاه برای اولین بار در آلاباما تفکیک Troy دانشگاه دولتی.

او در نهایت با حضور آمریکا باپتیست کلامی حوزه علمیه و دانشگاه فیسک در Nashville, Tenn. او شروع به سازماندهی تحصن در تظاهرات در سفیده فقط ناهار شمارنده و داوطلبانه به عنوان یک آزادی سوار پایدار ضرب و شتم و بازداشت در حالی که سفر در سراسر جنوب برای به چالش کشیدن تبعیض نژادی است.

از سمت چپ: بزرگ شش رهبران حقوق مدني, John Lewis, Whitney جوان A. فیلیپ راندولف, Martin Luther King Jr., James کشاورز و روی ویلکینز دیده می شود در هتل روزولت در شهر نیویورک در ماه ژوئیه سال 1963. (هری هریس/آسوشیتد پرس)

لوئیس شدیم دانش آموز بدون خشونت کمیته هماهنگی بود و به نام رئیس آن در سال 1963 ساخت و او را یکی از شش در سن مناقصه ها و مزایده. دیگران در علاوه بر این به پادشاه بودند ویتنی جوان ملی شهری لیگ; A. فیلیپ راندولف از سیاهان آمریکایی کار شورای; James L. کشاورز جونیور از کنگره برابری نژادی و روی ویلکینز از NAACP. تمام شش ملاقات در هتل روزولت در نیویورک به طرح و اعلام مارس در واشنگتن است.

این تظاهرات گالوانیزه جنبش اما موفقیت نمی آمد به سرعت. پس از آموزش گسترده در غیر خشونت آمیز اعتراض لوئیس و برگرد. هوشع نبی ویلیامز led تظاهرکنندگان در راهپیمایی برنامه ریزی شده بیش از 80 کیلومتر از سلما به مونتگمری آلاباما سرمایه در 7 مارس 1965. یک سرباز پیاده پلیس مسدود شده خود را خروج از سلما پل.

مقامات راندند و سپس خود را چرخش باتوم, شلیک گاز اشک آور و متهم سوار بر اسب, ارسال بسیاری به بیمارستان و هولناک بسیاری از ملت. پادشاه بازگشت و با هزاران تکمیل مارس به مونتگمری قبل از پایان ماه.

تاخت و تاز کردن به سیاست

لوئیس تبدیل به سیاست در سال 1981 زمانی که او به آتلانتا شورای شهر.

او موفق به کسب کرسی خود در کنگره در سال 1986 و صرف مقدار زیادی از کار خود را در اقلیت است. پس از دموکرات ها برنده کنترل از خانه در سال 2006 Lewis شد حزب ارشد معاون شلاق زدن یک در پشت صحنه رهبری پست که در آن او کمک نگه داشتن حزب متحد.

در اوایل پیروزی باراک اوباما در سال 2008 دموکراتیک اولیه کمپین لوئیس تایید Hillary Rodham Clinton برای نامزدی. لوئیس روشن زمانی که مشخص شد اوباما تا به حال قریب به اتفاق سیاه و سفید پشتیبانی می کند. اوباما بعد مفتخر لوئیس با مدال آزادی ریاست جمهوری و آنها راهپیمایی در دست در دست در سلما در 50 سالگرد یکشنبه خونین حمله.

رئیس جمهور ایالات متحده, باراک اوباما ارائه یک مدال ریاست جمهوری آزادی به لوئیس طی یک مراسم در تالار شرقی کاخ سفید در فوریه 2011. (کارولین Kaster/آسوشیتد پرس)

لوئیس همچنین کار را برای 15 سال برای به دست آوردن تایید برای اسمیتسونین موزه ملی تاریخ و فرهنگ. فروتن و واجب دوستانه لوئیس احترام بود در کاپیتول هیل — اما به عنوان یکی از لیبرال ترین اعضای کنگره او اغلب از دست داده و سیاست های جنگ از تلاش خود را برای جلوگیری از جنگ عراق به دفاع از مهاجران جوان.

او ملاقات دو حزبی موفقیت در کنگره در سال 2006 هنگامی که او را به رهبری تلاش ها برای تمدید قانون حق رای اما دیوان عالی کشور بعد از باطل بسیار از قانون و این شد یک بار دیگر آنچه در آن بود در جوانی به یک کار در حال پیشرفت است. بعد زمانی که ریاست دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به چالش کشیده خود را حقوق مدنی میراث لوئیس ساخته شده از هیچ تلاشی برای پنهان کردن درد خود را.

لوئیس حاضر به حضور در مغلوب ساختن پیشی جستن را افتتاح کرد و گفت او در نظر نمی او را "رئيس جمهور مشروع" از آنجا که روس ها در حال توطئه برای او انتخاب شود. هنگامی که مغلوب ساختن پیشی جستن بعد از شکایت در مورد مهاجران از "s--سوراخ کشورهای" لوئیس اعلام کرد: "من فکر می کنم او یک نژادپرست ... ما باید سعی کنید برای ایستادن و صحبت کردن کنید و سعی کنید برای رفت و برگشت آن را زیر فرش."

لوئیس دوم از سمت چپ دستان با همسرش لیلیان به عنوان آنها در ماه مارس با هواداران پس از پیروزی در انتخابات گرجستان را 5th کنگره منطقه صندلی در آتلانتا در سپتامبر 1986. (لیندا شفر/آسوشیتد پرس)

لوئیس گفت: او می خواهم دستگیر شده 40 بار در دهه 1960 پنج بیشتر به عنوان یک کنگره. در 78 او گفت: رالی او می خواهم دوباره آن را انجام دهد برای کمک به اتحاد دوباره خانواده های مهاجر از هم جدا مغلوب ساختن پیشی جستن دولت.

"می تواند وجود داشته باشد هر گونه صلح در امریکا تا زمانی که این کودکان در حال بازگشت به پدر و مادر خود و تمام مردم ما رایگان" لوئیس گفت: در ماه ژوئن یادآوری "خوب مشکل" او را به اعتراض به تبعیض نژادی به عنوان یک مرد جوان است.

"اگر ما موفق به انجام آن تاریخ نخواهد بود با ما مهربان" او فریاد زد. "من را به مرز. من را دستگیر کنید دوباره. اگر لازم باشد من آماده رفتن به زندان است."

لوئیس دیده می شود در کاپیتول هیل در واشنگتن در اکتبر سال 2007. (لارنس جکسون/آسوشیتد پرس)

در سخنرانی روز از خانه استیضاح رای از مغلوب ساختن پیشی جستن لوئیس توضیح داد: اهمیت است که رای دادن.

"هنگامی که شما نگاه کنید به چیزی است که درست نیست و نه تنها عادلانه نیست, شما باید یک تعهد اخلاقی به چیزی می گویند برای انجام کاری. فرزندان ما و فرزندان خود را از ما بپرسید " چه شما انجام دهید ؟ چه به شما می گویند؟" در حالی که رای گیری خواهد بود برای برخی از, او گفت: "ما باید یک ماموریت و دستور به در سمت راست از تاریخ است."

لوئیس' از چهار دهه لیلیان مایل درگذشت در سال 2012. آنها صاحب یک پسر جان مایلز لوئیس.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن