زمانی که بلفاست بومی رابین مردم متوجه است که دوست دختر خود را در حال برنامه ریزی یک سفر عاشقانه به پاریس برای دیدن Ariana Grande انجام, او می دانست که او می خواست به انجام کاری خاص. “این احتمالا خوب شش ماه قبل از [سفر] که من شروع به فکر کردن در مورد آن زمانی که شدم حلقه و فکر کردن در مورد زمانی که و که در آن و چگونه من آن را انجام دهد” مردمان 26 می گوید. شریک زندگی خود را Sharni ادواردز تا به حال هیچ ایده که او را درگیر پایان تعطیلات خود را در مارس 2015. “رابین تا به حال تا به حال یک قفل حکاکی با سالگرد ما در تاریخ می گوید:” ادواردز که از برایتون در ساحل جنوبی انگلستان است. “او از من خواست برای قرار دادن آن بر روی یکی از پل ها و زمانی که من برگشتم او را بر روی یک زانو و او پیشنهاد شده است.”

نزدیک به پنج سال در این زن و شوهر در حال آماده سازی خود برای Feb. 11 عروسی در کرریککفرگوس یک شهر در نزدیکی بلفاست. از آن خواهد شد اولین ازدواج همجنسگرایان در ایرلند شمالی پس از عبور از قانون جدید در ماه اکتبر. “ما خیلی هیجان زده هستیم نشئه و ما فقط نمی توانید صبر کنید در حال حاضر می گوید:” ادواردز, 27 اضافه کرد که هر دو عروس طرح برای پوشیدن لباس عروسی. “ما دیده نمی شود هر یک از دیگر و ما در حال نگه داشتن آن راز تا زمانی که ما راه رفتن پایین راهرو.”

آن را به یک لحظه برابر ازدواج فعالان در ایرلند شمالی پیش بینی شده است برای سال رهبری عشق برابری ائتلاف شش سازمان. دولت انگلیس معرفی مشابه مدنی مشارکت در سراسر بریتانیا و ایرلند شمالی در سال 2005 به زوج های مدنی مشارکت بیشتر همان حقوق و مسئولیت های قانونی به عنوان زن و شوهر. از سال 2005 تا سال 2017 1,202 مدنی مشارکت ثبت شد با توجه به آخرین آمار و ارقام موجود از ایرلند شمالی آمار و پژوهش سازمان. “مانند هر همجنسگرایان شخص من در یک جهان که در آن ازدواج به رسمیت شناخته شده شکل رابطه می گوید:” جان O’Doherty مدیر ایرلند شمالی همجنسگرایان خیریه رنگین کمان پروژه که وارد یک مشارکت مدنی در سال 2018 است. “هنگامی که ما درگیر ما از شرکای ما به ازدواج ما — که زبان ما. ما لازم نیست دو لایه سیستم شناخت روابط و قانون تشخیص باید همه به صورت مساوی بودن.”

قانون جدید در نهایت راستا ایرلند شمالی با انگلستان و اسکاتلند و ولز که در آن ازدواج همجنسگرایان قانونی شده است پس از سال 2014. ایرلند شمالی را تحمل نزدیک به سه سال از فلج سیاسی فاقد آن خود عملکرد تفویض دولت از مارس 2017 تا فقط در ماه گذشته. در غیاب نشسته قانونگذاران تصمیم گیری در مسائلی مانند ازدواج همجنسگرایان و سقط جنین را متوقف و منجر به قانونگذاران در انگلستان به قانون معرفی به نگه داشتن ایرلند شمالی در حال اجرا است. در ماه جولای سال 2019 انگلستان نمایندگان مجلس رای دادند در اصلاحیه نیاز به دولت بریتانیا برای گسترش ازدواج همجنسگرایان حقوق به ایرلند شمالی اگر منطقه نیست که عملکرد دولت توسط Oct. 21 که در آن سال.

که مهلت گذشت و آغاز on Jan. 13 زوج شده اند قادر به ثبت نام خود به قصد ازدواج. (هیچ داده ها در بسیاری از امضا کرده اند در حال حاضر در دسترس). و از هفته آینده 28 روز پس از ثبت نام اولین زن و شوهر خواهد بود قادر به ازدواج اگر چه در قانون جدید به معنی وجود دارد در حال حاضر هیچ راهی به ایمان مبتنی بر مراسم در کلیسا. “ما قطعا شوکه هنگامی که ما آموخته است که ما می خواهم که قادر به ازدواج در این سال می گوید:” مردم است. “ما تا به حال همه چیز را رزرو برای یک مشارکت مدنی پس از ژانویه گذشته و آن را فقط در بزرگترین تصادف قانون تغییر کرده است, به عنوان ما در حال حاضر به ازدواج با ما شش سال سالگرد.”

این زن و شوهر زندگی می کنند در بلفاست که در آن مردم یک دستیار ارشد در یک خانه مراقبت و ادواردز یک پیشخدمت زن است و برای اولین بار ملاقات در یک شب در این شهر که در ادواردز بود از دیدن پسر عموی او. “ما فورا فقط کلیک می گوید:” مردم است. پس از تلاش از راه دور و سپس با هم زندگی می کنند در برایتون جفت ارز رفت و برگشت به مردم زادگاه پنج سال پیش. “این جایی است که ما در حال رفتن به ساخت خانواده ما می گوید:” مردم است. “آن را نمی خواهد که ساخته شده حس بسیار به ازدواج در انگلستان و سپس آن را از نظر قانونی به رسمیت شناخته شده در اینجا در ایرلند شمالی است.”

چند سال پیش بسیاری از همجنسگرایان ساکنان ایرلند شمالی به تماشای رویدادهای جنوب مرز با امید و نا امیدی. جمهوری ایرلند است که در یک کشور جداگانه و نه بخشی از بریتانیا شد اولین کشور در جهان برای قانونی کردن ازدواج همجنسگرایان توسط رای مردم در یک رفراندوم تاریخی در مارس 2015. “ما نمی تواند درک پس چگونه مردم در جنوب می تواند ازدواج کند و مردم را در شمالی نمی تواند, می گوید:” مردم است. همان سال نمایندگان مجلس در مجمع ایرلند شمالی رای اکثریت به نفع ازدواج همجنسگرایان برای اولین بار, اما حرکت مسدود شده بود که به لحاظ اجتماعی محافظه کار دموکرات اتحادیه کارگری حزب با استفاده از یک بحث وتو شناخته شده به عنوان یک درخواست از نگرانی که نیاز به پیشنهاد تغییر قانون به یک حزبی اکثریت. هنوز هم برخی از احساس پیشرفت بود و در نهایت ممکن است. “بود که برای اولین بار ما رو اکثر سیاستمداران ما به حمایت در برابر ازدواج است که من نشانگر تغییر برای ما می گوید:” O’Doherty اضافه کرد که شمال عشق برابری کمپین اتحاد پیوند نزدیک با کمپین موفق در جنوب.

نیز وجود دارد شده است تغییر در افکار عمومی. در سال 2014 محلی رای گیری قرار داده و برای حمایت از ازدواج همجنسگرایان در ایرلند شمالی در 40٪. در طول همه پرسی در جمهوری ایرلند این بود افزایش یافته و به 68 درصد با توجه به ایپسوس موری و نظر سنجی توسط آسمان در سال 2019 پیشنهاد کرد که 76 درصد از مردم ایرلند شمالی حمایت از ازدواج همجنسگرایان.

اما ای’Doherty می گوید هنوز چپ کار را انجام دهد. در حالی که ازدواج همجنسگرایان در حال حاضر قانونی مردم در حال حاضر در همان مدنی مشارکت نمی تواند تبدیل به ازدواج و وجود مقررات برای افرادی که مایل به ایمان مبتنی بر ان. هر دو مسائل مربوط به بخش مشاوره عمومی که بسته on Feb. 23 که به دعوت اعضای عمومی به مطرح کردن دیدگاه خود را برای دولت در نظر بگیرید قبل از اینکه مقررات جدید معرفی می شوند. “این فوق العاده به نهایت رسیدن به این نقطه, اما آن را کمی تلخ و شیرین برای من. من در یک مشارکت مدنی و ما قادر به ازدواج و در عین حال می گوید:” O’Doherty که مبارزه برای ازدواج برابر با شریک زندگی خود را پس از سال 2012 است. “عشق برابری نیز می خواهد انتخاب کردن در فرایند تضمین این که مردم از ایمان حق دارند به جشن ازدواج همجنسگرایان اما کسانی که نمی خواهند به نمی خواهد نیاز به انجام این کار.”

ویژه داستان
Coronavirus شیوع بیماری می تواند از خط خارج Xi Jinping رویاهای از یک قرن
ویروس بافندگی بیش از رئيس جمهور ملی جوان سازی پروژه و خود را سفت و محکم از بالا به پایین حکومت در حال آزمایش است

و در حالی که عشق برابری میزبانی رویدادهای عمومی این هفته به منظور بالا بردن آگاهی در مورد, مشاوره, فعالان هیجان زده هستند به صورت تاریخی تغییر آنها در حال حاضر به دست آورد. “هنگامی که شما در دیدن نور در [Sharni و رابین را] چشم است که آنها می توانند ازدواج, آن را فقط نشان می دهد که همه کار برای, می گوید:” O’Doherty.

آن را تا آخرین لحظه لمس در حال حاضر برای مردم و ادواردز به عنوان آنها آماده به ازدواج در روز سه شنبه با حدود 50 نفر در این مراسم حضور و 100 نفر حضور پذیرش در یک هتل. جشن های خود را با یک حس قدردانی. “اگر آن را برای افرادی که به مبارزه برای این, ما نمی خواهد بود قادر به ازدواج در هفته آینده” ادواردز می گوید. “ما می خواهیم به می گویند با تشکر از شما برای همه ساخته شده است که این امکان را برای ما برابر” مردم می افزاید.

نوشتن به Suyin Haynes در suyin.haynes@time.com.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de