اسرائیل را در محاصره نگه داشته است بدترین Coronavirus از غزه. آن را ممکن است نگه داشتن کمک کردن بیش از حد

Salam Khashan است آگاه از ویرانی یک coronavirus شیوع خواهد انتقام در غزه. پس از 25 مایل طولانی فلسطین را تایید کرد آن دو COVID-19 مورد در مارس 22, 29 سال-قدیمی خانواده دکتر و همکارانش تهیه شده است به صورت یک مقیاس بزرگ شیوع بسیار عفونی ویروس در یکی از پرجمعیت ترین و فقیر ،

در ناصر مجتمع های پزشکی در خان یونس که در آن Khashan آثار محلی موارد مثبت خواهد فعال کردن کارکنان جدید سیستم چرخش با پزشکان شاغل 14-شیفت روز و پس از 14 روز در قرنطینه—ویروس, دوره کمون—قبل از اینکه مجاز به بازگشت به خانه. جدید تریاژ مراکز راه اندازی شده اند برای دریافت آمبولانس و مشخص است که بیماران نیاز به بستری شدن در بیمارستان. و برنامه ریزی شده تغییر نسبت teleconsultations اجازه می دهد به زودی Khashan به انجام برخی از قرار ملاقات از راه دور.

اما در یک قلمرو که در آن برق برق است که اغلب در دسترس کمتر از نصف روز که در آن وجود دارد کمتر از 100 هواکش برای خدمت به جمعیت حدود 2 میلیون نفر Khashan اذعان دارد که هیچ مقدار از آمادگی کافی خواهد بود. “ما به اندازه کافی ندارد و بیمارستان و یا تخت ICU و یا مکانیکی, هواکش. من درک می کنم کسانی که حقایق” او می گوید زمان از طریق تلفن در مارس 31. “اگر ما یک مورد مثبت در جامعه آن را یک فاجعه خواهد بود.”

غزه در نظام سلامت “در حال حاضر نامعقول در حال حاضر در حد خود می گوید:” Igancio Casares, رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ (ICRC) sub-هیئتی به غزه. “این است که قادر به جذب تاثیر تهاجمی بیماری همه گیر مانند COVID-19.” به “بحرانی کمبود تست کیت هواکش, مواد مخدر, و مواد مصرفی پزشکی,” پشته فشار بر غزه پر بسته بندی شده جمعیت او می گوید: با کسانی که در اردوگاه های پناهندگان (اجرا شده توسط سازمان ملل متحد اصلی U. N. آژانس ارائه کمک به پناهندگان فلسطینی) به خصوص در معرض خطر از COVID-19. در اسرائیل که خروج از غزه در سال 2005 اما حفظ مسئولیت برای 140-مایل مربع محاصره تحت قوانین بین المللی ارشد امنیتی هشدار داده اند که محلی coronavirus شیوع تشکیل می دهند “خدا-کمک-us” سناریو.

با وجود وخیم بینیکه سناریو است و در عین حال به می رسند. همانطور که در آوریل 3, غزه ثبت کرده بود تنها 12 COVID-19 عفونت: مراتب کمتر از اسرائیل است که در بیش از 6,800 موارد یا 750-به علاوه موارد در کشور همسایه مصر که مقامات متهم شده اند به شدت دست کم گرفته میزان عفونت.

کارشناسان می گویند چنین underreporting بعید است که در غزه. ده غزه مبتلا COVID 19 تمام شد یا اخیر عودت کنندگان از خارج از کشور در حال حاضر در انزوا زمانی که آنها تشخیص داده شد و یا اعضای نیروهای امنیتی ماندن با آن عودت در مراکز قرنطینه.

در حالی که آن را غیر ممکن است به طور کامل رد غیر قابل تشخیص عفونت در جامعه گسترده تر و دقیق تماس ردیابی به معنی “تعداد موارد مثبت ما شاهد در حال حاضر ممکن است به ما تصویر سمت راست می گوید:” جرالد Rockenshaub رئیس سازمان بهداشت جهانی را برای اشغال فلسطین.

یک کم در مورد نرخ یک تابع از غزه را از انزوا. در سال 2007 پس از گروه اسلامگرای حماس با خشونت اخراج فلسطینی ها از نوار اسرائیل و مصر تحمیل هوا و زمین و دریا محاصره که تقریبا 13 سال محدود کرده است جنبش مردم و کالا در داخل و خارج از قلمرو.

اسرائیل می گوید محدودیت های آن مکان در یک لیست جامع از “استفاده دوگانه” موارد—که مطالب آن محدوده از کودهای شیمیایی به آلومینیوم قطب به فولاد کابل به چوب اسکی روی آب—لازم است برای حفظ امنیت در برابر خصمانه نظامی گروه که غالبا راه اندازی موشک barrages در سراسر مرزهای خود. اما منتقدان این سیاست—که در زمان محدود کالا به عنوان روزمره به عنوان گشنیز—اصرار دارند آن را تبدیل غزه به “بزرگترین فضای باز زندان است.”

در حال حاضر یک ابزار سازمان ملل به شورای حقوق بشر می گوید در حال استفاده برای “مجازات دسته جمعی” است که غزه اصلی سدی در برابر coronavirus. طنز از دست داده است در Khashan. “برای اولین بار در زندگی ما محاصره به ما می دهد یک مزیت,” او می گوید. هنوز فقر آن را تشدید کرده است باعث می شود آن را دشوار است برای او برای متقاعد کردن بیماران به ماندن در خانه: “اگر مردم را که شاید آنها می توانند فرار coronavirus اما آنها نمی توانند فرار از عدم عرضه و یا کمبود مواد غذایی است.”

اسرائیل را رهبری و تشکیلات خودگردان فلسطین (PA) که اداره کرانه هر دو نقل مکان کرد و به سرعت به شامل رمان coronavirus که به عنوان از آوریل 3 تا به حال به کشته شدن 37 نفر در اسرائیل و یک نفر در کرانه باختری است.

اسرائیل نخست وزیر بنیامین نتانیاهو در میان رهبران جهان به پیاده سازی اجباری quarantining برای همه تازه واردان است. و پس از کشف COVID-19 موارد در بانک غرب شهر بیت لحم, PA همچنین سرعت نقل مکان کرد به تحمیل یک مستند. اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطینی تاسیس یک فرماندهی مشترک مرکز مدیریت بحران و سازمان ملل و هماهنگ کننده ویژه برای روند صلح خاورمیانه خارجه اسرائیل و رام الله-بر اساس رهبری فلسطینی همکاری به عنوان “عالی است.” حماس رابطه اسرائیل با این حال به نظر می رسد باقی می ماند کسب و کار به عنوان معمول است. با وجود این همه گیر القای آرامش در خشونت مستقر در غزه با داعش در مارس شلیک راکت به سوی اسرائیل باعث اقدامات تلافی جویانه از سوی نیروی دفاع.

ویژه داستان
‘بدون همدلی هیچ چیز کار می کند.’ آشپز خوزه آندرس می خواهد برای تغذیه جهان از طریق همه گیر
سرآشپز مشهور خوزه آندرس متمرکز تغذیه آمریکایی مبتلا به کوروناویروس. در اینجا چگونه او قصد دارد برای انجام آن است.

هنوز هیچ مقدار از آماده سازی می تواند به جلوگیری از این بیماری همه گیر از ضرب و جرح اسرائیل از لحاظ اقتصادی. حدود یک چهارم از اسرائیلی ها در حال حاضر از کار از حدود 5 درصد در پایان سال 2019 جاشوا Krasna سابق اسرائیل دیپلمات می گوید. رای گیری توسط اورشلیم مبتنی بر اسرائیل دموکراسی موسسه نشان می دهد که دو سوم از اسرائیلی ها در حال حاضر نگران آینده اقتصادی با عرب-اسرائیلی—که تشکیل یک تناسب تعداد کسانی که در فقر بیشتر نگران است.

در حالی که هیچ نظر سنجی وجود داشته باشد در غزه اقتصادی اضطراب گسترده است. حتی قبل از همه گیر در حدود نیمی از غزه و جمعیت آن در فقر زندگی می کنند از جمله برخی از 400,000 کودکان است. زمانی که نادر تظاهرات علیه حماس فوران سال گذشته تظاهرکنندگان در بالاترین نقطهء کشتی پلاکارد تحمل شعارهایی مانند “شورش گرسنگان.” و غزه بارگیری در ماه مارس از بازگشت تظاهرات همراه اسرائیل در مرز—که در آن فلسطینی ها خواستار حق بازگشت به اجداد خود خانه نیز برجسته نوار وخیم شرایط اقتصادی است.

کسانی که شرایط را به کمک یک سیستم بهداشت و درمان محزون می خوانی underprepared به صورت یک بیماری همه گیر. در علاوه بر این به عدد هواکش و دیگر تجهیزات پزشکی به غزه تنها حدود 120 تخت ICU می گوید صلیب Casares—و بسیاری از آنها در حال حاضر اشغال شده توسط non-COVID-19 بيمار. “ما در حال درخواست از سازمان ملل متحد و جامعه بین المللی به ما حمایت فوری از جمله هواکش ها و مراقبت های ویژه تجهیزات برای مقابله با این بیماری همه گیر” غزه وزارت بهداشت سخنگوی داکتر اشرف al-Qudra گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی در مارس 24.

در گذشته بسیاری از بودجه ارائه شده به آژانس سازمان ملل متحد است که پشتیبانی از فلسطینی ها از ایالات متحده, اما منابع مالی آن خشک شده اند تا تحت ریاست جمهوری مغلوب ساختن پیشی جستن ، برش تامین مالی به سازمان ملل را تنها یکی از چندین طولانی-برگزار ایالات متحده به مواضع اسرائیلی-فلسطینی تهمت وارونه شده است. در ماه ژانویه او منتشر شده او پسر در قانون و مشاور ویژه Jared کوشنر را طولانی و به تاخیر افتاد “Middle East طرح صلح” که greenlights اسرائیل الحاق swathes از کرانه خاک.

اگر چه کنگره ایالات متحده در سال گذشته اختصاص مبلغ 75 میلیون دلار در کمک های انسان دوستانه برای فلسطینی ها در سال 2020 کاخ سفید اجازه داده نشده است که کمک به تحویل داده می شود با وجود این بیماری همه گیر. در مارس 27, گروهی از سناتورهای دموکرات نوشت: در نامه ای به وزیر امور خارجه مایک Pompeo که ارائه coronavirus امداد رسانی به غزه و کرانه نه تنها به نفع مردم فلسطین بلکه “در امنیت ملی منافع ایالات متحده” به عنوان “متحد ما اسرائیل است.”

اما جان Alterman مدیر خاورمیانه برنامه در مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی می گوید زمان احتمال کمی وجود دارد که از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت معکوس دوره در کمک به فلسطینی ها با وجود چشم انداز تعداد COVID-19 مربوط به مرگ و میر.

“زمانی که من صحبت کردم به مقامات دولت آنها استدلال کرده اند که فلسطینی ها مسئول هستند برای خود شرایط و فرصت هایی برای فلسطینی ها برای بهبود شرایط خود را دارند” با همکاری سیاسی با اسرائیل و واشنگتن او می گوید. “من باید به طور مداوم شنیده اسرائیل و مقامات ایالات متحده را رد مسئولانه برای فلسطین و درد و رنج قرار داده و تقصیر را به گردن رهبری فلسطینی” می افزاید: Alterman یک مقام پیشین وزارت خارجه.

که Rockenshaub زمان می گوید که “ما بسیار مثبت همکاری از طرف اسرائیل” از نظر تسهیل ورود لوازم ضروری به غزه. اما به تازگی به عنوان فوریه بود که رسما اسرائیل را متهم کرد که مانع فلسطینی’ دسترسی به حیاتی پزشکی است. در تاریخ 1 آوریل اسرائیل افزایش تدابیر وزیر دفاع نفتالی بنت مرتبط آینده برای حمایت از غزه coronavirus کاهش تلاش ها برای بهبود دو سرباز اسرائیلی از دست رفته در طول سال 2014 جنگ رویترز گزارش.

مگر اینکه از او خواسته به طور مستقیمدکتر Khashan نمی کند به او بگویید که بیماران در مورد وخیم کمبود تخت ICU, پنکه, شخصی, تجهیزات حفاظتی و دارو در غزه.

در مشاوره خانواده دکتر توصیه می کند بیماران خود را به تمرکز بر روی “چیزهایی که ما می توانیم کنترل مانند شستن دست لمس کردن صورت خود را و اجتماعی فاصله.” در خانه های که در آن آب و برق هستند نامنظم به اشتراک گذاشته شده توسط تا 13 بستگان از جمله مشاوره می تواند دشوار برای به اجرا درآوردن. اما “شما باید به آنچه که شما می توانید” Khashan او می گوید بیماران. “شما باید برای مقابله با آنچه شما داشته باشد.”

آماده برای یک شیوع کروناویروس در یک سیستم مجهز به بیمار شامل آن, آن را نیز یک اصل است که با او نیز ماندگار است. “من بسیاری از گزینه های. یکی از آنها این است که نگرانی و گریه” Khashan می گوید. “در همان زمان من باید انتخاب را به ایستادن و کار و انجام بهترین من. و این چیزی است که من قصد دارم به انجام است.”

با گزارش توسط کیمبرلی دوزیه / واشنگتن دی سی

نوشتن به یوسف Hincks در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>