است coronavirus کشتن آزادی مطبوعات در آفریقا وجود دارد ؟

به عنوان آفریقا باقی مانده در COVID-19 مستند روزنامه نگاران در سراسر این قاره گزارش داشتن حقوق آنها نقض شده توسط نیروهای امنیتی. موارد خشونت فیزیکی در حال افزایش است. است تاج کشتن آزادی مطبوعات در آفریقا وجود دارد ؟

جنبش در سراسر آفریقا محدود شده است به عنوان یک نتیجه از این بیماری همه گیر کوروناویروس. از آنجا که مستند روزنامه نگاران در سراسر این قاره گزارش افزایش شدید حملات فیزیکی توسط نیروهای امنیتی آنها به عنوان تلاش برای گزارش COVID-19. DW طول می کشد یک نگاه به برخی از آفریقا hotspot مناطق برای روزنامه نگاران است.

غنا: نظامی کردن محدودیت

غنا روزنامه نگار Yussif Abdul-Ganiyu است که ترس برای زندگی خود را. DW خبرنگار برای Hausa خدمات بازگو آنچه رخ داده به او در آخر هفته در حالی که در انتساب در کومسی در جنوب کشور است.

“من تو را دیدم یک پارک وسیله نقلیه نظامی. یک افسر نظامی شدم و به سمت من آمد. او به من زنگ زد و از او پرسید: ‘آیا شما بچه ها نوشتن داستان در مورد ما ؟ چرا کار می کنی ؟ ما خوشحال نیست که در مورد من به شما هشدار ميدهم!'”

نگه دارید تا تاریخ با آخرین coronavirus تحولات با ما نورد پوشش

قبل از او تا به حال به پایان رسید صحبت کردن این کلمات Abdul-Ganiyu به یاد می آورد این مقام نظامی “clubbed من از پشت.”

این ضربه شدید به پشت گردن زدم Abdul-Ganiyu را به طور موقت. خیره شد سپس به بازداشت پلیس که در آن سربازان خود مصادره تجهیزات ضبط.

Yussif Abdul-Ganiyu shaking hands with DW Director General Peter Limbourg

روزنامه نگار Yussif Abdul-Ganiyu با DW مدیر کل پیتر Limbourg

بعدها بود که Abdul-Ganiyu آموخته آنچه که باعث دستگیری او.

این دستگیری افسر متهم Abdul-Ganiyu از گسترش دروغ در نظامی خشونت از طریق ایستگاه های رادیویی که در آن او است مدیر کل.

سه روز قبل از حمله Zuria FM یک DW پخش شریک پخش شهادت 71 ساله که توصیف مورد حمله توسط سربازان اجرای یک coronavirus مستند. گزارش Abdul-Ganiyu گفت: بر اساس قربانی اظهارات و گفته های شاهدان عینی. “نظامی حاضر به اظهار نظر در مورد آن را با خود ندارد.”

رسانه های حرفه ای رو به چالش کشیدن بار در غنا.

ادامه مطلب: DW آفریقا خبرنگاران در زندگی با خطر COVID-19

Abdul-Ganiyu بود که بدون اتهام آزاد گفت: در حال حاضر coronavirus بهداشت بحران است و تشدید در حال حاضر شکننده وضعیت برای روزنامه نگاران در کشور است.

رسانه های حرفه ای گزارش بر گسترش COVID-19 سراسر غنا باید بریس برای برخوردهای فیزیکی توسط نیروهای امنیتی کشور هشدار داد.

“آنها در حال انجام این کار برای جلوگیری از ما را از انجام کار ما به القای ترس در ما به طوری که ما نمی گزارش وقایع را به عنوان آنها رخ می دهد.”

گینه بیسائو: خصوصی ایستگاه های رادیویی تحت فشار

برخی از 2000 کیلومتر (1,242 مایل) به غرب از غنا نهفته گینه بیسائو. Serifo Tawel کامارا یک روزنامه نگار وجود دارد و داستان خود را از آزار و اذیت به بگویید.

“من در مورد به ترک ایستگاه های رادیویی که در آن کار میکنم وقتی که آنها آمدند به من” او به یاد می آورد توصیف چگونه چندین لباس مردان مورد حمله قرار گرفت و به شدت ضرب و شتم او را در شب مارس 24.

کامارا با این نسخهها کار برای رادیو سرمایه یک ایستگاه رادیویی خصوصی در سرمایه بیسائو. مانند بسیاری دیگر از کشورهای آفریقایی گینه بیسائو اعلام وضعیت اضطراری پس از شیوع بیماری همه گیر کوروناویروس. از مارس 18, همه مرزها باقی مانده بسته پروازها و حمل و نقل عمومی متوقف شده و بازار تنها مجاز به باز کردن به مدت چهار ساعت هر روز صبح.

این مستند در یک زمان می آید زمانی که این کشور در سیاسی برزخ است.

Umaro Sissoco Embalo که اعلام وضعیت اضطراری کشور در زمان ریاست جمهوری در ماه فوریه پس از تایید توسط ملی کمیسیون انتخابات. یک دادخواست است که هنوز هم در انتظار قبل از گینه بیسائو در دادگاه عالی به عنوان به اعتبار نتایج انتخابات. در ضمن سابق حزب حاکم اعلام کرده است که دولت موقت خود را دارد. وضعیت اضطراری که منجر به تصمیم دادگاه که به تعویق افتاد. بعلاوه تمام مجامع عمومی و تظاهرات ممنوع شده است.

ادامه مطلب: گینه بیسائو: کودتا یا مشروع تغییر قدرت ؟

Guinea-Bissau journalist Serifo Tawel Camara was attacked by security forces

روزنامه نگار Serifo Tawel Camara

اما کامارا است که نه تنها روزنامه نگار رو نصب فشار است. چندین همکاران او گفت که احضار شده توسط دادستان عمومی و در حالی که یک مجری با جوانان ایستگاه رادیویی Cidade FM لغو روزانه خود را برنامه پس از تهدید به خشونت فیزیکی.

“آزادی مطبوعات و آزادی روزنامه نگاران به ورزش وظایف خود در معرض خطر هستند” گفت: ایندیرا کرریا Balde رئیس جمهور گینه بیسائو را SINJOTECS فشار اتحادیه اروپا پس از گزارش خشونت نسبت به رسانه های حرفه ای در کشور است.

“آزادی مطبوعات نباید قربانی به کرونا بیماری همه گیر.”

آفریقای جنوبی: شهروندان ملاقات با خشونت خودسرانه

در آفریقای جنوبی بی شماری شکایت علیه نیروهای امنیتی تسلیم شده اند از این کشور اعلام کرد یک ملت-شبکه مستند دو هفته پیش. روزنامه نگار Azarrah Karrim یک خبرنگار با آنلاین اخبار انتشار اخبار 24 شاهد خودسرانه و خشونت از یک روز.

پله بر روی خیابان های ژوهانسبورگ در نزدیکی آپارتمان Karrim گفت: او فقط می خواستم برای دیدن آنچه که مردم انجام می دهند و این که آیا نیروهای پلیس شد و اجرای آن است.

“من تو را دیدم پلیس در تعقیب افراد پایین جاده و تیراندازی در آنها. اما این نبود که جمعیت آن فقط یک زن و شوهر از افرادی که ممکن است تا به حال کسب و کار ضروری [انجام]” او به یاد می آورد.

A South African police officer holding a gun as he patrols the street

پلیس در آفریقای جنوبی گشت زنی در خیابان ها برای اطمینان از محلی مطابق با محدودیت های مستند

Karrim سپس به طور ناگهانی خودش را در وضعیت زمانی که پلیس آمد و در او.

“من به یک رستوران در نزدیکی. برگزار شد تا من پرس کارت و قرار دادن دست من” او به یاد می آورد.

“سپس من جیغ زدم با صدای بلند به عنوان من می توانم که من بخشی از رسانه ها. این پلیس متوقف 5 متر [16 پا] را از من دور و شلیک تفنگ خود را.”

Karrim خوش شانس بود او نبود ضربه گلوله.

بی عدالتی منحصر به فرد نیست

این بروز منحصر به فرد هستند. این سازمان غیر دولتی گزارشگران بدون مرز (RSF) و مستند به موارد مشابه از خشونت پلیس در سراسر قاره آفریقا است.

Katja Gloger سابق RSF آلمان عضو هیئت مدیره می بیند دلایل بسیاری برای راه روزنامه نگاران در حال سرکوب در طول این بیماری همه گیر.

“رژیم های اقتدارگرا و دیکتاتوری [هستند] تهیه انواع ابزار برای سرکوب انتقاد شفافیت و حقایق و یا دستکاری آنها را با توجه به شهوت و میل خود را” Gloger گفت.

در انجام این کار او سریع برای اضافه کردن که با سرکوب اطلاعات مهم در این رژیم هستند “سهوا کمک به گسترش ویروس.”

عبداللهي Tanko بالا و Iancuba Danso کمک به این گزارش.

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>