تایوان قابل توجه پاسخ به COVID-19 ممکن است در کانادا ؟

تایوان با اعتبار به شدت محدود کردن گسترش coronavirus در این جزیره توسط جفت شدن و تجزیه و تحلیل سلامت الکترونیک و سفر سوابق ساکنان آن همراه با تصویب دیگر اقدامات اضطراری.

اما حریم خصوصی کارشناسان می گویند حمایت های حقوقی جلوگیری می کند مشابه داده های بزرگ با استفاده از کانادا.

هنگامی که تنظیم اندازه جمعیت تایوان در حدود 70 درصد موارد کمتر از کانادا با وجود اینکه فقط 130 کیلومتر از چین که در آن شیوع آغاز شد و هزاران نفر از بازدید کنندگان روزانه از سرزمین اصلی — 2.7 میلیون و در مجموع در سال 2019 به تنهایی.

کانادا و تایوان گزارش اول خود را presumptive موارد coronavirus در عرض چند روز از یکدیگر در ماه ژانویه اما در ماه مارس آنها انشعاب به شدت در تعدادی از عفونت گزارش شده است.

کانادا در تلاش برای پهن کردن منحنی یا کند کردن گسترش ویروس — تایوان است مانع از منحنی.

(CBC)

دکتر جیسون وانگ مدیر مرکز سیاست, نتایج و پیشگیری در دانشگاه استنفورد دانشکده پزشکی گفت: مقامات تایوانی بود “مراقب باشند.”

“آنها سرعت عمل آوردند و در اقدامات برای جلوگیری از گسترش ویروس” گفت: وانگ که اغلب می آموزد در تایوان است.

وانگ همكاري “پاسخ به COVID-19 در تایوان: Big Data Analytics فن آوری های جدید و تست” بود که در مجله JAMA. که در تجزیه و تحلیل او اشاره کرد که این جزیره شده است در هشدار برای شیوع از شیوع سارس در سال 2003.

با توجه به تجزیه و تحلیل خود را تایوانی مقامات شروع پروازهای شبانه روزی از ووهان اولیه کانون شیوع در اوایل دسامبر ، 31, 2019, مدت کوتاهی پس از چین فاش اول آن موارد از رمان coronavirus. در نهایت برخی از پروازها ممنوع شد و ویزا برای بازدید کنندگان به تایوان لغو شد.

Triaging با پیام های متنی

دولت پس از منع همه مسافران خارجی از ورود به این جزیره است.

تایوان همچنین ایجاد یک پرسشنامه سلامت که مسافران دیده توسط اسکن یک کد QR با تلفن های خود را در حالی که هنوز هم در هواپیما بودند که پس از رسیدن.

بسته به وضعیت سلامت خود را, آنها با ارسال یک پیام به صورت متن ارائه آنها را با یک بهداشت اعلام تصویب به سرعت پیگیری از طریق مهاجرت. هر کسی در معرض خطر بالاتر ابتلا به عفونت شد و خواست برای رفتن به انزوا در خانه و ردیابی از طریق تلفن همراه خود را به مطمئن شوید که آنها در آنجا ماند. غلط گزارش از اطلاعات سلامت شد fineable جرم.

“پس به این ترتیب آنها می تواند تریاژ تعداد زیادی از مسافران به سرعت و بدون پوشش در فرودگاه که به خودی خود یک خطر است” وانگ گفت.

پس از فعال کردن آن مرکزی اپیدمی مرکز فرماندهی در Jan. 20 تایوانی دولت یکپارچه خود را بیمه بهداشت و درمان پایگاه داده با آن مهاجرت پایگاه داده برای ایجاد زمان واقعی سوپر منبع داده شد که مرکزی برای شناسایی افراد بیشتر در معرض خطر عفونت است.

پایگاه داده در دسترس است توسط بهداشت حرفه ای و برخی از مقامات دولتی در تایوان و شامل یک بیمار, سفر, تاریخچه و اطلاعات شخصی. مقامات بهداشتی به طور منظم با استفاده از پیام های متنی برای برقراری ارتباط با بیماران و پیگیری در فرد است.

دکتر Iris Gorfinkel یک تورنتو پزشک و پژوهشگر به مدت طولانی حمایت برای سوابق پزشکی الکترونیکی در دسترس پزشکان و بیماران خود را.

اما او گفت: تایوان استفاده از داده های بزرگ برای پاسخ به شیوع کروناویروس نمی شود ممکن است تحت کانادا فعلی قانون حفظ حریم خصوصی.

دکتر جیسون وانگ مدیر مرکز سیاست, نتایج و پیشگیری در دانشگاه استنفورد مدرسه پزشکی گفت: مقامات تایوانی ‘سرعت عمل آوردند و در اقدامات برای جلوگیری از گسترش ویروس.’ (دامیان Marhefka/دانشگاه استنفورد)

“من فکر می کنم که در کانادا در زمینه این امر می تواند به عنوان نه dystopian,” او گفت:.

در کانادا و سلامت سفر سوابق نیز siloed تحت استانی و یا ارضی و قضایی فدرال بود.

برندا McPhail, مدیر حفظ حریم خصوصی و فناوری در کانادا آزادی های مدنی ارتباط گفت که “یک چیز خوب است.”

با این حال او گفت که اگر وجود داشت, عمومی اشتها در کانادا برای داده های بزرگ با استفاده از در طول زمان از یک بحران بهداشتی “وجود دارد باید تاریخ انقضا.”

او گفت: حتی اگر “آن را در واقع ممکن است مفید در کاهش خطر” وجود دارد را باید حمایت های حقوقی در محل برای اطمینان حاصل شود “افراطی” جمع آوری داده ها نیست و به طور نامحدود ادامه به دلیل “ما شده ایم معتاد به این ایده است که آن را خوب به جمع آوری بیش از ما به طور معمول در مورد رفتار فردی یا جنبش است.”

با وجود نزدیک بودن به کانون شیوع این بیماری در چین با ترکیبی از سویفت بهداشت عمومی اقدامات و داده های بزرگ تایوان است گزارش کمتر از 80 COVID-19 موارد است. 2:01

وانگ همچنین با اشاره به طول فوق العاده است که با تایوان رفت و به شخصی امن تجهیزات حفاظتی برای مراقبت از سلامت کارگران و ساکنان.

دولت نه تنها ممنوع صادرات ماسک محافظ, اما آن را نیز ساخته شده قیمت سنگ آهن در بازار غیر قانونی و نظامی و در نهایت کمک به افزایش تولید ماسک برای اطمینان از هر کسی که نیاز به یک خواهد دسترسی داشته باشد.

هیچ کس می خواهد به قرنطینه اما حداقل شما را درمان مانند یک فرد و نه یک ویروس است.– دکتر جیسون وانگ

Gorfinkel که همچنین یک پزشک خانواده گفت: او “در واقع نوع توصیف است که به دلیل مبارزه من با داشتن ماسک در من جاری شده یک ماه گذشته است.”

در حالی که تایوان در پاسخ به کروناویروس تهاجمی وانگ در بر داشت دولت مراقب بود که به آج در مردم کرامت و حقوق حتی زمانی که جریمه معرفی شدند برای شکستن انزوای سفارشات یا پخش اطلاعات غلط در مورد COVID-19.

مردم در تایوان انتظار سطح بالایی از آزادی و بالاترین نمره در آزادی شخصی در آسیا پس از ژاپن و با توجه به مستقر در ایالات متحده دیده بان حقوق بشر “خانه آزادی”. تایوان است که یک عضو سازمان ملل متحد پس از آن حقوق بشر است مورد بررسی قرار بدن.

برخی تایوانی بیماران در انزوا نیز با توجه به منابع دست دستمال مرطوب تب سنج پیشانی و مواد غذایی در طول بازدیدکننده داشته است خانه از کارگران که خود را بررسی نموده است.

وانگ گفت که “باعث می شود آن را بیشتر قابل تحمل است. منظورم این است که هیچ کس می خواهد به قرنطینه اما حداقل شما را درمان مانند یک فرد و نه یک ویروس است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>