یک بومی آمریکایی جامعه به شدت تحت تاثیر توسط COVID-19 شیوع دریافت جایزه outpour از کمک های مالی از مردم ایرلند که در حال بازگشت از یک تاریخی به نفع از 173 سال پیش.

در سال 1847 بومی آمریکایی چاکتو ملت فرستاده $170 ($5000 امروز) از کمک به مردم ایرلند نهفته قحطی سیب زمینی بزرگ. در حال حاضر ایرلندی در حال رفت و برگشتی عمل حسن نیت با اهدای کمک های مالی به ملت ناواهو است که به شدت تحت تاثیر COVID-19 با حداقل 2373 موارد و 73 مرگ به عنوان از آوریل 3.

ملت ناواهو یکی از بالاترین نرخ ابتلا به عفونت سرانه در ایالات متحده است. آن گزارش داد که دو مورد اول در 17 مارس و پس از تعدادی از موارد همچنان به افزایش است. تا 40 درصد از مردم زندگی در این کشور دسترسی به آب در حال اجرا در خانه های خود و 10 درصد نه برق داشته اند. یک GoFundMe کمپین جمع آوری کمک مالی برای عمده مواد غذایی و لوازم پزشکی در حال حاضر رسیده $1,769,300 تشکر در بخش های بزرگ به ایرلندی اهدا کنندگان.

“از یک ایرلندی به ما بومی آمریکایی برادران” می نویسد دهنده جیمز فالون در صفحه کمپین. “کارما همیشه می آید در اطراف.”

گفته شده است که در سال 1847 در چاکتو ملت شنیده در مورد قحطی از یک مرد ایرلندی نظارت بر جابجایی اجباری بومیان آمریکایی است. در زمان چاکتو مردم در میان 60,000 بومی آمریکا که به تازگی اقبال از خانه های اجدادی خود را. با وجود محدود خود را به چاکتو ملت تصمیم گرفت برای کمک و ارسال بیش از بودجه استفاده می شد که برای خرید مواد غذایی شاهد و خوراک دام.

ایرلندی مردم را فراموش کرده هرگز این عمل سخاوت. در سال 2017, یک مجسمه نه عقاب پر و بال به نام ارواح قوم و خویشی رونمایی شد در Bailick پارک در Midlton شهرستان کورک, ایرلند. سال بعد ایرلندی نخست وزیر لئو Varadkar اعلام کرد یک برنامه بورس تحصیلی برای چاکتو جوانان خواستار ارتباط بين دو جامعه “یک پیوند مقدس و…که اتحاد پیوست ما مردم با هم برای همه زمان ها است.” او افزود: “خود عمل محبت هرگز و هرگز خواهد فراموش شده در ایرلند.”

تماس با ما در editors@time.com.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im