ایرلندی اهدا کنندگان کمک به یک قبیله بومی آمریکا صورت Coronavirus بحران است. در اینجا تاریخی همین دلیل

یک بومی آمریکایی جامعه به شدت ضربه توسط COVID-19 دریافت کرده است ابراز کمکهای مالی از مردم ایرلند. به عنوان COVID-19 فرا گرفته و از طریق ملت ناواهو با حداقل 2373 موارد و 73 مرگ و میر به عنوان از آوریل 3, ایرلندی خیرین باید به کمک ملت GoFundMe کمپین یک بازگشت تاریخی به نفع از سال 1847.

به عنوان یک نتیجه است که به عنوان عمل سخاوت است برداشت سرفصل در سراسر جهان آن را نیز کشیده شده توجه به شاید تعجب آور لحظه از گذشته: در طول ایرلندی قحطی سیب زمینی های چاکتو ملت فرستاده $170 ($5,000 امروز) از کمک به ایرلندی ها با وجود مواجهه با مشکلات خود. زمانی که ملت ناواهو GoFundMe کمپین آمد به توجه ایرلندی از طریق رسانه های اجتماعی آنها تصمیم به مقابله به مثل تاریخی عمل حسن نیت.

اما چرا چاکتو ملت—که تا به حال کمی بودجه برای شروع با در قرن 19—کمک به یک کشور 4,298 مایل دورتر ؟

از سال 1845 به سال 1850 موفق محصولات سیب زمینی منجر به 25 درصد از ایرلندی جمعیت فرار از کشور و مرگ حداقل 1 میلیون نفر است. گرسنه مردم در سراسر کشور ساخته شده تاریخی راهپیمایی خود را به صاحبخانه’ خانه به التماس برای غذا و جایی که آنها در نهایت تبدیل به دور و بسیاری از درگذشت در خانه سفر.

در طرف دیگر اقیانوس اطلس نزدیک به دو دهه قبل از قحطی سیب زمینی بزرگ این چاکتو مردم شده بود مجبور کردن خود به زمین اجدادی در آلاباما و فلوریدا توسط رئیس جمهور اندرو جکسون و مجبور به 500 مایل سفر به, اوکلاهما, شناخته شده به عنوان دنباله ای از اشک. بیش از نیمی از 21,000 چاکتو افرادی که مجبور شدند خود را زمین درگذشت در دنباله به دلیل سوء تغذیه است.

گفته شده است که چاکتو ملت شنیده در مورد قحطی از یک سرباز ایرلندی نظارت بر جابجایی اجباری بومی آمریکایی و برخی از کارشناسان بر این باورند تجربه ایرلندی طنین انداز با چاکتو مردم است. مانند ایرلندی آمریکایی های بومی رنج می برد تحت حکومت استعماری بریتانیا که منجر به گرسنگی نسل کشی و شیوع بیماری های. انگلیسی ها سعی کردم برای قرار دادن ایرلندی در رزرو به عنوان آنها با آمریکایی های بومی و مجبور هر دو گروه به رها کردن خود از فرهنگ و زبان. به طوری که آنها تصمیم به کمک به, ارسال بیش از بودجه استفاده می شد که برای خرید مواد غذایی و پتو و خوراک دام.

“وجود دارد یک همزیستی از آنچه در آن به معنی یک استعمار مردم و به زندگی از طریق فرهنگی تروما” می گوید: Padraig Kirwan مدرس ارشد در طلافروشان دانشگاه و نویسنده از آینده کتاب قحطی گلدان: در چاکتو ایرلندی ارز هدیه 1847-در حال حاضر. Kirwan می گوید که چاکتو هدیه “یک لحظه از همدلی و درک آنچه در آن به معنی از دست داده اند.”

این Choctaws’ عمل حسن نیت بود و هرگز فراموش شده توسط ایرلندی و یک پیوند نزدیک بین دو گروه در طول تاریخ ادامه داشت.

با هم آنها را گرامی دست دادن و درد و رنج هر دو جامعه را از طریق زندگی می کردند. در سال 1990 چاکتو مقامات سفر به ایرلند برای شرکت در یاد کسانی که جان خود را در هنگام قحطی. دو سال بعد 22 ایرلندی مقامات پیوست چاکتو مردم به عنوان آنها در راهپیمایی دنباله از اشک برای بزرگداشت کسانی که جانشان را از دست دادند.

ایرلندی و آمریکایی های بومی مردم—برای آنها داستان سرایی است بافته شده از تار و پود جوامع خود را نگه داشته و حافظه تاریخی خود پیوند زنده است. در سال 1995 ایرلندی جمهور مری رابینسون بازدید چاکتو ملت در اوکلاهما جایی که او ساخته شده بود افتخاری رئیس. در سال 2017, یک مجسمه نه عقاب پر و بال به نام ارواح قوم و خویشی رونمایی شد در Bailick پارک در Midlton شهرستان کورک, ایرلند. سال بعد ایرلندی نخست وزیر لئو Varadkar اعلام کرد یک برنامه بورس تحصیلی برای چاکتو جوانان خواستار ارتباط بين دو جامعه “یک پیوند مقدس و…که اتحاد پیوست ما مردم با هم برای همه زمان ها است.”

در حال حاضر به عنوان COVID-19 گسترش در سراسر جهان بومیان آمریکایی و ایرلندی ها در حال حمایت از یکدیگر را یک بار دیگر.

“آنچه که من پیدا شگفت انگیز در مورد GoFundMe صفحه است که این مفهوم به دنبال پس از هر یک از دیگر—حتی در تاریک ترین لحظات باقی مانده است هنوز هم بسیار مهم” Kirwan می گوید. “واقعیت این است که آنقدر پول رفته به ملت ناواهو بر این است.”

اما تاریخ ایرلندی و آمریکایی های بومی همبستگی نیز پیچیده تر است: که تجربه مشترک نیست همیشه ترجمه به همدردی. برخی ایرلندی افرادی که مهاجرت به ایالات متحده شرکت در ظلم و ستم از بومیان آمریکایی است. “این اغلب می شود در سمت چپ از این گفتگو می گوید:” Kirwan. “آن را جاروب زیر فرش.”

رئیس جمهور اندرو جکسون, به عنوان مثال کسی که برای جابه جایی از آمریکایی های بومی از آبا و اجدادی خود را زمین حتی پس از آنها جنگیدند برای او از مهاجران ایرلندی. پاتریک ادوارد کانر یک ایرلندی متولد اتحادیه به طور کلی در طول جنگ داخلی برنامه ریزی شده خرس رودخانه قتل عام سال 1863 که در آن صدها نفر از بومیان آمریکایی کشته شدند. ژنرال فیلیپ شریدان از مهاجران ایرلندی که رهبری حملات علیه آمریکایی های بومی در سراسر دشت بزرگ با اعتبار داشتن گفت: “تنها سرخپوستان خوب من تا به حال دیدم مرده بودند” هر چند او بعد از رد شدن منبع عبارت است.

و در عین حال زمانی که چاکتو مردم شنیده در مورد قحطی از یک مرد ایرلندی نظارت بر خود ظلم و ستم آنها هنوز هم تصمیم گرفت برای کمک به. Kirwan می گوید این صحبت می کند به چاکتو تعهد به “ایما” که به معنی “به من بدهید.” در حال حاضر 173 سال بعد ایرلندی در حال دادن, نشان می دهد که روح “ایما” می تواند یک راه طولانی بروید.

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>