سابق وزیر ارتباطات محمد Allawi نامگذاری شد نخست وزیر توسط جناح رقیب عراقی روز شنبه پس از هفته ها بن بست سیاسی سه, مقامات گفت.

انتخاب می آید به عنوان کشور شرايط بار مشکل از جمله در جریان تظاهرات ضد دولتی و تهدید ثابت بودن نیرنگ توسط چرکین آمریکا-ایران تنش است.

انتخاب Allawi, 66 به جای نخست وزیر عادل عبد المهدی محصول از بسیاری پشت درهای بسته مذاکرات بیش از ماه بین احزاب رقیب.

روز چهارشنبه رئیس جمهور Barham صالح به مجلس تا زمانی که بلوک Feb. 1 برای انتخاب برتر نامزد و یا گفت که ورزش قدرت قانونی خود را انتخاب کنید و یکی خود را.

در قبل از ثبت بیانیه ای آنلاین, Allawi به نام در اعتراض به ادامه با قیام علیه فساد و گفت: او را ترک اگر بلوک اصرار بر تحمیل اسامی وزیران.

عراق تظاهرات و حرکت در طول یک تظاهرات در شهر جنوبی بصره در روز جمعه. (حسین Faleh/خبرگزاری گتی ایماژ)

“اگر آن را برای شما فداکاری و شجاعت وجود دارد نبوده است هر گونه تغییر در کشور خواند و گفت: پرداختن به مخالفان دولت. “من ایمان شما و از آنها بخواهید شما را به ادامه تظاهرات.”

Allawi متولد شد و در بغداد و در خدمت به عنوان وزیر ارتباطات برای اولین بار در سال 2006 و دوباره بین 2010-2012. او از پست خود استعفا داد و پس از اختلاف با نخست وزیر نوری المالکی ،

مجلس در انتظار قرار داده نامزدی خود را برای رای گیری در جلسه بعدی پس از آن نقطه او 30 روز به تدوین برنامه دولت و انتخاب یک کابینه وزیران.

با توجه به قانون اساسی جایگزینی برای Abdul-Mahdi باید شناسایی شده اند 15 روز پس از استعفای خود را در اوایل ماه دسامبر. به جای آن را گرفته است رقیب بلوک نزدیک به دو ماه از مانورهای رندانه به انتخاب Allawi خود را به عنوان نامزد اجماع.

Abdul-Mahdi افزایش به قدرت محصول موقت اتحاد بین مجلس دو بلوک — Sairoon رهبری توسط روحانی Muqtada al-Sadr, و جنبش فتح که شامل رهبران در ارتباط با شبه نظامی بسیج مردمی واحد به رهبری توسط Hadi al-امیری.

سابق داد مخاطره آمیز در نظر گرفته

در مارس 2018 انتخابات نه ائتلاف برنده یک فرمانده کثرت که فعال آن به نام برتر مندرج عراق قانون اساسی است. برای جلوگیری از بحران سیاسی Sairoon و فتح جعلی مخاطره آمیز اتحادیه با عبد المهدی به عنوان نخست وزیر.

تا Allawi را انتخاب al-Sadr را رد کرده بود نامزدها به جلو قرار داده و تا حد زیادی توسط جنبش فتح و مقامات و تحلیلگران گفت. Sairoon به نظر می رسد به توافق کرده اند که برای نامزدی خود را پس از پر سر و صدا دو هفته پس از رادیکال روحانی برگزار ضد آمریکا تجمع با حضور ده ها هزار نفر و انصراف پشتیبانی از عراق را به جرم ضد دولتی جنبش اعتراضی تنها تصمیم به عقب بعد.

“Sairoon را تایید کرده است و جنبش فتح را تایید کرده است:” یک مقام ارشد عراقی گفت.

معترضان می خواهند ضربه محکم و ناگهانی, انتخابات, انتخاباتی اصلاحات

در صورت انتخاب توسط مجلس Allawi را مجبور به رقابت با مرور عراق از طریق دم تنش های منطقه ای بین تهران و واشنگتن است. تنش ها سر به فلک کشید پس از ایالات متحده حمله هواپیماهای بدون سرنشین در نزدیکی فرودگاه بغداد به کشته شدن بالا ايراني, ژنرال قاسم سلیمانی و ارشد نیروهای شبه نظامی عراق فرمانده ابو مهدی Muhandis. پر سر و صدا رویداد آورده عراق نزدیک به آستانه جنگ و مقامات تکاپوی حاوی ذرات است.

حضور نیروهای ایالات متحده در عراق از خاک تبدیل شده است تمرکز از عراق سیاست در پی اعتصاب. مجلس شورای اسلامی به تصویب غیر الزام آور با وضوح برای خود فردی گری و Abdul-Mahdi تا به حال آشکارا پشتیبانی برداشت.

Abdul-مهدی استعفای رسوب داده شد با ادامه تظاهرات گسترده در بغداد و جنوب عراق است. معترضان خواستار اجرایی جدید رهبری برگزاری انتخابات و اصلاحات انتخاباتی. آنها گفته اند که آنها نمی خواهد قبول یک نامزد انتخاب سیاسی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de