عراق انتصاب نخست وزیر جدید در میان بن بست سیاسی

نامزدی Adnan al-Zurfi کمی شناخته شده سیاسی شکل در آمد که در عراق به دنبال غلبه بر ماه از ناآرامی و تجدید حملات راکتی. او قول داد برای آماده سازی انتخابات در یک سال و اگر تایید شده است.

پس از هفته ها بن بست سیاسی, رئیس جمهور عراق Barham صالح منصوب Adnan al-Zurfi عراق به عنوان نخست وزیر در روز سه شنبه.

Al-Zurfi فرماندار سابق این شهرستان نجف در حال حاضر دارای 30 روز برای تشکیل یک کابینه که پس از آن در صورت رای اعتماد در مجلس است.

پس از انتصاب خود را, al-Zurfi گفت که او آماده “در اوایل و برگزاری انتخابات عادلانه” در عرض یک سال اگر خود دولت تایید شده است, با توجه به بیانیه منتشر شده در دولت خبرگزاری مهاجرت و ملیت.

او اضافه کرد که او در پاسخ به خواسته های معترضان شده اند که برای نشان دادن ماه بیش از فساد و ناکارآمدی در دولت است.

نامزدی که چندین راکت زده بغداد سبز منطقه در نزدیکی سفارت آمریکا در روز سه شنبه شب. این چهارمین حمله موشکی در یک هفته پس از راکت ها به پایگاه های نظامی مسکن نیروهای خارجی.

Protesters chant slogans while holding a poster of newly appointed Prime Minister Mohammed Allawi

نامزد سابق محمد Allawi کاهش یافته انصراف نامزدی خود را پس از شکست به اندازه کافی برای جلب حمایت در مجلس

نبرد دشوار برای حمایت

Al-Zurfi شد بنا به گزارش انتخاب پس از رقیب احزاب سیاسی نمی تواند رسیدن به اجماع بر روی یک نامزد. یک مقام ارشد دولت منبع گفت: آژانس خبری AFP که جناح بودند به دنبال یک “عدم مقابله رقم است.”

اما انتصاب او بلافاصله رد قدرتمند Fateh پارلمانی اتحادیه اروپا که دومین در مجلس.

ادامه مطلب: کروناویروس در عراق: گلوله سرکوب ایران مغلوب ساختن پیشی جستن COVID-19

“ما رد جمهور را خلاف قانون اساسی گام” فتح بازوی سیاسی از درهم al-Shaabi نظامی شبکه در بیانیه ای گفت. در این بیانیه همچنین ادعا شده که al-Zurfi است “وفادار به امریکا است.”

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo در توییتر نوشت که آل Zurfi را دریافت حمایت آمریکا اگر او را تایید کرد “عراق حاکمیت و حفاظت حقوق بشر” همراه با حصول اطمینان از دیگر نیازهای اساسی.

بن بست سیاسی

Adnan al-Zurfi سر کوچک نصر گروه پارلمانی سابق نخست وزیر حیدر العبادی که متحد ایالات متحده است.

Al-Zurfi که دیده می شود به عنوان یک نسبتا سکولار شکل که قبلا در زندگی ما به عنوان یک پناهنده پس از فرار رژیم سابق عراق صدام حسین. او بنا به گزارش دارای تابعیت آمریکایی است که او را مجبور به نفی در جهت تبدیل شدن به نخست وزیر.

که 54 ساله است و فرد دوم به نامزد پس از خروجی لیگ برتر عادل عبد المهدی استعفا داد و در ماه نوامبر پس از اعتراضات گسترده علیه دولت.

محمد Allawi که منصوب به عنوان نخست وزیر پس از, مهدی, انصراف خود را از نامزدی در اوایل ماه مارس پس از شکست او به اندازه کافی برای جلب حمایت خود را از کابینه پیشنهادی در مجلس است.

am/rs (AP, AFP رویترز)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>