ایران جملات اتهام جاسوسی سیا به مرگ

سخنگوی دستگاه قضایی ایران است گفت: یکی مرد بود که اعدام به عنوان یک جاسوسی آمریکا. دو مظنون دیگر داده شد زندان.

ایران روز سه شنبه گفت که بالای آن دادگاه بود با تایید حکم اعدام برای یک ایرانی متهم به جاسوسی برای سازمانهای اطلاعاتی آمریکا. امیر Rahimpour داشت به جرم عبور همراه اطلاعات در مورد برنامه هسته ای ایران به سازمان سیا است.

سخنگوی قوه قضائیه غلامحسین اسماعیلی گفت: مرد خواهد بود “به زودی اعدام.”

“امیر Rahimpour که سازمان سیا جاسوسی و بزرگ پرداخت و سعی در حال حاضر بخشی از ایران اطلاعات به سرویس اطلاعاتی آمریکا شده بود محاکمه و به مرگ محکوم شده و اخیرا به دیوان عالی کشور تایید حکم او و شما آن را انجام شده به زودی” اسماعیلی, به نقل نیمه رسمی فارس نیوز عنوان کرد و گفت.

دو نفر دیگر به اتهام جاسوس بودند به 15 سال زندان محکوم. ملیت thes مظنون نشده است ساخته شده اما اسماعیلی گفت: آنها خیریه کارگران است.

آخرین اتهام جاسوسی آمریکا به اعدام در ایران بود شهرام امیری که قرار بود در سال 2016. امیری به حال پناهنده به آمریکا در ارتفاع واشنگتن را به تلاش برای جلوگیری از تهران هسته ای. هنگامی که او بازگشت به ایران در سال 2010 او استقبال گرم از سیاستمداران و محبوب بود مهمان در بحث نشان می دهد. او به طور ناگهانی ناپدید شد و قبل از آن تایید شد که او محاکمه و کشته epsionage.

در تابستان گذشته ایران در گفت و گو با گران یک حلقه جاسوسی از 17 نفر, صدور حکم برخی از آنها به مرگ است. اما آن تایید شده نیست اگر این اعدام انجام شده است.

تنش بین واشنگتن و تهران هستند به خصوص در حال حاضر بیش از ترور ایران ژنرال قاسم سلیمانی که بود و مسئول ضد آمریکایی در ایران.

es/rt (AP, Reuters)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر