ایران خودداری دیده بان هسته ای سازمان ملل از دسترسی به سایت های

تهران گفته است که “بدون تعهد” به اعطای آژانس بین المللی انرژی اتمی دسترسی به برخی سایت ها در ایران است. مقامات ایرانی متهم به اسرائیل و آمریکا از تلاش برای “اعمال فشار” بر آژانس است.

ایران در گفت و هیچ الزامی به انجام برسانند درخواست از سازمان ملل متحد هسته ای ناظر به اجازه دسترسی به این کشور خبر اضافه کرد که این درخواست بر اساس “ساخته اطلاعات” و نیاز به یک پایه و اساس قانونی.

“سرویس های اطلاعاتی’ ساخته اطلاعات … ایجاد هیچ الزامی برای ایران به در نظر گرفتن این درخواست ها گفت:” کاظم غریب آبادی سفیر ایران در سازمان ملل متحد در وین.

آبادی همچنین متهم کرد آمریکا و اسرائیل از تلاش برای “اعمال فشار بر آژانس… به منظور تحریف فعال و همکاری سازنده” بین آژانس و ایران است.

نظرات آمده پس از آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) منتشر شد به طور منظم به روز رسانی فصلنامه در فعالیت های هسته ای ایران.این فصلنامه گفت: ایران ذخایر اورانیوم کم غنی شده نزدیک به سه برابر شده پس از ماه نوامبر به بیش از یک تن نقض 2015 ایران.

به بیرون درز گزارش

علاوه بر آن به طور منظم به روز رسانی فصلنامه آژانس با ارسال بخش دوم گزارش به کشورهای عضو reprimanding ایران برای عدم اعطای بازرسان سازمان ملل متحد دسترسی به یک یا چند سایت های مورد علاقه. به گزارش نگاه به تهران محرومیت از دسترسی به سایت های که دو دیپلمات ارشد گفت: بر این باور هستند که فعال شده است که در اوایل 2000s. دو سایت شد بنا به گزارش ها در میان سه مکان که آژانس تا به حال شده است سوال از اواسط سال گذشته است.

این گزارش همچنین گفت تهران نه روشن آژانس سوالات مربوط به امکان اعلام نشده هسته ای و مواد هسته ای ایران-فعالیت های مرتبط.

معلوم نیست دقیقا چه فکر کرده اند و در این سه سایت که هیچ کدام آژانس سفر کرده است قبل از.

ادامه مطلب: نظر: ایران باید صرفه جویی 5+1 توافق هسته ای — اتحادیه اروپا نیست

‘نه موظف به پاسخ

با توجه به آژانس خبری AFP آژانس بینالمللی انرژی اتمی گفت: در روز سه شنبه گزارش که آن را به حال نامه ای از ایران گفت: تهران را “به رسمیت نمی شناسد هر گونه اتهام در گذشته فعالیت می کند و نظر خود را موظف به پاسخگویی به چنین اتهامات”.

بهروز Kamalvandi سخنگوی هسته ای ایران از آژانس به نقل از روز چهارشنبه توسط ایران در نیمه رسمی خبرگزاری ایسنا عنوان کرد و گفت: “نه هر سوال و هر دسترسی است تا به آژانس.” Kamalvandi گفت: او معتقد است که آژانس سوالات به تهران شد بر اساس اطلاعات تحریف شده توسط “رژیم صهیونیستی” با اشاره به اسرائیل است. ایران را به رسمیت نمی شناسد دولت اسرائیل است.

“قطعا اگر هر کشوری در جهان موافقت خود را با پاسخ به این سوالات وجود خواهد داشت هزاران و میلیون ها نفر از پرسش ها و نیز وجود خواهد داشت هزاران درخواست برای دسترسی,” Kamalvandi گفت: اما نداد بیشتر است.

mvb/aw (AP, AFP رویترز)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>