دادگاه بین المللی پشت جنگ افغانستان جنایات پروب

درخواست تجدید نظر قضات در دادگاه جنایی بین المللی داده اند دادستان رفتن جلوتر به راه اندازی رسیدگی به اتهام جنایات جنگی توسط طالبان افغانستان und گذاشت.

دادگاه جنایی بین المللی (ICC) در پنجشنبه مجاز بررسی احتمال وقوع جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت مرتکب شده در افغانستان. کاوشگر اهداف ما در افغانستان و نیروهای طالبان و همچنین هوش پرسنل.

حاکم آمد و تنها چند روز پس از آمریکا و طالبان امضا بلند پروازانه توافق صلح برای پایان دادن به جنگ در افغانستان است.

لاهه-بین المللی مستقر در دادگاه را تایید کرد درخواست تجدید نظر دادستان علیه زودتر deision برای جلوگیری از تحقیق و تفحص است.

پیش از محاکمه قضات در سال گذشته اذعان کرد که جنایات گسترده شده است در این جنگ زده کشور آسیایی که به طور کافی برای تحقیقات. اما آنها را رد کرد و یک کاوشگر بر اساس که زمان زیادی گذشته بود و پیش بینی عدم همکاری های بین المللی نیز در نتیجه به احتمال زیاد ناموفق پرس و جو.

ادامه مطلب: چرا آلمان قرار دادن یک مرد افغان در دادگاه جنایات جنگی?

ما حاضر ICC همکاری

رد باعث انتقاد از سازمان های حقوق بشر گفت که این تصمیم مانع عدالت برای قربانیان در افغانستان و به طور موثر پاداش کشورهایی که حاضر به همکاری با ICC.

در یک جلسه در ماه دسامبر دادستان استدلال کرد که پیش از محاکمه قضات در ICC شدید قدرت خود را زمانی که آنها رد درخواست. تجدید نظر قضات پس از آن توافق به اجازه تحقیق و تفحص است.

“تجدید مجلسی آن را مناسب برای اصلاح به دادگاه تجدید نظر تصمیم به اثر است که دادستان مجاز به شروع رسیدگی به اتهام ارتکاب جرم در خاک افغانستان از تاریخ 1 مه 2003 و همچنین سایر جرائم است که باید یک رابطه به درگیری های مسلحانه در افغانستان” قاضی Piotr Hofmanski گفت.

اما, با وجود مجوز آن باقی مانده است دیده می شود اگر هر یک مظنون در نهایت تحت تعقیب توسط دادستان را در دادگاه لاهه.

هر دو ایالات متحده و افغانستان به شدت مخالف این کاوشگر. واشنگتن حاضر به همکاری با ICC می کند و تشخیص آن در صلاحیت این دادگاه ها بیش از ما شهروندان است.

بیشتر بخوانید: چگونه دادگاه جنایی بین المللی پاسخ به انتقادات است که آن را نامشروع است?

‘شکنجه و تجاوز به عنف و خشونت جنسی’

پس از یک دهه اولیه کاوشگر در افغانستان دادستان فاتو آغاز پرسید قضات در نوامبر سال 2017 به اجازه در عمق بررسی است.

دادستان دادگاه جنایی بین المللی گفت: اطلاعات وجود دارد که اعضای نظامی آمریکا و سازمان های اطلاعاتی “مرتکب اعمال شکنجه, سکس بی رحمانه, درمان خشونت بر منزلت شخصی و تجاوز به عنف و خشونت جنسی در برابر درگیری های مربوط به بازداشت شدگان در افغانستان و دیگر
مکان اصولا در 2003-2004 دوره است.”

آغاز نیز گفت: طالبان و دیگر گروه های شورشی را کشته اند و بیش از 17,000 افغانستان از سال 2009 از جمله حدود 7000 قتل های هدفمند و ادعا شده که نیروهای امنیتی افغان شکنجه زندانیان در دولت بازداشتگاه.

mvb/rt (AP dpa رویترز)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>