هند می گوید: 20 سربازان کشته شده در درگیری با نیروهای نظامی در هیمالیا

(سرینگر هند) — برخورد بالا در هیمالیا بین دو پرجمعیت ترین کشور و کشته شدن 20 سربازان هندی در یک منطقه مرزی اس

توسط PATRIS-FUN در 28 خرداد 1399

(سرینگر هند) — برخورد بالا در هیمالیا بین دو پرجمعیت ترین کشور و کشته شدن 20 سربازان هندی در یک منطقه مرزی است که دو هسته ای مسلح همسایگان را مورد مناقشه دهه هند اعلام کرد.

این درگیری در منطقه لاداخ جمعه — که در طی آن مقامات هندی گفت: نه طرف اخراج هر عکس — اولین رویارویی مرگبار بین هند و چین از سال 1975. به گفته کارشناسان این امر می تواند دشوار برای دو کشور به سهولت افزایش تنش ها.

هندی و چینی نیروهای مبارزه با یکدیگر با مشت و سنگ هند گفت: مقامات خواست نامش فاش نشود به این دلیل که آنها مجاز به افشای اطلاعات.

ارتش هند در ابتدا در بیانیه ای گفت که سه تن از سربازان هندی کشته شده بود اما بعد از به روز رسانی این تعداد به 20 و گفت: 17 "بودند به شدت مجروح و در حین انجام وظیفه در بن بست محل و در معرض درجه حرارت های زیر صفر در ارتفاع بالا زمین." بیانیه ای را فاش نمی کند ماهیت سربازان آسیب.

چین متهم نیروهای هند و انجام "حملات تحریک آمیز" در نیروهای خود را بدون ارائه جزئیات بیشتر و فاش نمی کند اگر هر کدام از سربازان خود را فوت کرد.

پس از برخورد دو طرف "رها" از منطقه که در آن جنگ اتفاق افتاده است ارتش هند در بیانیه ای گفت:.

مایکل زندگی زیبا, یک جنوب آسیا متخصص در مرکز ویلسون گفت که دو کشور بعید بود برای رفتن به جنگ به دلیل آنها نمی توانند "هزینه یک جنگ است."

"اما اجازه دهید روشن است: آن گدا اعتقاد به فکر می کنم که آنها می توانند جادویی deescalate پس از یک کشنده ارز با چنین تعداد مرگ و میر," او گفت:. "این بحران نیست و پایان دادن به هر زمان به زودی."

چین ادعا می کند حدود 90000 کیلومتر مربع (35,000 کیلومتر مربع) از خاک در هند شمال شرق در حالی که هند می گوید چین را اشغال 38,000 کیلومتر مربع (15,000 مایل مربع) از قلمرو آن در عکاسی چانه فلات هیمالیا پیوسته بخشی از منطقه لاداخ.

هند به طور یک جانبه اعلام کرد Ladakh یک منطقه فدرال در حالی که جدا کردن آن از مورد مناقشه کشمیر در ماه اوت سال 2019. چین در میان تعداد انگشت شماری از کشورها به شدت محکوم و این حرکت بالا بردن آن در مجامع بین المللی از جمله شورای امنیت سازمان ملل.

هزاران نفر از سربازان در هر دو طرف مواجه شده اند بیش از یک ماه همراه یک کنترل از راه دور کشش از 3,380 کیلومتر (2,100 مایل) خط کنترل واقعی این مرز تاسیس شده پس از جنگ بین هند و چین در سال 1962 است که منجر به آرامش نسبی.

Vivek Katju بازنشسته هندی, دیپلمات گفت: خشونت مرگبار نمایندگی چشمگیر خروج از چهار دهه-پیر وضعیت موجود از نیروهای دو کشور خیره یکدیگر را بدون هیچ گونه مرگ و میر.

"طبقه سیاسی و امنیتی در کلاس به عنوان یک کل را بسیار جدی فکر کردن در مورد راه پیش رو" او گفت:.

چینی, سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian داد بدون جزئیات از هر گونه تلفات در طرف چینی گفت: چین به شدت اعتراض کردند این حادثه و همچنان متعهد به حفظ "صلح و آرامش" در امتداد و به شدت مورد مناقشه نظامی در مرز.

"اما آنچه تکان دهنده است که در ژوئن 15, هند نیروهای نظامی به طور جدی نقض توافق از دو طرف عبور از مرز غیر قانونی دو بار و انجام حملات تحریک آمیز در چینی پرسنل و در نتیجه جدی درگیری فیزیکی بین دو مرز نیروهای" ژائو گفت.

هند وزارت امور خارجی در بیانیه ای گفت که این حادثه اتفاق افتاد "به عنوان یک نتیجه از تلاش های طرف چینی به طور یک جانبه تغییر وضع موجود" در Galwan دره.

هزاران نفر از سربازان از این دو کشور حمایت کامیون زرهی و توپخانه مستقر شده اند فقط چند صد متر (متری) از هم جدا برای بیش از یک ماه در Ladakh منطقه نهفته است که در نزدیکی تبت. افسران ارتش و دیپلمات برگزار شد یک سری از جلسات به تلاش برای پایان دادن به بن بست با دستیابی به موفقیت.

هندی مقامات رسمی نگهداری نزدیک به کل سکوت در مسائل مربوط به تقابل

اما دو هندی مقامات امنیتی آشنا با آخرین تحولات آسوشیتدپرس گفت که سربازان از دو طرف درگیر در fistfights و سنگ پرانی که منجر به تلفات. هر دو گفت که هیچ اسرائیلی توسط هر دو طرف صحبت خواست نامش فاش نشود در همراهی با مقررات دولت.

نارندرا نخست وزیر هند اظهار نظر نمی کنم این برخورد در یک سخنرانی تلویزیونی نشست سه شنبه با مقامات وزارت امور خارجه ،

تنش بن بست آغاز شده و در اوایل ماه مه زمانی که هند گفته است که سربازان چینی با عبور از مرز در لاداخ در نقاط مختلف نصب چادر و پست گارد و نادیده گرفتن هشدارهای کلامی را ترک کنند. که باعث فریاد مسابقات سنگ پرانی و fistfights زیادی از آن پخش اخبار در تلویزیون و کانال های رسانه های اجتماعی.

چین به دنبال تطهیر این رویارویی در حالی که گفت دو طرف به برقراری ارتباط از طریق هر دو خود را در خط مقدم واحدهای نظامی و مربوط به سفارتخانه ها برای حل و فصل مسائل است.

هر چند درگیری نیست جدید در امتداد مرز این بن بست در Ladakh را Galwan ولی جایی که هند در حال ساخت یک استراتژیک راه اتصال این منطقه به یک فرودگاه نزدیک به چین را تشدید کرده در هفته های اخیر.

دو کشور تلاش کرده اند به حل و فصل خود را به مرز اختلاف از اوایل 1990s بدون موفقیت است.

آخرین بار وجود دارد مرگ و میر در امتداد مرز مورد مناقشه بود در سال 1975 زمانی که چینی سربازان کشته شدن چهار سربازان هندی در یک کمین در Twang منطقه شمال شرقی هند آروناچال پرادش بخشند. ژنرال D. S. Hooda, یک رئیس سابق ارتش هند شمالی فرمان.

"این یک کار بسیار پیچیده و جدی در وضعیت, و آن را واقعی سخت, مهارت های مذاکره برای حل و فصل این" Hooda گفت.

هندی ها گفته اند سربازان چینی ارتکاب بیش از 500 مرز تجاوزات سالانه است.

___

آسوشیتد پرس نویسنده Ashok Sharma کمک به این گزارش از دهلی نو است.

تماس با ما در editors@time.com.tinyurlis.gdclck.ruulvis.nettny.im
آخرین مطالب