هند منتشر جانباز کشمیر رهبر فاروق عبدالله

82 ساله بود که برای اولین بار اصلی سیاستمدار دستگیر تحت PSA. کشمیر بوده است موضوع اختلاف بین هند و پاکستان, که

توسط PATRIS-FUN در 23 اسفند 1398

82 ساله بود که برای اولین بار اصلی سیاستمدار دستگیر تحت PSA. کشمیر بوده است موضوع اختلاف بین هند و پاکستان, که در آن یک شورش مسلحانه در برابر هند حکومت درگرفته است برای چند دهه.

بالا کشمیری رهبر فاروق عبدالله منتشر شد در روز جمعه پس از بیش از هفت ماه در بازداشت تحت سختگیرانه امنیتی قانون است.

هند محروم کشمیر از آن نیمه خودمختار وضعیت قرار می گیرد و عبدالله تحت بازداشت خانگی در آغاز ماه اوت سال گذشته است. در ماه سپتامبر دستگیر شد و تحت بحث امنیت عمومی عمل می کنند (PSA). او اولین جریان اصلی سیاستمدار به بازداشت و تحت این قانون که اجازه می دهد تا کسی به بازداشت بدون محاکمه به مدت سه ماه با پسوند های مختلف.

ادامه مطلب: مذهبی قطبش: آیا هند پس از پاکستان ،

بیشتر نسخه های مورد نیاز

پس از آزادی وی و با بستگان خود را کنار 82 ساله ابراز امداد که او آزاد بود اما تا به حال کلمه از احتیاط است که مبارزه برای بحرانزده منطقه به مراتب بیش از. در سرینگر کشمیر اصلی شهر برجسته نماینده مجلس به خبرنگاران گفت: "این آزادی کامل خواهد بود که رهبران کشمیری منتشر شد ... من امیدوارم که من قادر خواهد بود برای رفتن به دهلی نو و حضور در مجلس و صحبت می کنند برای شما مردم کشمیر," او گفت:.

مقام ارشد Rohit Kansal اعلام این خبر عبدالله انتشار در توییتر اشتراک گذاری یک کپی از لغو سفارش صادر شده توسط دولت جامو و کشمیر, صفحه اصلی گروه.

Abduallah خدمت سه بار به عنوان نخست وزیر هند-اداره کشمیر و همچنین عضو مجلس هند.

همراه با پسر خود عمر عبدالله و چند تن دیگر بالا کشمیری سیاستمداران در میان هزاران نفر به زندان گرفته شده سال گذشته سرکوب. Abdulah پسر سابق وزیر باقی مانده تحت بازداشت است.

هیمالیا کشمیر شده است که موضوع کشمکش بین هند و پاکستان که درگرفته است پس از تجزيه و پس از حکومت استعماری بریتانیا در سال 1947. این منطقه شاهد یک جدایی طلب شورش پس از 1980s است که در آن ده ها هزار نفر نابود شده اند.

jsi/rg (dpa خبرگزاری رویترز)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب