هند هشدار چین بیش از آن ادعا می کنند به منطقه مرگبار برخورد

هند روز پنج شنبه هشدار داد چین در برابر ساخت "اغراق آمیز و غیرقابل دفاع ادعا می کند" به Galwan منطقه دره به عن

توسط PATRIS-FUN در 29 خرداد 1399

هند روز پنج شنبه هشدار داد چین در برابر ساخت "اغراق آمیز و غیرقابل دفاع ادعا می کند" به Galwan منطقه دره به عنوان هر دو کشور تلاش برای پایان دادن به بن بست در منطقه هیمالیا که در آن ارتش خود را درگیر در یک برخورد مرگبار اوایل این هفته.

بیست هندی سرباز کشته شدند در روز دوشنبه برخورد بود که مرگبارترین درگیری بین دو طرف در 45 سال است. چین اعلام نشده است که آیا نیروهای خود را رنج می برد هر تن رسیده است.

در پاسخ به چین ادعا می کنند به دره, هندی, خارجی, امور, سخنگوی وزارت Anurag Srivastava گفت: هر دو طرف توافق کردند که برای رسیدگی به وضعیت مسئولانه است. "ساخت اغراق آمیز و غیرقابل دفاع ادعای خلاف این درک" او در بیانیه ای گفت.

هر دو طرف هر متهم به تحریک درگیری میان نیروهای خود را در این دره بخشی از اختلاف منطقه لاداخ در امتداد مرزی هیمالیا.

چین گیر کرده به آن موقعیت شد که در آن نیروهای هندی که تا به حال باعث و حمله به افسران خود را هر چند آن نیز حاکی از آن می خواستم مذاکره با اشاره به اهمیت گسترده تر روابط دو جانبه.

سخنگوی وزارت خارجه ژائو Lijian به نقل از وزیر امور خارجه چین وانگ یی در تماس با همتای هندی او گفت که "احترام متقابل و پشتیبانی در خدمت ما منافع دراز مدت" به عنوان دو نوظهور سازمان ملل در تلاش برای تحقق کامل خود را توسعه.

"پس از حادثه چین و هند ابلاغ و هماهنگ از طریق نظامی و کانال های دیپلماتیک او گفت:" در یک جلسه توجیهی روزانه. "دو طرف به توافق نسبتا مقابله با حوادث جدی ناشی از جنگ در Galwan دره و ... خنک کردن این وضعیت به عنوان به زودی به عنوان ممکن است."

تحریم خواست

در همین حال روز پنج شنبه یک کنفدراسیون از کوچک و اواسط اندازه شرکت ها به نام تحریم از 500 کالاهای چینی از جمله اسباب بازی ها و منسوجات به بیان "نقد قوی" از چین را به اتهام تجاوز در Ladakh.

فراخوان تحریم به دنبال تظاهرات روز شنبه در دهلی نو که در آن تظاهرکنندگان نابود موارد آنها گفت: در چین ساخته شده بودند در حالی که شعار "چین دریافت کند."

سرخپوستان برای تحریم محصولات چینی در طول یک تظاهرات در Gauhati هند در روز پنج شنبه. (Anupam Nath/آسوشیتد پرس)

هیمالیا برخورد کرده چتری ضد چینی احساسات در حال حاضر در حال اجرا بالا با توجه به کوروناویروس. هند شمارش بیش از 366,000 ویروس موارد و 12,200 مرگ و میر.

اما گسترده تر تحریم می تواند نتیجه معکوس برای هند اگر چین تصمیم به مقابله به مثل با ممنوعیت صادرات به هند از مواد خام مورد استفاده در هند صنعت داروسازی.

گزارش رسانه های ارشد گفت: افسران ارتش در دو طرف ملاقات روز شنبه برای خنثی کردن این وضعیت اما هیچ نشانه ای نیز از هر دو طرف است.

نیروهای امنیتی هند گفت: نه طرف اخراج هر عکس به جای پرتاب سنگ و تجارت ، این سربازان هندی از جمله یک سرهنگ در اثر صدمات شدید و قرار گرفتن در معرض در منطقه را در درجه حرارت زیر صفر, مقامات گفت.

ارتش هند سربازان نشستن در اطراف تابوت سرهنگ B. Santosh ببو خود را در طول مراسم تشییع جنازه در زادگاه خود در سوریپت هند در روز پنج شنبه. ببو کشته شد در یک مرز درگیری با نیروهای قبلا در این هفته است. (رویترز)

هندی خارجی وزیر امور Subrahmanyam Jaishankar روز پنجشنبه گفت که تمام نیروهای هندی در Galwan شد حمل اسلحه در روز دوشنبه. اما همانطور که در سال های 1996 و 2005 موافقت نامه بین دو کشور آنها نمی رود به استفاده از سلاح گرم در faceoffs او گفت در توییتر.

او ظاهرا در پاسخ به انتقاد از مخالفت حزب کنگره رهبر راهول گاندی که می خواستم به می دانم که "چرا ما بودند سربازان فرستاده شده غیر مسلح به شهادت?"

برخورد تشدید یک بن بست در منطقه مورد مناقشه آغاز شد که در اوایل ماه مه زمانی که هند گفته مقامات چینی سربازان عبور از مرز در نقاط مختلف نصب چادر و پست گارد و نادیده گرفتن هشدارها را ترک کنند. که باعث فریاد مسابقات سنگ پرانی و دعوا مشت زیادی از آن پخش اخبار در تلویزیون و کانال های رسانه های اجتماعی.

چینی هشدار

چین به وزیر امور خارجه هشدار داد در دهلی نو به دست کم گرفتن پکن عزم و اراده برای حفاظت از آنچه آن را در نظر آن قلمرو حاکمیت. نظرات خود را در یک تماس تلفنی روز شنبه با همتای هندی او, Subrahmanyam Jaishankar.

وانگ گفت چین خواستار آن است که هند انجام یک تحقیق کامل و "به شدت مجازات" کسانی که مسئول.

Jaishankar, به نوبه خود, متهم چین از احداث یک ساختار در Galwan دره که او به نام "عمد و اقدام برنامه ریزی شده بود که به طور مستقیم مسئول در نتیجه خشونت و تلفات" با توجه به بیانیه ای.

وی افزود که این حادثه را "پیامدهای جدی" در ارتباط هند با چین اما این که هر دو طرف متعهد شدند به بیشتر disengaging دور و بر فلات هیمالیا زمین.

در حالی که به گفته کارشناسان دو کشور بعید به سر به جنگ آنها همچنین بر این باورند کاهش تنش به سرعت دشوار خواهد بود.

(CBC)

چین ادعا می کند حدود 90000 کیلومتر مربع از خاک در هند شمال شرق در حالی که هند می گوید چین را اشغال 38,000 کیلومتر مربع از خاک خود را در عکاسی چانه فلات هیمالیا پیوسته بخشی از منطقه لاداخ.

هند به طور یک جانبه اعلام کرد Ladakh یک منطقه فدرال در حالی که جدا کردن آن از مورد مناقشه کشمیر در ماه اوت سال 2019. چین در میان تعداد انگشت شماری از کشورها به شدت محکوم و این حرکت بالا بردن آن در مجامع بین المللی از جمله شورای امنیت سازمان ملل.

هزاران نفر از سربازان در هر دو طرف مواجه اند برای بیش از یک ماه همراه یک کنترل از راه دور کشش از 3,380-کیلومتر خط کنترل واقعی این مرز تاسیس شده پس از جنگ بین هند و چین در سال 1962 که منجر به آرامش نسبی.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب