زندانی عربستان وبلاگنویس و همسر ‘ترس بدترین’

Ensaf حیدر گفت: او را قادر به تماس با او زندانی شوهر دویچه وله مورد برای بیش از یک ماه است. دویچه وله مورد در حال حاضر در وسط از 10 سال حکم او پس از صحبت کردن در برابر دین در عربستان سعودی است.

همسر زندانی عربستان وبلاگنویس گفت: در توییتر شنبه که او تا به حال شنیده ام از شوهرش برای نزدیک به یک ماه است.

Ensaf حیدر بود که مسلم شهروندی کانادا یک سال و نیم پیش و در حال حاضر زندگی در کبک جنوبی با زوج سه فرزند گفت: او می خواهم تا به حال هیچ تماسی با مورد از ژانویه 14. او گفت که در مورد “استفاده می شود برای تماس با من و فرزندان من به طور منظم” و همچنین گفت که او تا به حال شده است قادر به رسیدن به مقامات در زندان است.

“این سکوت بسیار نگران کننده است … من از ترس بدترین,” او به این نتیجه رسیدند.

بیشتر بخوانید: دویچه وله مورد را می پذیرد DW جایزه آزادی بیان

‘توهین اسلام’

مورد بازداشت شد توسط مقامات عربستان در ماه ژوئن 2012 و فرود در دادگاه سال بعد برای عامل ملحد وبلاگ در عربستان سعودی است.

وبلاگ نویس و روزنامه نگار بود و صریح در مورد وهابیت مذهب رسمی در عربستان سعودی و همچنین به چالش کشیدن قدرت روحانیون در کشور است.

او محکوم شد در سال 2014 برای راه اندازی یک فروم آنلاین متمرکز در عربستان سعودی اجتماعی و سیاسی شد. در وب سایت مورد خواست “آزادی و احترام” برای ایده های متفاوت. دادگاه به جرم مورد اتهام ارتداد یا توهین به اسلام.

وبلاگ نویس محکوم شد با 1000 ضربه شلاق. در سال 2015 مورد قرار گرفت برای اولین بار مجموعه 50 ضربه شلاق در ملاء عام, اگر چه عربستان سعودی متوقف تنبیه بدنی پس از اعتراض بین المللی.

در ماه سپتامبر سال گذشته مورد شروع اعتصاب غذا در اعتراض به بدرفتاری با عربستان مقامات زندان. حیدر حال توییتی در آن زمان که “زندان مدیر می خواهد دویچه وله به ادامه اعتصاب!”

ما خواستار آزادی

در اوایل سال 2019 بین المللی غیر انتفاعی گزارشگران بدون مرز با ارسال تیم به عربستان برای لابی در مورد انتشار و همچنین 29 دیگر روزنامه نگاران زندانی.

حیدر رهبری برجسته کمپین جهانی خواستار آزادی او به طوری که او می تواند یک روز دوباره با خانواده اش.

او همچنین کمک به تنظیم کردن دویچه وله مورد جایزه برای روزنامه نگاران که روشن نقض حقوق بشر در جهان اسلام.

حیدر همچنان به حمایت از او آزادی است.

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>