صندوق بین المللی پول به شدت کاهش رتبه چشم انداز اقتصاد جهانی در صورت COVID-19

صندوق بین المللی پول به شدت کاهش پیش بینی خود را برای رشد اقتصاد جهانی در این سال به دلیل این پیش بینی به مراتب بیشتر و شدید اقتصادی ناشی از کوروناویروس از آن فقط دو ماه پیش.

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد که اقتصاد جهانی را کوچک 4.9 درصد در این سال به طور قابل توجهی بدتر از سه درصد افت آن را به حال برآورد شده در گزارش قبلی در ماه آوریل است. این امر می تواند بدترین سالانه انقباض پس بلافاصله بعد از جنگ جهانی دوم است.

برای ایالات متحده آمریکا و صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد که این کشور تولید ناخالص داخلی — ارزش تمام کالاها و خدمات تولید شده در ایالات متحده خواهد شاقول هشت درصد در این سال حتی بیشتر از آن در مارس برآورد 5.9 درصد افت. این بیش از حد خواهد بود بدترین جمله کاهش سالانه از آنجا که اقتصاد ایالات متحده مرخص پس از جنگ جهانی دوم است.

صندوق بین المللی پول با صدور آن bleaker پیش بینی روز شنبه در یک به روز رسانی چشم انداز اقتصادی جهان را منتشر شده در ماه آوریل است. به روز رسانی به طور کلی در خط با سایر اخیر عمده پیش بینی. در اوایل این ماه به عنوان مثال بانک جهانی پیش بینی شده است که اقتصاد جهانی خواهد بود کوچک 5.2 درصد در سال جاری.

صدمه زدن به خانواده های کم درآمد بیشتر

صندوق بین المللی پول اشاره کرد که همه گیر شد نامتناسب صدمه زدن به خانواده های کم درآمد, “خصوصی این پیشرفت قابل توجهی در کاهش فقر شدید در جهان از سال 1990 است.”

در سال های اخیر بسیاری از جمعیت جهان زندگی در فقر شدید — معادل کمتر از $1.90 ما یک روز افتاده بود زیر 10 درصد از بیش از 35 درصد در سال 1990. اما صندوق بین المللی پول گفت: COVID-19 بحران را تهدید می کند به این پیشرفت. در آن هوا که بیش از 90 درصد در حال توسعه و در حال ظهور اقتصاد بازار رنج می برند کاهش سرانه رشد درآمد این سال است.

برای 2021 صندوق بین المللی پول پیش بینی جهش در رشد, تا زمانی که ویروسی همه گیر نمی فوران در دومین موج بزرگ. این انتظار اقتصاد جهانی به گسترش 5.4 درصد در سال آینده 0.4 درصد کمتر از آن در ماه آوریل است.

برای ایالات متحده آمریکا و صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد رشد 4.5 درصد در سال آینده 0.2 درصد ضعیف تر از آن در آوریل پیش بینی شده است. اما که به دست آوردن نمی خواهد به اندازه کافی برای بازگرداندن اقتصاد ایالات متحده به سطح آن قبل از همه گیر رخ داد. انجمن اقتصاددانان که رسما تاریخ رکود در ایالات متحده مصمم است که اقتصاد وارد رکود اقتصادی در ماه فوریه با دهها میلیون نفر از مردم پرتاب و خارج شدن کار از خاموش شدن ناگهانی که تحمیل شده بود حاوی ویروس است.

کاهش رشد برای همه کشورهای بزرگ

دولت آمریکا تخمین زده است که تولید ناخالص داخلی این کشور کاهش یافت و در پنج درصد نرخ سالانه در ماه های ژانویه-مارس چهارم آن است که به طور گسترده ای انتظار می رود به سقوط در 30 درصد نرخ و یا بدتر در زمان مه-ژوئن دوره است.

در آن روز پیش بینی صندوق بین المللی پول کاهش رشد برای همه کشورهای بزرگ. برای 19 کشورهای اروپایی که با استفاده از ارز یورو آن پیش بینی کاهش رشد اقتصادی در این سال از 10.7 درصد — بیش از هشت درصد افت آن را در آوریل پیش بینی کرد — و پس از بازگشت به رشد شش درصد در سال 2021.

در چین دوم در جهان اقتصاد رشد در این سال پیش بینی شده است در یک درصد است. هند انتظار می رود که اقتصاد به کوچک شدن 4.5 درصد پس از یک دوره طولانی تر از مستند و بهبود کندتر از پیش بینی در ماه آوریل است.

در آمریکای لاتین که در آن بسیاری از کشورها هنوز در حال تلاش برای مهار عفونت در دو اقتصاد برزیل و مکزیک, پیش بینی برای کوچک کردن 9.1 درصد و 10.5 درصد بود.

شیب کاهش قیمت نفت موجب رکود عمیق در کشورهای تولید کننده نفت با اقتصاد روسیه انتظار می رود قرارداد 6.6 درصد در سال جاری و عربستان سعودی را 6.8 درصد است.

صندوق بین المللی پول هشدار داد که خطراتی به پیش بینی باقی می ماند مهم است. آن گفت: این ویروس می تواند به افزایش دوباره وادار به تجدید خاموش شدن ناگهانی و احتمالا تمدید کرد بحران در بازارهای مالی شبیه به آنچه رخ داده است در ماه های ژانویه تا مارس. صندوق بین المللی پول هشدار داد که چنین آشفتگی مالی می تواند نکته های آسیب پذیر کشور را به بحران بدهی که بیشتر مانع تلاش برای بازیابی.

آن روز هوا شامل یک سناریو نزولی که پیش بینی دوم عمده شیوع رخ داده در اوایل 2021. تحت این سناریو اقتصاد جهانی خواهد قرارداد دوباره در سال آینده با 4.9 درصد آن را تخمین می زند.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>