“من احساس می کنم کاملا به تنهایی’: زندگی تحت محاصره در ادلب

ناامیدی و ناامیدی در میان توپخانه: این چه زندگی است که برای میلیون ها نفر از غیرنظامیان به دام افتاده در سوریه را در استان ادلب. مونا Al-Bakkoor یکی از آنها است. او سهام یک روز در زندگی خود با DW.

مونا Al-Bakkoor در ترس زندگی می کند در زیر یک آسمان پر از موشک و بمب و احاطه شده توسط جنگ در همه طرف. “آیا شما ضربه یا نه یک ماده از شانس” 24 ساله در سوریه می نویسد: به DW طریق واتساپ. تاریخ دوشنبه, فوریه 10 سال 2020 است. مونا و شوهرش در حال برگزاری در خانه خود در مرکز استان ادلب از جایی که او در توصیف وضعیت رو به وخامت در اطراف او.

نبرد مداوم برای کنترل ادلب آخرین دژ شورشی در سوریه رشد کرده است بیشتر و بیشتر شدید بیش از سال گذشته است. بمب کاهش یافته است توسط ارتش سوریه و روسیه متحدان باران را در شهر به صورت روزانه. ترکیه نیروهای متفقین با شورشیان به سرعت در حال نزدیک شدن به شهر از جنوب.

ادامه مطلب: ادلب — سوریه منطقه رها شده توسط جهان

برخی از سه میلیون نفر زندگی می کنند در استان ادلب و تخمین زده می شود که به عنوان بسیاری از 700,000 فرار کرده اند این منطقه از اواخر ماه دسامبر است. بسیاری از کسانی که در حال فرار هستند و به سمت ترکیه—اما همسایه ترکیه است و مهر و موم شده مرز خود را.

مونا اما هرگز اقدام به ترک او و همسرش مصمم به ماندن در ادلب ، او می گوید که او مجبور شده است به حرکت چهار بار در طول 10 ماه گذشته در زمان به دلیل بمب در دیگران به سادگی از آنجا که او نمی تواند استطاعت به پرداخت اجاره بها. او می گوید: او باید انرژی به فرار و اضافه میکند: “علاوه بر این وجود دارد که واقعا امن است.”

WhatsApp پیام ها از یک منطقه جنگی

روشن است از عکس ها و فیلم های او می فرستد به DW که مونا نازک و ضعیف. او می گوید: او را از دست داده و بیش از 15 کیلوگرم (33 پوند) به عنوان یک نتیجه از استرس زندگی در یک منطقه جنگی. او نیز فرستاده شده به همراه یک عکس از روز قبل, قبل از دائم بمباران آغاز شد. در آن یکی می بیند متحرک, سکس با رنگارنگ حجاب و کیف دستی نگاه کردن به دوربین.

مونا خانواده است از Tabqa در نزدیکی شهر رقه. هنگامی که در ماه اوت 2014, ترور سازمان “دولت اسلامی” (IS) در زمان کنترل این شهر پس از دو هفته مبارزه با ارتش سوریه مونا پدر و مادر و پنج خواهر و برادر فرار کرد. چندی پس از آن به خانه آنها نقل مکان کرد و به در ادلب نابود شد در یک حمله هوایی.

هر روز مونا می نویسد: صدها نفر از پیام های واتساپ توصیف زندگی خود را. او متصل, عکس, فایل های صوتی و تصویری و مکان زندگی می کنند که نشان می دهد دقیقا همان جایی که او در هر زمان داده شده. با این وجود هیچ یک از اعزام به اندازه کافی می تواند انتقال او تجربه روزمره و چگونه آن را احساس می شود در وضعیت او.

تلاش در حالت عادی

مونا برخوردار غربی موسیقی پاپ; او از طرفداران آدل و Billie Eilish. او همچنین دوست دارد فیلم: “امریکایی, آلمانی, کره ای, اسپانیایی, مهم نیست که من همه آنها را پیدا کنید جالب,” او می نویسد. او مورد مطالعه ادبیات عربی در دانشگاه و در آرزوی تبدیل شدن به یک روزنامه نگار. او عاشق نوشتن: او اجرا می شود یک وبلاگ با تمرکز بر حقوق زنان و با این نسخهها کار به عنوان یک خبرنگار برای سوریه ایستگاه رادیویی Watan FM که در حال حاضر پخش از ترکیه است. “در حال حاضر من گزارش تقریبا به طور انحصاری در مرگ و عزاداری—چیزهایی که من هرگز می خواستم برای نوشتن در مورد.”

مونا نیز می نویسد: سوئد-بر اساس سازمان غیر دولتی نقطه شروع که طرفداران برای قربانیان نقض حقوق بشر در سوریه است. او پشتیبانی از خانواده اش که او می گوید به او قدرت با پول او را بدست آورده است. او تنها کسی در خانواده اش با یک کار. او می گوید دلیل دیگری وجود دارد که کار او مهم است: آن را می دهد زندگی خود حس ساختار و هدف او می گوید:. “من نمی توانستم در زندگی بدون کار من است.”

Mona Al-Bakkoor and her husband in Idlib (Privat)

مونا Al-Bakkoor و همسرش

ادامه مطلب: نظر: اعلام ورشکستگی اخلاقی در ادلب

هر روز مونا سفر به دفتر او در کفر که در آن او کار می کند با سه همکاران. کفر است در حدود 30 کیلومتر (19 مایل) از ادلب و او سفر با اتوبوس. سفر خطرناک است. “امروز حملات هوایی انجام شد در مکان های مختلف در امتداد جاده” او می نویسد: در روز دوشنبه.

“این اتفاق می تواند بدون اطلاع قبلی در هر کجا و در هر زمان” او می گوید و اشاره کرد که او ترسیده است هر بار که او خانه را ترک می کند. صدها نفر در حملات انجام شده در طول چند هفته گذشته به تنهایی با بسیاری از بمباران هدف قرار دادن اهداف بسیار نزدیک به خانه اش. “اما چه چاره ای دارم ؟ من فقط باید با آن زندگی می کنند.” زندگی او می گوید: باید حتی پس از نه سال جنگ. “بسیاری از مغازه ها بسته اند تا به طور کامل. هر چند بسیاری از مردم فرار کرده اند ادلب هنوز هم وجود دارد مقررات اساسی مانند آب و غذا و برق است.” خانواده او به اندازه کافی غذا و آب برای زنده ماندن.

این حملات صبح

چهار شنبه, فوریه 11, 2020, 11:28 am: “که ده دقیقه پیش حدود یک کیلومتر از اینجا. من احساس می کنم کاملا به تنهایی. آنها فقط بمباران بازار مربع است. پر بود از مردم. این یک فاجعه است” نوشته مونا در یک پیام همراه با یک کلیپ ویدیوئی. او می گوید DW این ویدئو به ضرب گلوله کشته شد توسط یکی از دوستان که هدایت آن را به او. هیچ راهی وجود دارد به طور مستقل تایید است که ادعا می کنند.

Smoke rises after Russian and Syrian regime forces carried out airstrikes in northwestern Syria

دود بالا می رود پس از روسیه و سوریه نیروهای رژیم انجام حملات هوایی در ادلب کشته شدن حداقل 17 غیر نظامی در اوایل این ماه

در این ویدئو می توانید ببینید ضخیم پر از دود آن را به عنوان افزایش می یابد بالاتر از بام یمن است. بعد از این خروجی اخبار العربیه گزارش داد در آن به زبان انگلیسی سایت همراه با رسانه های دیگر که حداقل 12 غیر نظامی کشته شده بودند در یک حمله هوایی. مونا نیز ارسال می شود همراه یک فایل صوتی که در آن صدای ناله شنیده میشد. او گزارش داد که حمله هوایی آژیر ادامه خواهد داد در حالی که برای.

بیشتر بخوانید: ترکیه گزینه های خشک در سوریه به روسیه پشت اسد فشار

“ادلب را ترک زمانی که بمباران شروع هیچ کس خارج می رود و تا زمانی که آنها بیش از” او می گوید:, و اضافه کرد که همه چیز بازگشت به برخی از صورت ظاهر از حالت عادی پس از آن حداقل به صورت عادی به زندگی را می توان در چنین وضعیتی است. بعد مونا خودش است فیلمبرداری در سایت. یکی می بیند آوار انباشت اشیاء بدست آمده در امتداد پیاده رو وجود دارد و شیشه های شکسته در سراسر—تنها نشانه ای که مرگبار بمب گذاری صورت گرفته است.

شورشیان در شهر

این کمربند در اطراف ادلب حال گرفتن سخت تر و هر روز در ارتش سوریه اعلام کرد که این کشور حکایت دارد بیشتر نشد. از طرف دیگر گزارش های رسانه ها ادعا ترکیه فرستاده چند صد کاروان نظامی پر از تانک و توپخانه به منطقه است. مونا نمی تواند تایید ادعای نوشتن تنها “است که در این شهرستان نشده است.”

رادیکال اسلامی گروه های شورشی حیات تحریر الشام, اما, است که بسیار در حال حاضر در ادلب: “بعضی از آنها در شهر, دیگران نگه داشتن سازمان دیده بان بیش از ورودی به شهرستان در سنگر آنها ساخته اند. دیگران هنوز هم در حال مبارزه با اسد سرباز است.” مونا می گوید: او نیز دیده می شود جنگجویان خارجی در ادلب, اما نمی گویند اگر هر یک از آنها ،

مونا می گوید: او را بیشتر از ترس از ارتش سوریه: “بزرگترین ترس من این است به سقوط به دست سربازان اسد. به تجاوز و یا butchered توسط آنها است.” او نه ترس از مرگ خود را با این حال اضافه کرد: “زمانی که من مرده ام من نمی قادر خواهد بود به احساس هر چیزی است.”

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>