مجارستان: قانون مبارزه با کروناویروس ایجاد ‘عدم’ برای روزنامه نگاران

یک قانون است که دارای یک حکم زندان تا پنج سال برای گسترش “اطلاعات نادرست” است که بخشی از اقدامات جدید علیه COVID-19. به عنوان فانی Facsar گزارش روزنامه نگاران از ترس آن می تواند آن را حتی سخت تر به گزارش اخبار.

این زمان آشفته در مجارستان تنها با یک تصمیم سیاسی دریافت عظیم بین المللی مورد توجه است. این اولین بار نیست مجارستان شده در سرفصل برای احکام دولت است که باید ابرو مطرح شده ملی و بین المللی. نخست وزیر ویکتور اوربان اتحاد آزادانه تشریح درک خود را از دموکراسی به عنوان “illiberal” و اشاره به تصمیم گیری های خود به عنوان “غیر مومن.”

“چه کسی تعریف می کند چه اعوجاج معنی است؟’

دولت در آخرین حرکت بود به طولانی فرمان اضطراری برای یک زمان نامحدود در پاسخ به COVID-19 بیماری همه گیر. بخشی از کسانی که اورژانس قدرت پاراگراف 337 که شامل یک حکم زندان تا پنج سال برای گسترش “اطلاعات نادرست است.”

برخی از روزنامه نگاران در مجارستان در حال حاضر این ترس ممکن است آن را حتی سخت تر به گزارش اخبار. بسیاری از مجاری رسانه ای است یا مدیریت و یا متعلق به مردم وفادار به دولت است. اما هنوز هم وجود دارد برخی از انتقادی رسانه های آنلاین و کوچکتر روزنامه — که باید زنگ خطر مطرح شده در مورد قانون.

“این قانون ایجاد بسیاری از عدم قطعیت از آنجا که شما نمی دانید که چگونه تصمیم گیری خواهد شد” گفت: Zoltan Batka که می نویسد: برای Nepszavaیک روزنامه. او معمولا با تمرکز بر موضوعات با محوریت فساد است. “حتی اگر شما گسترش اطلاعات درست در یک تحریف راه است که می تواند به محدود کردن حفاظت از مجارستان شما زمان زندان. اما چه کسی تعریف می کند چه اعوجاج معنی است؟”

با وجود قانون جدید Batka می خواهد به گزارش مانند او در گذشته بدون هیچ گونه ترس. “در حال حاضر کار ما دشوار است: من ارسال 10 ایمیل های مختلف وزارتخانه از دولت و شاید یک ایمیل پاسخ داده می شود.” که مرا به یاد یک کنفرانس مطبوعاتی در پارلمان بوداپست در سال 2018 زمانی که دولت انتخاب خواهد شد برای سومین دوره متوالی. من به یاد داشته باشید که تقریبا به طور انحصاری سوالات توسط دولت-دوستانه های رسانه های پذیرفته شدند و پرسش های مستقل داخلی و رسانه های بین المللی به صراحت رد بسیار به طور خلاصه پاسخ داده و یا به طور کامل نادیده گرفته و با یک لبخند با نخست وزیر است.

‘نامشخص’ آنچه باقی خواهد ماند از ‘انتقادی مطبوعات’

Veronika Munk معاون سردبیر شاخص.hu, مجارستان, محبوب ترین اخبار, وب سایت باور نمی کند این قانون ممکن است منجر به خودسانسوری. “گرفتن یک مصاحبه ضبط شده توسط یک دکتر برای مثال دشوار است بدون در نظر گرفتن قانون است. بسیاری از منابع ما برسد از طریق ایمیل و می خواهید به ناشناس باقی می ماند,” او گفت:. “ما نمی دانیم که چگونه این قانون اعمال خواهد شد و شاید من ساده و بی تکلف اما من می خواهم به این باور است که همه چیز خواهد بود و بدتر و یا به عنوان بد به عنوان در روسیه وقتی که می آید به مطبوعات است.”

مانک می بیند یک مشکل مختلف در این نقطه: “کسانی که چند انتقادی رسانه ها بستگی دارد که تبلیغات را از دست خواهد داد مهم درآمد و پس از آن نامشخص است آنچه [را] باقی می ماند چه مانده از بحرانی مطبوعات پس از این بحران است.”

Marton Gergely سردبیر HVGیک مجله هفتگی است و نا امید. “با این قانون ما در حال پرتاب به گودال: ما که مارک و انگ و ما تحت فشار بیشتری نسبت به قبل از” او گفت:. Marton گفت که اگر دولت می خواهد به پرتاب روزنامه نگاران را به زندان او می تواند با استفاده از قوانین دیگر — “این فقط در مورد افزایش فشار و به تصویر کشیدن روزنامه نگاران به عنوان جنایتکاران بالقوه است.”

در یک قدم زدن از طریق بوداپست شانس با من به گفتگو با یک زن مشغول به کار در طراحی مد. “من خواسته شده که توسط دولت به تولید ماسک و لباس های دیگر برای کارکنان پزشکی برای چند یورو,” او گفت: بدون دادن نام او. از آن خواهد شد منابع ناشناس مانند او که مجارستان روزنامه نگاران را به در تکیه می کنند به گزارش در مورد مقیاس واقعی از بحران منابع آنها را پیدا خواهد کرد در اظهارات دولت است. اما اینکه آیا آن را به عنوان “اطلاعات نادرست” با عواقب وخیمی برای نویسنده این سوال مطرح است که هیچ کس نمی تواند پاسخ امروز. همه ابزارهای قانونی برای سکوت رسانه های آزاد در حال حاضر در محل.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>